Справа № 303/7256/18
2-о/303/13/19
номер рядка стат. звіту - 9
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
08 січня 2019 року м.Мукачево
МУКАЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
в особі: головуючої - судді Курах Л.В.
за участю секретаря судових засідань Багин Р.С.
заявника ОСОБА_2
заінтересована особа ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Мукачево цивільну справу за заявою ОСОБА_2, заінтересовані особи ОСОБА_3, ОСОБА_4, Лалівська сільська рада про надання права на шлюб, -
В С Т А Н О В И В :
22 листопада 2018 року ОСОБА_2 звернулася до суду з заявою про надання їй права на шлюб із громадянином України ОСОБА_4.
ОСОБА_5 мотивує тим, що під впливом складних життєвих обставин і погані відносини вона тривалий час не проживає з матір'ю і перебуває в стосунках з ОСОБА_4 та має намір створити сім'ю з останнім. Заявнику важко одній, але повернутися додому вона не може через відсутність порозуміння, а укладення шлюбу з ОСОБА_4 внесло би в життя заявниці стабільність та лад і тому відповідає її інтересам. Шлюб бажають зареєструвати за місцем проживання ОСОБА_4, в Лалівській сільській раді, однак зробити це без надання права на шлюб, не є можливим через недосягнення шлюбного віку заявником.
Заявник ОСОБА_2 в судовому засіданні вимоги викладені в заяві підтримала в повному обсязі, просила суд надати їй право на шлюб.
Заінтересована особа ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився. Про час та місце проведення розгляду справи повідомлявся належним чином, причину неявки суду не повідомив.
Заінтересована особа ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечила щодо задоволення заяви, просила не надавати її доньці ОСОБА_2 право на шлюб, посилаючись на те, що у заявниці з ОСОБА_4 велика різниця у віці. Крім того, заявниці необхідно закінчити навчання.
Представник заінтересованої особи Лалівської сільської ради в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причину неявки суду не повідомили.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові матеріали цивільної справи, повно та всебічно з'ясувавши всі обставини справи та перевіривши їх доказами, суд вважає, що вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до паспорта НОМЕР_3, виданого 25.09.2018 року на ім'я ОСОБА_6, вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 і на час розгляду справи в суді досягла шістнадцятирічного віку (а.с.4).
Відповідно до роз'яснень п.2 Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" заява про надання особі, яка досягла шістнадцяти років, права на шлюб (ст. 23 СК України) повинна розглядатися судом в окремому провадженні (ч. 3 ст. 293 ЦПК України). При цьому до участі в справі залучаються один або обоє батьків (усиновлювачів) неповнолітньої дитини, піклувальник, особа, з якою передбачається реєстрація шлюбу, а також інші заінтересовані особи. Заперечення батьків (піклувальників) щодо надання права на шлюб не є підставою для відмови в задоволенні заяви, оскільки головним критерієм для задоволення заяви про надання права на шлюб є встановлення судом факту про відповідність такого права інтересам заявника. Резолютивна частина рішення повинна відповідати вимогам ч.2 ст. 23 СК України, згідно з якою суд надає право на шлюб (а не знижує шлюбний вік), а також містити прізвище, ім'я та по батькові особи, право на шлюб з якою надається судом.
Відповідно до ч.3 ст. 293 ЦПК України, у порядку окремого провадження розглядаються зокрема, справи про надання права на шлюб.
Згідно зі ст. 22 СК України, шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.
Відповідно до ст. 23 СК України, право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Статтею 24 СК України визначено, що шлюб укладається шляхом вільної згоди і ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.
Водночас, право особи на шлюб може виникати на підставі закону; рішення суду. В силу прямого припису закону право на шлюб виникає для чоловіків та жінок у вісімнадцять років, а за рішенням суду таке право може бути надане особі, яка досягла шістнадцяти років.
Право на шлюб чоловіка та жінки, які досягли шлюбного віку, закріплено у статті 12 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.
Мати заявниці заперечує щодо надання права на шлюбу, посилаючись на те, що доньці необхідно закінчити навчання у вищому навчальну закладі. Також наголошувала на тому, що вона проти укладення шлюбу між її донькою та ОСОБА_4 через велику різницю у віці.
Однак, заперечення батьків щодо надання права на шлюб не є підставою для відмови в задоволенні заяви, оскільки головним критерієм для задоволення заяви про надання права на шлюб є встановлення судом факту про відповідність такого права інтересам заявника.
Крім цього, право на шлюб чоловіка та жінки, які досягли шлюбного віку, закріплено у статті 12 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.
Будь-яких обставин, які б вказували, що шлюб може зашкодити інтересам заявника, та перешкод для укладення шлюбу, встановлених ст. 26 СК України судом не встановлено.
На підставі вищевикладеного, оскільки заявниця досягла віку, з якого виникає право на звернення до суду із заявою про надання права на шлюб та враховуючи, що відсутність згоди батьків не є перешкодою для цього, заявниця дійсно має намір укласти шлюб з ОСОБА_4 для створення повноцінної сім'ї і її рішення щодо цього є добровільним, ними досягнуто взаємної згоди щодо вступу у шлюб, суд доходить висновку, що надання права на шлюб ОСОБА_6 відповідає її правам та законним інтересам.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4 , 22 , 23 СК України , ст. ст. 265 , 268 , 273 , 293 , 294 , 354 ЦПК України , суд, -
У Х В А Л И В :
ОСОБА_5 Олександрівни, заінтересовані особи ОСОБА_3, ОСОБА_4, Лалівська сільська рада про надання права на шлюб - задовольнити повністю.
Надати громадянці України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 право на шлюб із громадянином України ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, з урахуванням п.15.5. Перехідних положень ЦПК України (в редакції від 03.10.2017 р.) через Мукачівський міськрайонний суд.
Заявник: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканка - АДРЕСА_1, РНОКПП - НОМЕР_1.
Заінтересована особа 1: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрована -АДРЕСА_2.
Заінтересована особа 2: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканець АДРЕСА_3, РНОКПП - НОМЕР_2.
Заінтересована особа 3: Лалівська сільська рада, юридична адреса - с.Лалово, вул..Миру, 25, Закарпатська область, код ЄДРПОУ - 04350547.
Повний текст рішення виготовлено 09.01.2019 року.
Головуюча Л.В. Курах
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2019 |
Оприлюднено | 14.01.2019 |
Номер документу | 79103741 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Курах Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні