Справа № 635/9346/18
Провадження № 2/635/1254/2019
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
10 січня 2019 року смт. Покотилівка Харківського району Харківської області суддя Харківського районного суду Харківської області Панас Н.Л., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення права спільної часткової власності та поділ земельної ділянки, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, в якій просить здійснити поділ в натурі земельної ділянки з кадастровим номером 6325157900:00:009:0028, що знаходиться за адресою: Харківська область, Харківський район, смт.Пісочин, вул.Зелена, 21, належних їй на праві власності відповідно до 1 варіанту судової будівельно-технічної експертизи від 29 березня 2013 року, проведеної судовим експертом ХНДІСЕ ім. проф. Бокаріуса, а саме виділити їй у власність земельну ділянку площею 198,00 кв.м., ОСОБА_2 виділити у власність земельну ділянку площею 1040,00 кв.м., розташування яких визначити відповідно до варіанту №1 Висновку судового експерта ХНДІСЕ ім. проф. Бокаріуса №10634/2419 від 29 березня 2013 року. Межу розподілу провести від точки А до точки Б довжиною 5,61 м, потім від точки Б до точки В по лінії розподілу житлового будинку, від точки В до Г довжиною 1,31 м, від точки Г до точки Д довжиною 12,3 м, від точки Д до точки Е довжиною 4,82 м, від точки Е до точки Ж довжиною 4,17 м, від точки А до точки А1 довжиною 10,74 м. Припинити право спільної часткової власності співвласників її та ОСОБА_2 на вищезазначену земельну ділянку.
Позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України та іншим вимогам, встановленим законом.
За змістом п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Вказана позовна заява не відповідає вимогам п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, оскільки позовна заява не містить реєстраційного номеру облікової картки платника податків, за його наявності, або номеру і серії паспорта відповідача, якщо такі відомості відомі позивачу
В порушення вимог п.7 ч.3 ст.175 ЦПК України, позивачем не зазначені відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Відповідно до п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Однак, в порушення зазначеної вимоги, до позовної заяви не додано клопотання про витребування доказів, яке зазначено в переліку документів.
Окрім того, позивачем не зазначені докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою, за наявності таких; не зазначена наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, однак позивачем не додано копії квитанції про сплату судового збору для відповідача.
Також позивач зобов'язаний надати належні копії всіх документів, що додаються до неї на стадії відкриття провадження у справі.
У частині другій статті 95 ЦПК України вказані вимоги щодо форми письмових доказів, які подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено ЦПК України . Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
У нормі ст.177 ЦПК України у поєднанні зі змістом ст.95 ЦПК України міститься чітке правило для позивача ще на стадії відкриття провадження у справі надавати до суду разом з позовом належним чином посвідчені копії письмових доказів - документів, тобто формальні правила доступу до суду.
Таке правило кореспондується з положеннями ст.190 ЦПК України про те, що разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів, а відповідно до ст.191 ЦПК України у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право подати: відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Крім того, відповідно до ст.83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду: позивач - разом з поданням позовної заяви, відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
Згідно з вимогами частин 1, 2 статті 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Відповідно до п.п.1, 2, 4 ч.3 ст.2 ЦПК України верховенство права, елементом якого є принцип правової визначеності, а також - повага до честі і гідності, рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом, змагальність сторін, - є засадами (принципами) цивільного судочинства, відповідно до яких повинні застосовуватися норми цивільного процесуального права.
Виходячи з наведених норм ст.ст. 2 , 95 , 177 ЦПК України , в контексті вимог про ефективний розгляд справи впродовж розумного строку і для забезпечення принципів: верховенства права; змагальності, в аспекті рівних прав учасників справи щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків та вчасного розкриття доказів, що означає реальну процесуальну можливість вчасно ознайомитися з доказами, а також вчасно подати свої заперечення проти позову та контрдокази, позивач повинний надавати належним чином посвідчені копії, що у даному випадку не було зроблено позивачем.
Крім того, додані позивачем до позовної заяви копії документів, а саме: копія державного акту на право власності на земельну ділянку та копія свідоцтва про право на спадщину за законом є нечитабельними.
Згідно з ч.4 ст.177 ЦПК України позивачем до позовної заяви не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст.ст.1, 2 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08 липня 2011 року, що набрав чинності 01 листопада 2011 року, судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземці) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
За змістом ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з вимогами ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік з 1 січня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановлено 1762 грн. 00 коп.
Так, згідно з ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» , за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 704 грн. 80 коп.
Крім того, слід зазначити, що за змістом ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Отже, за подання позовної заяви про поділ земельної ділянки з одночасним припиненням права спільної часткової власності судовий збір справляється за поділ земельної ділянки і за припинення права спільної часткової власності.
До позовної заяви додана квитанція №0.0.1211583595.1 від 14 грудня 2018 року, відповідно до якої ОСОБА_1 сплатила судовий збір за вимогу про поділ земельної ділянки у повному обсязі, таким чином, позивач повинна додати до позовної заяви, документ, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 704 грн. 80 коп. за вимогу про припинення права спільної часткової власності.
Позивачем до позовної заяви не додано документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону та клопотань про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору.
Згідно з ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху
При таких обставинах, відповідно до ст.185 ЦПК України, заява підлягає залишенню без руху з зазначенням недоліків заяви та наданням строку для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.185 ЦПК України, -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення права спільної часткової власності та поділ земельної ділянки - залишити без руху , надавши позивачеві строк для усунення недоліків тривалістю десять днів з дня вручення копії ухвали шляхом:
- зазначення в позові реєстраційного номеру облікової картки платника податків, за його наявності, або номеру і серії паспорта відповідача, якщо такі відомості відомі позивачу;
- зазначення в позові відомостей щодо вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- додання до позовної заяви клопотання про витребування доказів, яке зазначено в переліку документів;
- зазначення в позові відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви та зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою, за наявності таких;
- надання до позовної заяви копій всіх документів, що додаються до неї, для вручення відповідачеві;
- належного посвідчення доданих до позову копій документів;
- надання читабельних копій документів;
- надання документу, що підтверджує сплату судового збору за вимогу немайнового характеру в розмірі 704 грн. 80 коп.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що якщо вона відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки позовної заяви, вона вважається неподаною та повертається позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: hr.hr.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні касаційні скарги подаються учасниками справи через Харківський районний суд Харківської області.
Повний текст ухвали складено 10 січня 2019 року.
Суддя Н.Л. Панас
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2019 |
Оприлюднено | 14.01.2019 |
Номер документу | 79097673 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Панас Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні