Якимівський районний суд Запорізької області
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
Справа № 330/2663/18
2/330/102/2019
"09" січня 2019 р. Якимівський районний суд Запо різької області у складі:
головуючого судді - Федорець С.В.
при секретарі - Шеліповій Ю.О.,
розглянувши у судовому засіданні у смт Якимівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 (місце реєстрації: Україна, Запорізька область, Якимівський район, с. Новоданилівка, вул. Молодіжна, буд. 9, ІПН: НОМЕР_1), в інтересах якої діє ОСОБА_2 (ордер серія ЗП № 099061) до Новоданилівської сільської ради Якимівського району Запорізької області (адреса розташування: Україна, Запорізька область, Якимівський район, с. Новоданилівка, вул. Центральна, б.13, код ЄДРПОУ: 26182168) про продовження строків прийняття спадщини , суд
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про продовження строків прийняття спадщини, за наступними підставами.
08.06.2017 року помер дідусь позивачки ОСОБА_3 На момент смерті ОСОБА_3 був зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 (ОСОБА_4) 28, за даною адресою ніхто більше зареєстрований не був. При житті ОСОБА_3 був власником земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Новоданилівської сільської ради Запорізької області та він склав 01.02.2017 року заповіт, яким належну йому земельну ділянку та все інше майно заповідав позивачці. В листопаді 2018 року позивачка вирішила оформити спадщину після померлого ОСОБА_3 у зв`язку з чим звернулась до приватного нотаріуса Якимівського районного нотаріального округу ОСОБА_5 Після вивчення поданих позивачем документів нотаріус повідомив їй, що не може видати свідоцтво про право власності на спадкове майно за заповітом, оскільки нею пропущено строк для подачі заяви про прийняття спадщини. Позивач не звернулася до нотаріальної контори протягом встановленого законом строку з метою прийняття спадщини, оскільки помилково вважала, що в зв`язку з тим, що якщо дідусь склав на її ім`я заповіт та будь-яких інших спадкоємців немає, то її не потрібно звертатися до нотаріальної контори з метою прийняття спадщини та в будь-який час зможе оформити спадщину. Зазначені обставини для пропуску строку прийняття спадщини позивач вважає поважними.
На підставі викладеного, позивач просить визначити їй додатковий строк тривалістю в три місяці після набуття сили рішенням суду для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3, який помер 08 червня 2017 року, місце смерті с. Новоданилівка Якимівського району Запорізької області, актовий запис про смерть № 08 від 12.06.2017 року.
Позивач у судове засідання не з`явився, надав на адресу суду заяву з проханням розглядати справу без його участі, зазначивши, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі і наполягає на їх задоволенні.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав на адресу суду заяву з проханням розглядати справу за його відсутності, зазначивши, що позовні вимоги визнає в повному обсязі, проти їх задоволення не заперечує.
Відповідно до ч.2 ст.247 Цивільного процесуального кодексу України , у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч.3 ст.211 Цивільного процесуального кодексу України , учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає повному задоволенню з наступних підстав.
За наявними у справі матеріалами судом було встановлено наступне.
Як зазначає позивач, 08 червня 2017 року помер її дідусь ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії І-ЖС № 392803, виданого виконавчим комітетом Новоданилівської сільської ради Якимівського району Запорізької області, актовий запис № 08 (а.с. 12).
Факт родинних відносин між позивачем ОСОБА_1 та померлим ОСОБА_3 підтверджується наданою копією паспорту та ідентифікаційного коду позивача (а.с. 6), копією свідоцтва про народження серії ІІІ-ЖС № 321146, виданого 15 березня 1986 року (а.с. 9), копією свідоцтва про укладення шлюбу серії ІІ-ЖС № 257575, виданого 15 жовтня 1983 року (а.с. 10), копією свідоцтва про народження серії V-УР № 0318702, виданого 16 листопада 1965 року (а.с. 11).
При житті дідусь позивачки був власником земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Новоданилівської сільської ради Запорізької області, яка належала йому на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 718537 (а.с. 14).
За свого життя, 01 лютого 2017 року ОСОБА_3 склав заповіт (а.с. 15), яким заповідав все належне йому майно позивачці ОСОБА_1.
Згідно копії довідки № 1575, виданої 15 листопада 2018 року (а.с. 13), ОСОБА_3 був зареєстрований та фактично на день смерті 08 червня 2017 року мешкав за адресою: Запорізька область, Якимівський район, с. Новоданилівка, вул. Крамська (ОСОБА_4), буд. 28. Більше нікого за вказаною адресою зареєстровано не було.
Як вбачається із тексту позовної заяви, позивач в листопаді 2018 року вирішила оформити спадщину після померлого дідуся, у зв`язку з чим звернулась до приватного нотаріуса Якимівського районного нотаріального округу Запорізької області ОСОБА_5, однак ним було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадкове майно за заповітом, оскільки позивачкою було пропущено строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
Як зазначає позивач, вона не звернулася до нотаріальної контори протягом строку, встановленого ч.1 ст. 1270 ЦК України з метою прийняття спадщини після померлого дідуся ОСОБА_3, оскільки помилково, через власну юридичну необізнаність, вважала, що якщо дідусь склав на її ім`я заповіт та будь-яких інших спадкоємців немає, то їй не потрібно звертатися до нотаріальної контори з метою прийняття спадщини та вона в будь-який час зможе оформити спадщину.
Згідно ст. 1270 ЦК України позивач не заявляв про відмову від спадщини.
Статтею 1268 ЦК України встановлено шестимісячний строк для прийняття спадщини.
Згідно до ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, суд вважає, що, оскільки позивачем встановлений законом строк для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини пропущено з поважних причин, є підстави для визначення йому додаткового строку для подання такої заяви протягом трьох місяців.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1262, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 12 , 81 , 247, 263-265 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
ОСОБА_6 Сергіївни (місце реєстрації: Україна, Запорізька область, Якимівський район, с. Новоданилівка, вул. Молодіжна, буд. 9, ІПН: НОМЕР_1), в інтересах якої діє ОСОБА_2 (ордер серія ЗП № 099061) до Новоданилівської сільської ради Якимівського району Запорізької області (адреса розташування: Україна, Запорізька область, Якимівський район, с. Новоданилівка, вул. Центральна, б.13, код ЄДРПОУ: 26182168) про продовження строків прийняття спадщини, - задовольнити повністю.
Визначити позивачу ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженці ІНФОРМАЦІЯ_3 Запорізької обаласті додатковий строк тривалістю в три місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3, який помер 08 червня 2017 року, місце смерті: село Новоданилівка, Якимівський район, Запорізька область, актовий запис про смерть № 08 від 12 червня 2017 року.
Апеляційну скаргу на рішення може бути подано до Запорізького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення - у той же строк з дня отримання копії рішення.
У відповідності до п.п. 15.5, п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Суддя:
Суд | Якимівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2019 |
Оприлюднено | 14.01.2019 |
Номер документу | 79104930 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Якимівський районний суд Запорізької області
Федорець С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні