Єдиний унікальний номер 741/1859/18
Провадження № 1-кс/741/12/19
У Х В А Л А
м. Носівка 10 січня 2019 року
Слідчий суддя Носівського районного суду Чернігівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Носівського ВП Ніжинського ВП ГУ НП в Чернігівській області ОСОБА_3 про призначення судової інженерно-екологічної експертизи у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 42018270000000267 від 27 листопада 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України,
встановив:
10 січня 2019 року від слідчого надійшло зазначене клопотання, яке мотивоване тим, що 27 листопада 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018270000000267 було внесено відомості за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України, що полягають у здійсненні службовими особами ПП «ПРИВАТ ІНВЕСТ» порушення ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, експлуатацію авто газозаправного пункту, розташованого за адресою: с. Лихачів Носівського району Чернігівської області, вул. Центральна, 2 а.
Проведеним оглядом на підставі ухвали слідчого судді Носівського районного суду від 10 грудня 2018 року за адресою: АДРЕСА_1 , було встановлено, що на момент огляду функціонує АЗС та АГЗП, експлуатацію якого здійснює товариство з обмеженою відповідальністю «ЛПГ РІТЕЙЛ», код ЄДРПОУ 39793006. У ході огляду було виявлено ємність об`ємом 10 метрів кубічних з заправною колонкою з написом «ДТ» з дизельним пальним у залишку 3513,89 л, ємність об`ємом 10 метрів кубічних з заправною колонкою з написом «petroline» з пальним марки АИ-92 у залишку 7825,07 л, дві ємності об`ємом 4,800 л, з`єднані між собою з написом «Вогненебезпечно. пропан-бутан» з скрапленим газом у залишку 7477,09 л, колонку марки «Шельф» № 2255. Крім того, з апарату розрахункових операцій було отримано Х-звіт підприємства ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ».
Директором ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ», який був присутній під час огляду територій, приміщень, розташованих за адресою: с. Лихачів Носівського району Чернігівської області, вул. Центральна, 2 а, дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря надано не було.
Оглядом встановлено, що ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» здійснює експлуатацію АЗС та АГЗП, які розташовані на території с. Лихачів Носівського району Чернігівської області, вул. Центральна, 2-а. Водночас, діяльність здійснюється без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що є порушенням ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Даний факт підтверджується інформацією Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації.
17 грудня 2018 року в ході проведення огляду територій, приміщень, розташованих за вищевказаною адресою було вилучено ємність об`ємом 10 метрів кубічних з заправною колонкою з написом «ДТ» з дизельним пальним у залишку 3513,89 л, ємність об`ємом 10 метрів кубічних з заправною колонкою з написом «petroline» з пальним марки АИ-92 у залишку 7825,07 л, дві ємності об`ємом 4,800 л, з`єднані між собою з написом «Вогненебезпечно. пропан-бутан» з скрапленим газом у залишку 7477,09 л, колонку марки «Шельф» № 2255 та Х-звіт підприємства ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ».
20 грудня 2018 року слідчим суддею Носівського районного суду накладено арешт на тимчасово вилучене майно за адресою: с. Лихачів Носівського району Чернігівської області, вулиця Центральна, 2 а, а саме: ємність об`ємом 10 метрів кубічних з заправною колонкою з написом «ДТ» з дизельним пальним у залишку 3513,89 л, ємність об`ємом 10 метрів кубічних з заправною колонкою з написом «petroline» з пальним марки АИ-92 у залишку 7825,07 л, дві ємності об`ємом 4,800 л, з`єднані між собою з написом «Вогненебезпечно. пропан-бутан» з скрапленим газом у залишку 7477,09 л, колонку марки «Шельф» № 2255 та Х-звіт підприємства ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» із забороною відчуження, розпорядження та користування вказаним майном.
З метою з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, для визначення шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням слідчий просила призначити судово-технічну експертизу.
У судове засідання слідчий не з`явилася, подала заяву, в якій зазначила, що клопотання підтримує, просила його задовольнити, розгляд проводити без її участі у зв`язку із зайнятістю на роботі.
Вважаю за можливе розгляд клопотання проводити у відсутності сторони кримінального провадження, яка звернулася із клопотанням, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України її неявка не перешкоджає розгляду клопотання.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України розгляд клопотання проводиться без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів.
Вивчивши клопотання, дослідивши та проаналізувавши докази, що додані до клопотання, приходжу до наступного.
У судовому засіданні встановлено, що відомості про цю подію були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018270000000267 від 27 листопада 2018 року з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України.
Відповідно до ч. 1, 6 ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді. Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.
Пунктом 6 ч. 2 ст. 242 КПК України встановлено, що слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.
Матеріали слідчо-оперативних заходів та слідчих дій дають достатні підстави вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, для з`ясування обставин якого необхідні спеціальні знання, а тому проведення судової інженерно-екологічної експертизи у даному випадку є необхідним.
Відповідно до ч. 9 ст. 244 КПК України висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 242-244, 309 КПК України, -
ухвалив:
Клопотання слідчого СВ Носівського ВП Ніжинського ВП ГУ НП в Чернігівській області ОСОБА_3 про проведення судової інженерно-екологічної експертизи задовольнити.
Призначити у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 42018270000000267 від 27 листопада 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України, судову інженерно-екологічну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
- Чи було діяльністю об`єкта ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ», розташованого за адресою: с. Лихачів Носівського району Чернігівської області, вул. Центральна, 2 а, спричинено забруднення (надходження в атмосферне повітря, або утворення у ньому шкідливих речовин у концентраціях, які перевищують встановлені державою екологічні нормативи), або інша зміна природних властивостей атмосферного повітря (негативне відхилення від оптимального стану атмосферного повітря в частині його фізичних, хімічних та біологічних властивостей) шкідливими для життя, здоров`я, або довкілля, відходами, або іншими матеріалами виробництва, внаслідок порушення спеціальних правил? Якщо так, то чи створило це небезпеку для довкілля, життя та здоров`я людей?
- Які причини виникнення даної надзвичайної екологічної ситуації та які обставини їх обумовили?
- Недотримання вимог яких нормативних актів з охорони навколишнього природного середовища допущені у досліджуваному випадку надзвичайної екологічної ситуації?
- Дії яких осіб не відповідали вимогам нормативних актів з охорони навколишнього природного середовища?
- З технічної точки зору дії (бездіяльність) яких осіб знаходяться у причинному зв`язку з настанням досліджуваної події?
Проведення цієї експертизи доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, розташованому за адресою: м. Київ, вул. Смоленська, 6.
Для проведення експертизи надати експертам ухвалу суду про проведення судової інженерно-екологічної експертизи, матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42018270000000267 від 27 листопада 2018 року.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок експерта та відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Клопотання, що виникатимуть в ході проведення цієї експертизи, доручити розглядати слідчим Носівського ВП Ніжинського ВП ГУ НП у Чернігівській області у провадженні яких перебуватимуть матеріали даного кримінального провадження.
Після проведення необхідних досліджень висновок експерта разом з матеріалами кримінального провадження направити до СВ Носівського ВП Ніжинського ВП ГУ НП в Чернігівській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Носівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 79110840 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення експертизи |
Кримінальне
Носівський районний суд Чернігівської області
Киреєв О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні