ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11.01.2019 р. Справа № 914/63/19
Суддя Господарського суду Львівської області Артимович В.М., розглянувши матеріали справи
за позовом:Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради, м. Львів
до відповідача:Об'єднання садівників-любителів та городників Львівщини, м. Львів
про:розірвання договору оренди та зобов'язання повернути об'єкт оренди шляхом виселення.
ВСТАНОВИВ:
Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Об'єднання садівників-любителів та городників Львівщини про розірвання договору оренди та зобов'язання повернути об'єкт оренди шляхом виселення.
При підготовці справи до розгляду судом встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Господарський процесуальний кодекс України у статтях 162, 164, 172 встановлює низку вимог, яким повинна відповідати позовна заява, яка подається до суду, а також додані до позовної заяви документи.
Так, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до господарського суду позову майнового характеру встановлено ставку судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позову немайнового характеру встановлено ставку судового збору у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України “Про державний бюджет України на 2019 рік”, з 1 січня 2019 року для працездатних осіб встановлено прожитковий мінімум на рівні 1921,00 грн.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить розірвати договір оренди нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) від 31.03.2015 №Ф-9517-15, укладений між Управлінням комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради та Об'єднанням садівників-любителів та городників Львівщини та зобов'язати Об'єднання садівників-любителів та городників Львівщини повернути об'єкт оренди шляхом виселення з нежитлових приміщень загальною площею 144,7 кв.м., що знаходяться за адресою: м. Львів, вул. Глибока, 5.
Таким чином позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України “Про судовий збір” у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Отже, позивач повинен сплатити за подання до суду даного позову судовий збір в розмірі 3842,00 грн., тобто по 1921,00 грн. за кожну з позовних вимог немайнового характеру.
Як вбачається з позовних матеріалів, позивачем до позовної заяви долучено платіжне доручення № 569 від 19.10.2018 р. про сплату судового збору лише в розмірі 1 762,00 грн.
Враховуючи наведене, позивачу слід доплатити судовий збір в розмірі 2080,00 грн.
Крім того, суд зазначає, що статтею 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено документи, що додаються до позовної заяви. Так, підпунктом 1 частини 1 вказаної статті передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Заявником як доказ відправлення відповідачу – Об'єднанню садівників-любителів та городників Львівщини позовної заяви з додатками подано квитанцію з описом вкладення. Однак, суд звертає увагу на те, що у вказаному описі вкладення серед найменування предметів, які направлялися, не зазначено копії позовної заяви, а лише копії додатків до позовної заяви, а саме: копія договору від 31.03.2015 №Ф-9517-15, копія акту від 25.09.2018, копія фотоматеріалів, копії виписок з ЄДР на позивача та відповідача.
Отже, з огляду на викладене, позивачем не надано належних доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі за подання цієї позовної заяви та не надано належних доказів відправлення позовної заяви відповідачу - Об'єднанню садівників-любителів та городників Львівщини, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 164 та ч.1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Одночасно, суд інформує заявника що згідно приписів ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради до Об'єднання садівників-любителів та городників Львівщини про розірвання договору оренди та зобов'язання повернути об'єкт оренди шляхом виселення – залишити без руху.
2. Надати заявнику строк у 10 (десять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення таких недоліків:
2.1. Надати суду належні докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі за подання цієї позовної заяви.
2.2. Подати належні докази направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Артимович В.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2019 |
Оприлюднено | 14.01.2019 |
Номер документу | 79111971 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Артимович В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні