Вирок
від 12.01.2010 по справі 1-01-2010
БОГОДУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                   справа № 1-01-2010 р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

  12 січня  2010 року

Богодухівський районний суд Харківської області  у складі головуючого  судді  Шалімова Д.В., при секретарі Братушкіній А.А., з участю прокурора Стеріоні В.С. ,  розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Богодухові справу по обвинуваченню  :    

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, має двох неповнолітніх дітей, працює державним інспектором «Держгірпромнагляд», м. Харків,  проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого ,

     обвинуваченого за  ч.1 ст. 212, ч.2 ст. 222, ст.356, ч.2 ст. 358, ч.3ст.358, ч.2 ст. 366 КК України,  -  

          ВСТАНОВИВ:    

    ОСОБА_1 обвинувачується в тому ,що маючи умисел на заволодіння майном,  власноручно від імені директора ТОВ «Братениця» Велико-Писарівського району Сумської області ОСОБА_2 виконав рукописний текст на листі, рукописні буквені та цифрові записи на лицевому та зворотному боці довіреності серії КАА №728524 від 13.08.2007 року, а також зображення відтиску круглої печатки «ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БРАТЕНИЦЯ» ідентифікаційний код 33219593», яке наніс за допомогою принтера з кольоровим струминним способом друку,  виданої на ім’я ОСОБА_2 на підставі чого самовільно без дозволу ОСОБА_2 отримав зерно пшениці 6 класу кількістю 80 т., вартістю 900 грн. за 1 т. всього на загальну суму 72000 грн. з ЗАТ «Богодухівське ХПП», тобто самовільно розпорядився майном. Таким чином, ОСОБА_1 самовільно всупереч установленому законом порядку, вчинив дії, правомірність яких оспорювалась ТОВ «Братениця» чим заподіяв значну шкоду майновим інтересам вказаного підприємства.  

 

           Крім того, ОСОБА_1, маючи умисел на підроблення документів, печаток, повторно, підробив лист, довіреність та печатку, а саме: власноручно від імені директора ТОВ «Братениця» Велико-Писарівського району Сумської області ОСОБА_2 виконав рукописний текст на листі, рукописні буквені та цифрові записи на лицевому та зворотному боці довіреності серії КАА №728524 від 13.08.2007 року, а також зображення відтиску круглої печатки «ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БРАТЕНИЦЯ» ідентифікаційний код 33219593», яке наніс за допомогою принтера з кольоровим струминним способом друку, виданої на ім’я ОСОБА_2 та на підставі вказаних підроблених документів отримав 13.08.2007 року зерно пшениці 6 класу  кількістю 80 т., вартістю 900 грн. за 1 т. всього на загальну суму 72000 грн., яка являється великим розміром та належить ТОВ «Братениця» Велико-Писарівського району Сумської області з ЗАТ «Богодухівське ХПП» Харківської області, чим спричинив ТОВ «Братениця» матеріальну шкоду на вказану суму.

 

           Крім того, ОСОБА_1, реалізуючі свій злочинний умисел, спрямований на використання завідомо підробленого документа, при вказаних вище обставинах, підробив лист, довіреність та печатку, а саме: власноручно від імені директора ТОВ «Братениця» Велико-Писарівського району Сумської області ОСОБА_2 виконав рукописний текст на листі, рукописні буквені та цифрові записи на лицевому та зворотному боці довіреності серії КАА №728524 від 13.08.2007 року, а також зображення відтиску круглої печатки «ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БРАТЕНИЦЯ» ідентифікаційний код 33219593», яке наніс за допомогою принтера з кольоровим струминним способом друку,  виданої на ім’я ОСОБА_2, після чого 13.08.2007 року використав зазначені завідомо підроблені документи, отримавши зерно пшениці 6 класу  кількістю 80 т., вартістю 900 грн. за 1 т. всього на загальну суму 72000 грн., яка являється великим розміром та належить ТОВ «Братениця» Велико-Писарівського району Сумської області з ЗАТ «Богодухівське ХПП» Харківської області, чим спричинив ТОВ «Братениця» матеріальну шкоду на вказану суму.

 

           Крім того, ОСОБА_1, будучи суб'єктом підприємницької діяльності, тобто фізичною особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, відповідальним за ведення бухгалтерського обліку й податкової звітності, а також сплату податків у бюджет, усвідомлюючи покладені на нього обов'язку й вірогідно знаючи про відповідальність за порушення законодавства про оподатковування, діючи навмисне й протиправно, керуючись корисливим мотивом, передбачаючи суспільно-небезпечний характер своїх злочинних дій у вигляді не надходження коштів у бюджет держави й бажаючи настання таких наслідків, у період з 01.01.05 року по 31.12.06 року навмисне ухилився від сплати податку на додану вартість і податку з доходів фізичних осіб у значних розмірах, а також кількаразову підробку документів і використання свідомо підроблених документів при наступних обставинах.

           Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований розпорядженням Нововодолазької райдержадміністрації Харківської області (свідоцтво про державну реєстрацію  № 246701700000001000  від 28.04.2000 року) за адресою: смт. Нова Водолага, вул. Манюшко, 12, взятий на облік у Нововодолазьку МДПІ у Харківській області від  28.04.2000 року довідка № 228, є платником ПДВ на загальних підставах (свідоцтво № 80965366 від 12.02.2000 року).  

           У відповідності зі свідоцтвом про реєстрацію СПДФЛ ОСОБА_1, мав право здійснювати роздрібну й оптову торгівлю автотоварами, сільськогосподарською технікою, спеціалізований ремонт тракторів і іншої сільськогосподарської техніки, а також заняття змішаним сільським господарством.

           У порушення статті 67 Конституції України, що говорить: «Кожний зобов'язаний платити податки й збори в порядку й розмірах, установлених законом» і  ст. 9 закону України № 1251 від 25.06.91 року «Про систему оподатковування»  зі змінами й доповненнями, що говорять: «Платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:

1) вести бухгалтерський облік, становити звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у строки, встановлені законами;

2) подавати в державні податкові органи й інші державні органи відповідно до закону декларації, бухгалтерську звітність та інші документи й відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);

3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановленими законами термін.

           Обов'язок фізичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється зі сплатою податку й збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням, а також у випадку смерті платника», СПДФО ОСОБА_3Н з метою здійснення свого злочинного наміру, спрямованого на ухиляння від сплати податків у бюджет, навмисне порушував установлений порядок ведення бухгалтерського обліку, що виразився у відсутності в нього книги обліку доходів і видатків, а також первинних бухгалтерських і податкових документів, що підтверджують податковий кредит по ПДВ і витрати. Навмисне порушення ведення бухгалтерського обліку спричинило перекручування податкової звітності по ПДВ і по прибутковому податку із громадян у період з 01.01.05 року по 31.12.06 року та стало способом ухилення від сплати податків. Реалізуючі свій злочинний намір, спрямований на ухилення від сплати податків у бюджет, СПДФО ОСОБА_1, у порушення ст. 14 декрету КМУ № 13-92 від 26.12.92 року «Про прибутковий податок із громадян», п.п.7.7.2 п.7.2 ст. 7 Закону України від 03.04.97 року № 168/ 97-ВР «Про податок на додану вартість» і п.п.4.1.4.б п.4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000 року № 2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами й державними цільовими фондами» за звітні періоди: лютий 2005 року, серпень - грудень 2006 року декларації по ПДВ і декларацію про доходи за 2006 рік у Нововодолазьку МДПІ навмисне не здав, незважаючи на те, що вів активну господарсько-фінансову діяльність, що вказує на наявність у ОСОБА_1 прямого наміру на ухилення від сплати податків у бюджет.  

               Відповідно до п.п. 3.1.1. п.3.1. ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/ 97-ВР від 03.04.97р. «Об'єктом оподатковування є операції платників податку по:

           Продажу товарів (робіт, послуг) на митній території України, у тому числі операції по оплаті вартості послуг по договорах оперативної оренди (лізингу) і операції по передачі права власності на об'єкти застави позичальникові (кредиторові) для погашення кредиторської заборгованості заставника», згідно п.п.7.3.1. п.7.3. ст. 7 цього ж Закону «Датою виникнення податкових зобов'язань із продажу товарів (робіт, послуг) вважається дата, що доводиться на податковий період, протягом якого відбувається кожне з подій, що відбувалися раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), предметів продажу, а у випадку продажу товарів (робіт, послуг) за наявні кошти - дата їхнього оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такий - дата інкасації наявних коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт  (послуг) платником податку».

           Згідно п.п.7.4.1, п.7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/ 97-ВР від 03.04.97р. «Податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку у звітному періоді у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг) вартість яких ставиться до складу валових видатків виробництва (обігу) і основних фондів або нематеріальних активів, що підлягають амортизації», а згідно п.п. 7.4.5 п.7.4. ст.7 того ж Закону «Не дозволяється включення в податковий кредит яких-небудь видатків по сплаті податку, не підтверджених податковими накладними або митними деклараціями, а при імпорті робіт (послуг) - актом приймання робіт (послуг) або банківським документом, що підтверджує перерахування коштів на сплату вартості таких робіт (послуг)».

           Відповідно до вимог  п.п.7.7.1 п.7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/ 97-ВР від 03.04.97р. «Суми податку, що підлягають сплаті в бюджет або відшкодуванню з бюджету, визначається як різниця між загальною сумою податкових зобов'язань, що виникли у зв'язку, з який - або продажем товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, і сумою податкового кредиту звітного періоду».

           Згідно ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97р. №168/ 97-ВР СПДФО ОСОБА_1 вчасно зареєстрований платником податку на додану вартість із 01.03.03р. згідно свідоцтва №80965366 від 12.02.03р.

           Згідно ст. 5 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97р. №168/ 97-ВР згідно документів не встановлено факту здійснень операцій, які звільнені від оподатковування.

           Згідно п.7.9 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97р. №168/ 97-ВР СПДФО ОСОБА_1 мав податковий період, що рівнявся місяцю. У перевіряємому періоді, ОСОБА_1 задекларував податкові зобов'язання по ПДВ у сумі 419900 грн., податковий кредит у сумі 417013 грн., ПДВ до сплати в сумі 2887 грн.

           У результаті умисного не оформлення первинних бухгалтерських і податкових документів, які  надають право на віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту,  за період з 01.01.05 року по 31.12.06 року в порушення вимог п.п. 7.4.5 п.7.4. ст. 7  Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/ 97-ВР від 03.04.97 г. умисно занизив податкові зобов'язання в сумі 328833 грн. Так, у деклараціях по ПДВ, зданих у Нововодолазьку МДПІ Харківської області, ОСОБА_1 задекларував ПДВ, що підлягає сплаті в бюджет у наступних сумах: у січні 2005 року - 0,00 грн., у березні 2005 року - 167 грн., у квітні 2005 року - 600 грн., у травні 2005 року - 600 грн., у червні 2005 року - 700 грн., у липні 2005 року - 200 грн., в серпні 2005 року – 400 грн., у вересні 2005 року – 200 грн., у жовтні 2005 року - 0,00 грн., у листопаді 2005 року - 0,00 грн., у грудні 2005 року - 20грн., із січня по липень 2006 року - 0,00 грн. Фактично податкові зобов'язання по ПДВ склали: у січні 2005 року - 0,00 грн., у березні   2005 року - 28573 грн., заниження - 28.406 грн.; у квітні 2005 року - 22.127 грн., заниження - 21.527 грн.; у травні 2005 року -  18.400 грн., заниження - 17.800 грн.; у червні 2005 року - 30.100 грн., заниження -30.000 грн.; у липні 2005 року - 2.000 грн., заниження 1.800 грн.; у серпні 2005 року - 22.000 грн., заниження - 21.600 грн.; у вересні 2005 року - 40.000 грн., заниження - 39.800 грн.; у жовтні 2005 року - 40.000 грн., заниження - 40.000 грн.; у листопаді 2005 року - 22.000 грн., заниження - 22.000 грн.; у грудні 2005 року -10.000 грн., заниження - 9980 грн.; у січні 2006 року - 40.000 грн., заниження - 40.000 грн.; у лютому 2006 року - 53.033 грн., заниження - 53.033 грн.

           Таким чином, у результаті умисних дій, що виразилися в не веденні первинних бухгалтерських і податкових документів, що підтверджують суми податкового кредиту, перекручування і не здачі декларацій по ПДВ, ОСОБА_1 в порушення п.п. 3.1.1. п.3.1. ст.3, п.п.7.3.1. п.7.3., п.п. 7.4.5 п.7.4. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/ 97-ВР від 03.04.97р. за період з 01.01.2005р. по 31.12.2006р. умисно ухилився від сплати в бюджет ПДВ у сумі 325 946 грн.

        Крім того, у деклараціях про доходи, зданих у Нововодолазьку МДПІ, ОСОБА_1 задекларував за 2005 рік доходи в сумі 1 789 665 грн., видатки на здійснення господарської діяльності - 1 751 865 грн., сума оподатковуваного доходу - 37 800 грн. В 2006 році декларації про доходи ОСОБА_1 у Нововодолазьку МДПІ не здавав.

           Оподатковування доходів суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб регламентується пп.9.12.1 п.9.12 ст. 9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003р. № 889, Декретом КМУ «Про прибутковий податок із громадян» від 26.12.1992р. №13-92; Інструкцією «Про оподатковування доходів фізичних осіб від заняття підприємницькою діяльністю», затвердженої наказом Головною Державною податковою інспекцією від 21.04.1993 р. № 12.

           Відповідно до вимог п. 13 розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України  «Про прибутковий податок із громадян» від 26.12.1992р. №13-92: «Оподатковуванню підлягають доходи громадян, отримані в плині звітного податкового періоду фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності від продажу їм товарів (надання послуг, виконання робіт) у межах його підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також інші доходи громадян, не передбачені як об'єкти оподатковування в розділах II і  III сьогодення Декрету.

           Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між валовим доходом (виторгом у грошовій і натуральній формах) і документально підтвердженими видатками, безпосередньо пов'язаними з одержанням доходу.»

           Слідством встановлено, що ОСОБА_1М в 2005 році одержав доходи в сумі 1 188 048,83 грн., у т.ч. ПДВ 198,008 грн. (990 040 грн. без ПДВ), з яких: Передоплата за запчастини в сумі 255 569,00 грн., у тому числі ПДВ у сумі 42 594, 83 грн. (212 974,17 грн. без ПДВ); За ремонт двигунів у сумі 101 600,00 грн., у тому числі ПДВ у сумі 16 933,30 грн. (84 666,7 грн. без ПДВ); Передоплата за мінеральні добрива в сумі 47 300 грн., у тому числі ПДВ у сумі 7 883,30 грн. (39 416,87грн без ПДВ); Передоплата за насіння ячменя й соняшника в сумі 859 190,00 грн., у тому числі ПДВ у сумі 143 198,30 грн. (715 991,7грн без ПДВ); За поставку дизельного палива в сумі 50 000,00 грн., у тому числі ПДВ у сумі 8 333,30 грн. (41 666,67 грн. без ПДВ); Передоплата за автомобіль КАМАЗ у сумі 110,000 грн., у тому числі ПДВ у сумі 18 333,30 грн. (91 666,67 грн. без ПДВ); За реалізацію горючо-мастильних матеріалів у сумі 2000,00 грн., у тому числі ПДВ у сумі 333,00 грн. (1666 грн. без ПДВ).    

           У відповідності зі ст. 13 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок із громадян» від 26.12.1992 р. № 13-92: «До складу видатків, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходів, ставляться видатки, які включаються до складу валових видатків виробництва (обігу) або підлягають амортизації згідно Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 283/ 97-ВР від 22.05.1997 р.

           «Інструкцією про оподатковування доходів фізичних осіб від заняття підприємницькою діяльністю», затвердженої наказом Головною Державною податковою інспекцією від 21.04.1993 р. № 12, що набула законної сили з 01.01.2004 р. (далі Інструкція), визначено: «Загальним доходом оподатковування вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між валовим доходом (виторгом у грошовій і натуральній формі) і документально підтвердженими видатками, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходом. До складу видатків, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходів, ставляться документально підтверджені видатки, які включаються до складу валових видатків виробництва (робіт) або підлягають амортизації у відповідності до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

           Згідно додатка 7 до Інструкції: «Фізична особа - платник податку не є юридичною особою й платником податку на прибуток, не зобов'язано вести бухгалтерський облік, тому формує видатки по переліку статті 5 «Валові видатки» і згідно статті 8 «Амортизація» зазначеного Закону з деякими особливостями. Положення статті 5 («Валові видатки») застосовується в частині підтвердження первинними документами витрачуваних сум відповідно до операцій (які відповідають статті 5), за результатами або за участю яких у податковому періоді (звітному кварталі) безпосередньо   передбачено:

           Не ставляться до складу валових видатків, будь - які видатки, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними й іншими документами, обов'язок ведення й зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.

           Лист від 23.01.01 р. №316/6/17-0516 ДПАУ повідомляє, що підставою для включення до складу валових видатків звітного періоду вартості яких - або товарів, що використовувалися в даному звітному періоді фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності, разом з документом, що підтверджує оплату за зазначений товар, є документ, що підтверджує, що саме цією особою виходив даний товар для використання їм у підприємницькій діяльності. Таким документом може бути товарний чек, накладна, квитанція або інший документ, які  підтверджують факт покупки.

           Відповідно вимогам додатка 7 до Інструкції до Декрету  про прибутковий податок у податкову декларацію за звітний період, включаються тільки прямі валові видатки й суми амортизаційних відрахувань, які відповідають фактичній сумі отриманого в цьому періоді валового доходу, у будь - якій формі від певного виду діяльності й підтверджені документально.

           Слідством також встановлено, що загальна сума валових видатків СПД ФО ОСОБА_1 за 2005 рік становить 479750,05 грн., а саме:

- видатки, пов'язані з одержанням доходу від здійснення торговельної діяльності, у сумі 409,621,14 грн.

- видатки, пов'язані з погашенням відсотків, касовим обслуговуванням, комісійною винагородою за одержання готівки – 70 128,91 грн.

           З огляду на, що фактично ОСОБА_1 одержав в 2005 році доходи в сумі 1188048,83грн, а документально підтверджені видатки - 479750,05 грн., оподатковуваний дохід за 2005 рік - 708 298,78 грн.

           У відповідності зі ст. 7 закону «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889 сума податку з доходів фізичних осіб від заняття підприємницької діяльності підлягає оподатковуванню  по ставці 13% з річної суми доходу й становить – 92078,84 грн. (708,298,78 грн. * 13%)  за 2005 рік. З огляду на те, що СПД ФО ОСОБА_1 за 2005 рік задекларував податок з доходів фізичних осіб у сумі 4914 грн., чиста сума податку з доходів фізичних осіб за 2005 рік становить 87 164,84 грн. (92 078,84 – 4914 грн.).

           Усього за період господарсько-фінансової діяльності з 01.01.2005 р. по 31.12.2006 р. ОСОБА_1 умисно ухилився від сплати в бюджет ПДВ у сумі 325 946 грн. і податку з доходів фізичних осіб у сумі 87 164,84 грн., а всього податків у сумі 413 110,84 грн., тобто в значному розмірі.

 

           Крім того, СПДФО ОСОБА_1, будучи особою, зобов'язаною відповідно до пункту 2  ст. 9 закону України № 1251 від 25.06.91 року «Про систему оподатковування» зі змінами й доповненнями, подавати в державні податкові органи й інші державні органи відповідно до закону декларації, бухгалтерську звітність та інші документи й відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), ніс відповідальність за правильне обчислення й декларування податків. Відповідно до п.10.1 ст.10 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/ 97-ВР від 03.04.97р.:  «Платники податку відповідають за вірогідність і своєчасність обчислення й внесення податку в бюджет відповідно до діючого законодавства України». Відповідно до п. Б ст. 19 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок із громадян» від 26.12.92 р.  № 13-92 «Громадяни, доходи яких підлягають оподатковуванню...зобов'язані представляти...податковим органам декларації про доходи й видатки...».

           Однак ОСОБА_1, умисно в період з 01.01.05 року по 31.12.06 року, шляхом неодноразового внесення в деклараціях по податку на додану вартість, форма яких затверджена наказом ДПА України від 23.10.98 року № 499 і зареєстрована в Міністерстві юстиції України 10.11.98 року № 715/3155, тобто являється офіційним документом і деклараціях про доходи, форма яких затверджена інструкцією «Про оподатковування доходів фізичних осіб від заняття підприємницькою діяльністю», затвердженої наказом Головної Державної податкової інспекції України від 21.04.93 року № 12, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.06.93 року під № 64, тобто який являється офіційним документом, свідомо неправдивих відомостей, які не відповідають дійсності по ПДВ і податку з доходів фізичних осіб, виготовив свідомо підроблені документи, після чого здав їх в Нововодолазьку МДПІ в Харківській області, вчинивши повторну підробку документів і використання свідомо підроблених документів.

           Так у рядок 18 декларацій по ПДВ за період із січня 2005 року по грудень 2005 року ОСОБА_1 навмисно вніс неправдиві відомості, а саме: за березень 2005 року занизив ПДВ у сумі 28.406 грн., за квітень 2005 року занизив ПДВ у сумі 21.527 грн., за травень 2005 року занизив ПДВ у сумі 17.800 грн., за червень 2005 року занизив ПДВ у сумі 30.000 грн., за липень 2005 року занизив ПДВ у сумі 1.800 грн., за серпень 2005 року занизив ПДВ у сумі 21.600 грн., за вересень 2005 року занизив ПДВ у сумі 39.800 грн., за жовтень 2005 року занизив ПДВ у сумі 40.000 грн., за листопад 2005 року занизив ПДВ у сумі 22.000 грн., за грудень 2005 року занизив ПДВ у сумі 9980 грн., за січень 2006 року занизив ПДВ у сумі 40.000 грн., за лютий 2006 року занизив ПДВ у сумі 53.033 грн., у декларації про доходи за 2005 рік занизив податок з доходів фізичних осіб у сумі  87 164,84 грн.

 

           Крім того, вірогідно знаючи про те, що виготовлені шляхом внесення неправдивих відомість документи є підробленими, ОСОБА_1 з метою додання своєї злочинної діяльності по ухиленню від сплати податків легального виду, навмисно використовував свідомо підроблені документи, а саме - здав декларації в Нововодолазьку МДПІ Харківської області, де декларація по ПДВ за січень 2005 року зареєстрована 18.02.05 року під № 180, декларація за березень 2005 року зареєстрована 17.04.05 року під  № 1363, декларація за квітень 2005 року зареєстрована 23.05.05 року під № 3680, декларація за травень 2005 року зареєстрована 21.06.05 року під № 4229, декларація за червень 2005 року зареєстрована 20.07.05 року під № 6832, декларація за серпень 2005 року зареєстрована 21.10.05 року під  № 11616, декларація за вересень 2005 року зареєстрована 21.10.05 року під  № 11617, декларація за жовтень 2005 року зареєстрована 21.11.05 року під № 13062, декларація за листопад 2005 року зареєстрована 21.12.05 року під № 13806, декларація за грудень 2005 року зареєстрована 20.01.06 року під № 16166, декларація за січень 2006 року зареєстрована 20.02.06 року під № 2145, декларація за лютий 2006 року зареєстрована 07.03.06 року під  №2287, декларація за березень 2006 року зареєстрована 20.04.06 року під № 5001, декларація за квітень 2006 року зареєстрована 22.06.06 року під № 7035, декларація за травень 2006 року зареєстрована 22.06.06 року під № 7034, декларація за червень 2006 року зареєстрована 20.07.06 року під № 9176, декларація за липень 2006 року зареєстрована 21.08.06 року під № 10644, декларація про доходи за 2005 рік зареєстрована 20.03.06 року під № 399, декларація про доходи, отриманих з 01.01.05 по 31.03.05 зареєстрована 12.07.05 під № 972,  декларація про доходи, отриманих з 01.01.05 по 30.06.05 зареєстрована 12.07.05 під № 973, декларація про доходи, отриманих з 01.01.05 по 31.09.05 зареєстрована 21.10.05 під №1408.

 

           Крім того, ОСОБА_1 25.03.2005 року будучи суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою, у відповідності зі свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи від 28.04.2000 року, а також засновником та директором ПП «Никон», відповідно з установчими та реєстраційними документами ПП «Никон» код ЕДРПОУ 31601340, діючи умисно та протиправно, з корисливих мотивів, з метою незаконного і не обґрунтованого отримання кредитних коштів у філії «Жовтневе відділення Промінвестбанку в м. Харкові» закритого акціонерного товариства «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» (далі філія «Жовтневе відділення Промінвестбанку в м. Харкові» АК ПІБ), на шкоду інтересам зазначеної банківської установи, сфальсифікував і представив у філію «Жовтневе відділення Промінвестбанку в м. Харкові» АК ПІБ завідомо неправдивий для нього документ та інформацію для обґрунтування кредитоспроможності СПД ФО «ОСОБА_1 Н.», що послужило підставою для видачі СПД ФО «ОСОБА_1 М.» кредиту в розмірі 500 000 (п'ятсот тисяч) грн.

           Так, 25.03.2005 року, ОСОБА_1, переслідуючи мету отримання банківського кредиту, повідомив провідному економісту відділу інвестицій філії «Жовтневе відділення Промінвестбанку в м. Харкові» АК ПІБ ОСОБА_4, яка оформляла документи кредитної справи СПД ФО «ОСОБА_1 М.» про те, що в якості застави просить прийняти двигуни ЯМЗ-238М у кількості 50 штук, що належать на праві приватної власності СПД ФО «ОСОБА_1 М.».

           При цьому, ОСОБА_1 з метою незаконного отримання кредитних коштів у сумі 500 000 грн., діючи в якості суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи і службової особи - директора ПП «Никон», навмисно вніс до накладної № 38 від 09.12.2004 року завідомо неправдиві дані щодо нібито досконалої поставки на адресу СПД ФО «ОСОБА_1 М.» двигунів ЯМЗ-238М у кількості 50 штук, на загальну суму 1 250 000 (один мільйон двісті п'ятдесят тисяч) грн. та повідомив провідного економіста відділу інвестицій філії «Жовтневе відділення Промінвестбанку в м. Харкові» АК ПІБ ОСОБА_5 про те, що майно, що надається СПД ФО «ОСОБА_1 М.» в якості заставного, знаходиться за адресою: Харківська область, с.м.т. ОСОБА_6, вул. Залізнична, 1. Фактично, двигуни ЯМЗ-238М у кількості 50 шт. на праві приватної власності СПД ФО «ОСОБА_1 М.» ніколи не належали, постачання зазначеного майна на адресу СПД ФО «ОСОБА_1 М.» від ПП «Никон» ніколи не проводилася, а в приміщеннях, розташованих за адресою: Харківська область, с.м.т. ОСОБА_6, вул. Залізнична, 1, що належать ВАТ «Агробізнес-НВ» з травня 2000 року по 31.07.2007 року не перебували.

           25 березня 2005 року ОСОБА_1, будучи суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою, у відповідності зі свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи від 28.04.2000 року, продовжуючи свої злочинні дії, уклав з філією «Жовтневе відділення Промінвестбанку в м. Харкові »АК ПІБ кредитний договір № 56/297 на суму 500 000 грн. терміном на 1 рік для придбання паливно-мастильних матеріалів і сільськогосподарської продукції, відповідно до п. 3.10. якого, забезпеченням кредиту є укладений договір застави. В той же день, на підставі вищевказаних завідомо неправдивих документів, ОСОБА_1, будучи суб'єктом підприємницької діяльності фізичною особою, у відповідності зі свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи від 28.04.2000 року уклав з даною банківською установою договір застави № 298, предметом якого виступили двигуни ЯМЗ-238М у кількості 50 штук, на загальну суму 1 250 000 грн., а також підписав додаток до цього договору - опис майна, що передається в заставу філії «Жовтневе відділення Промінвестбанку в м. Харкові» згідно з договором застави № 298 від 25 березня 2005 року, в які також вніс свідомо помилкові відомості про наявність заставного майна: двигунів ЯМЗ-238М у кількості 50 штук, на загальну суму 1 250 000 грн., його правовий режим і місце зберігання даного заставного майна. При цьому, згідно з п. 1.1., 3.1.5., 5.1.- 5.3 договору, заставне майно забезпечує вимоги заставоутримувача, що випливають з кредитного договору № 298 від 25.03.2005 року, і у разі невиконання договірних зобов'язань заставоутримувач має право звернути стягнення на це майно.

           25 березня 2005 року СПД ФО «ОСОБА_1 М.» незаконно та необґрунтовано отримав кредит у загальній сумі 500 000 грн., які СПД ФО «ОСОБА_1 М.» навмисне і протиправно використовував у підприємницькій діяльності, не виконавши зі свого боку умови кредитного договору. При цьому, в результаті навмисних і злочинних дій ОСОБА_1 заборгованість СПД ФО «ОСОБА_1 М.» перед філією «Жовтневе відділення Промінвестбанку в м. Харкові» АК ПІБ на загальну суму 520 304 грн. 34 коп., в тому числі заборгованість по кредиту в сумі 499 271 грн. 44 коп. і 21 032 грн. 90 коп. у вигляді відсотків за користування кредитом та кредитним договором № 298 виявилася не забезпечена заставним майном, що позбавило банк можливості задовольнити за рахунок нього майнові вимоги до СПД ФО «ОСОБА_1 М.» й спричинило заподіяння даній банківській установі тяжких наслідків у вигляді матеріального збитку у розмірі 520 304 (п'ятсот двадцять тисяч триста чотири) грн. 34 коп.

 

           Крім того, ОСОБА_1, будучи службовою особою - директором ПП «Никон» здійснив службовий підлог, що спричинило тяжкі наслідки, за наступних обставин:

           25.03.2005 року, ОСОБА_1, будучи суб'єктом підприємницької  діяльності - фізичною особою, у відповідності зі свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи від 28.04.2000 року, а також засновником та директором ПП «Никон», відповідно з установчими та реєстраційними документами ПП «Никон» код ЕДРПОУ 31601340, діючи умисно та протиправно, з корисливих мотивів, з метою незаконного і не обґрунтованого отримання кредитних коштів у філії «Жовтневе відділення Промінвестбанку в м. Харкові» закритого акціонерного товариства «Акціонерний комерційний промислово - інвестиційний банк» (далі філія« Жовтневе відділення Промінвестбанку в м. Харкові» АК ПІБ), на шкоду інтересам зазначеної банківської установи, в невстановлені в ході, до судового слідства терміни, вніс у накладну № 38 датовану 09.12.2004 року завідомо неправдиві дані щодо нібито досконалої поставки на адресу СПД ФО «ОСОБА_1 М.» двигунів ЯМЗ-238М в кількості 50 штук, на загальну суму 1 250 000 грн., після чого надав накладну № 38 від 09.12.2004 року в якості обґрунтування юридичного факту наявності у СПД ФО «ОСОБА_1 М.» майна, передбачуваного в заставі.

           25 березня 2005 року, ОСОБА_1 виступаючи від імені суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи, у відповідності зі свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи від 28.04.2000 року, продовжуючи свої злочинні дії, уклав з філією «Жовтневе відділення Промінвестбанку в м. Харкові»АК ПІБ кредитний договір № 56/297 на суму 500 000 грн. терміном на 1 рік для придбання паливно-мастильних матеріалів і сільськогосподарської продукції, відповідно до п. 3.10. якого, забезпеченням кредиту є укладений договір застави.

           В той же день, на підставі вищевказаних завідомо неправдивих документів, ОСОБА_1, будучи суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою, у відповідності зі свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи від 28.04.2000 року уклав з даною банківською установою договір застави № 298, предметом якого виступили двигуни ЯМЗ-238М у кількості 50 штук, на загальну суму 1 250 000 (один мільйон двісті п'ятдесят тисяч) грн. а також підписав додаток до цього договору - опис майна, що передається в заставу філії «Жовтневе відділення Промінвестбанку в м. Харкові» згідно з договором застави № 298 від 25 березня 2005 року, в які також вніс завідомо неправдиві дані про наявність заставного майна: двигунів ЯМЗ-238М у кількості 50 штук, на загальну суму 1250000 (один мільйон двісті п'ятдесят тисяч) грн., його правовий режим і місце зберігання даного заставного майна. При цьому, згідно з п. 1.1., 3.1.5., 5.1.-5.3 договору, заставне майно забезпечує вимоги заставоутримувача, що випливають з кредитного договору № 298 від 25.03.2005 року, і у разі невиконання договірних зобов'язань заставоутримувач має право звернути стягнення на це майно.

           25 березня 2005 року СПД ФО «ОСОБА_1 М.» незаконно і необґрунтовано отримав кредит в загальній сумі 500 000 (п'ятсот тисяч) грн. які СПД ФО «ОСОБА_1 М.» навмисно і протиправно використовував у підприємницькій діяльності, не виконавши зі свого боку умови кредитного договору. При цьому, в результаті навмисних і злочинних дій ОСОБА_1 заборгованість СПД ФО «ОСОБА_1 М.» - перед філією «Жовтневе відділення Промінвестбанку в м. Харкові» АК ПІБ на загальну суму 520 304 грн. 34 коп., в тому числі заборгованість по кредиту в сумі 499 271 грн. 44 коп. і 21 032 грн. 90 коп. у вигляді відсотків за користування кредитом за кредитним договором № 298 виявилася не забезпечена заставним майном, що позбавило банк можливості задовольнити за рахунок нього майнові вимоги до СПД ФО «ОСОБА_1 М.» й спричинило заподіяння даній банківській установі тяжких наслідків у вигляді матеріальної шкоди в розмірі 520 304 грн. 34 коп.

     Тобто у злочинах, передбачених ч.1  ст. 212 , ч.2 ст. 222,  ст.356, ч.2 ст. 358, ч.3         ст. 358, ч.2 ст. 366 КК України, умисних злочинах, які не є тяжкими або особливо тяжкими.

 В судовому засіданні ОСОБА_1 надав заяву у якій просить застосувати до нього амністію.

 Вислухавши думку прокурора, який вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 Закон України «Про амністію», ОСОБА_1, який прохав застосувати до ньго Закон України «Про амністію», суд вважає, що є підстави для закриття справи по амністії.  ОСОБА_1  раніше не судимий, на день набрання чинності Закону України „Про амністію” від 12.12.2008 року має двох неповнолітніх дітей, у своїй заяві просить застосувати відносно нього  амністію, згідно ст. 12 КК України, скоєні ОСОБА_1 злочини не є тяжкими.Обмежень щодо її застосування не вбачається.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1, суд вважає слід відмінити, питання речових доказів вирішити відповідно до ст. 81 КПК України.

 Заявлені  цивільні позови  ЗАТ „Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку”  та  Нововодолазької міжрайонної державної податкової інспекції суд вважає за необхідне залишити без розгляду,  що не позбавляє права звернутись до суду в порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст.ст. 6 п.4  КПК України, ст.ст.1 п «В», 8,  Закону України від 12 грудня  2008 р. “Про амністію”,-

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_1 10 серпня  1972   від кримінальної відповідальності за  ч.1  ст. 212 ,ч.2 ст. 222,  ст.356, ч.2 ст. 358, ч.3 ст. 358, ч.2 ст. 366 КК України , на підставі акта амністії.  

Справу по обвинуваченню ОСОБА_1 за ч.1 ст. 212, ч.2 ст. 222, ст. 356, ч.2 ст. 358, ч.3 ст. 358, ч.2 ст. 366  КК України провадженням  - закрити.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 у вигляді підписки про невиїзд з постійного місця  мешкання  - скасувати .

  Речові докази (документи), що знаходяться в матеріалах справи –зберігати при матеріалах справи.

      Цивільні позови ЗАТ „Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку”, Нововодолазької міжрайонної державної податкової інспекції – залишити без розгляду, роз’яснивши позивачам їх право зверненя  до суду в порядку цивільного судочинства.

      Постанова  може бути оскаржена у Харківський апеляційний суд у термін 7 діб з моменту оголошення.

 

Суддя

СудБогодухівський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення12.01.2010
Оприлюднено18.02.2010
Номер документу7910390
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —1-01-2010

Вирок від 12.01.2010

Кримінальне

Богодухівський районний суд Харківської області

Шалімов Дмитро Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні