Ухвала
від 11.01.2019 по справі 918/17/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Рівненської області

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013


УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

11 січня 2019 р. м. Рівне Справа № 918/17/19

Господарський суд Рівненської області у складі судді Андрійчук О.В., розглянувши матеріали позовної заяви Голови комісії з припинення Житлово-комунального підприємства Перспективне Павлючик А. І. (АДРЕСА_1) в інтересах Житлово-комунального підприємства Перспективне (33016, м. Рівне, вул. Будівельників, буд. № 1, ідентифікаційний код 31479193)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Арм-Еко" (33024, Рівненська область, Рівненський район, с. Грушвиця Друга, вул. 40 Років Перемоги, буд.1, ідентифікаційний код 33001226)

про розірвання договору,

УСТАНОВИВ:

У січні 2019 року Голова комісії з припинення Житлово-комунального підприємства Перспективне Павлючик А.І. звернувся до Господарського суду Рівненської області в інтересах Житлово-комунального підприємства Перспективне із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Арм-Еко" про розірвання договору.

Одночасно із поданням позовної заяви Головою комісії з припинення Житлово-комунального підприємства Перспективне подано клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке обґрунтоване п. 7 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", ч. 4 ст. 105 ЦК України, а також тим, що рахунки підприємства арештовані, що унеможливлює сплату судового збору.

Ухвалою суду від 08.01.2019 року у задоволенні клопотання Голови комісії з припинення Житлово-комунального підприємства Перспективне Павлючик А. І. про звільнення від сплати судового збору за подання позовної заяви відмовлено, позовну заяву залишено без руху, запропоновано позивачу через відділ канцелярії та документального забезпечення суду у 10-денний строк з дня отримання цієї ухвали подати належні докази сплати судового збору у розмір 1 921,00 грн.

11.01.2019 року позивачем через відділ канцелярії та документального забезпечення суду подано докази сплати судового збору у розмір 1 921,00 грн, що стверджується квитанцією № 102 від 10.01.2019 року.

Судом встановлено, що позивачем усунуто недоліки, які стали підставою для залишення позовної заяви без руху.

Згідно з положеннями ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 162, 164, 172 ГПК України. Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні.

Відповідно до ч. ч. 1, 5 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Положеннями ч. 1 ст. 247 ГПК України визначено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Пунктами 1, 2 ч. 5 ст. 12 ГПК України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами, зокрема, є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та справи незначної складності, визнані судом малозначними.

Приписами ч. 5 ст. 252 ГПК України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Дослідивши матеріали позовної заяви, врахувавши ціну позову, характер спірних правовідносин, предмет доказування, суд дійшов висновку про те, що подані матеріали є достатніми для відкриття провадження у справі, а також про те, що вказана справа має бути розглянута в порядку (за правилами) спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи, оскільки є справою незначної складності та визнана судом малозначною.

Керуючись ст. ст. 12, 120, 162, 176, 234, 235, 247, 250 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження.

3.Судове засідання для розгляду справи призначити на "29" січня 2019 р. на 14:00 год.

4. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань №11.

5.Запропонувати сторонам подати суду:

а) позивачу:

- оригінали документів, доданих до позовної заяви (для огляду в судовому засіданні);

- відповідь на відзив у 5-денний строк з дня отримання відзиву, а також докази направлення відповіді на відзив відповідачу.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 46 ГПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір вимог до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, а також відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК України позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п'ять днів до початку першого судового засідання у справі, що розглядається в порядку спрощеного позовного провадження;

б) відповідачу:

- відзив на позовну заяву і всі докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову (у разі їх наявності) - протягом 15-денного строку з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі ; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи по суті в порядку спрощеного провадження.

Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об'єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч.ч. 3, 4 ст. 80 ГПК України).

6. Усі заяви, клопотання, заперечення подати до суду в строк до 29.01.2019 року з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених ст. 170 ГПК України.

7. Звернути увагу сторін на положення ст.ст. 74, 80, 81 ГПК України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання доказів, їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.

8. Попередити позивача про те, що у разі, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору, або позивач (його представник) не з'явився у судове засідання або не повідомив про причини неявки, позов може бути залишений без розгляду відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 ГПК України.

9. Попередити сторін, що відповідно до ч. 2 ст. 118 ГПК України заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

10. Звернути увагу сторін на те, що копії письмових доказів, які подаються, повинні бути оформлені відповідно до вимог ч. 4 ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2003).

11. Попередити сторін, що при невиконанні процесуальних обов'язків, зокрема ухиленні від вчинення дій, покладених судом на сторону, до них можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у вигляді штрафу відповідно до ст. 135 ГПК України.

12. Згідно з ч. 1 ст. 235 ГПК України вказана ухвала набирає законної сили негайно після її підписання - 11.01.2019 року і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.

Суддя Андрійчук О.В.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення11.01.2019
Оприлюднено14.01.2019
Номер документу79111995
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/17/19

Ухвала від 11.03.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

Ухвала від 11.03.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

Ухвала від 25.02.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

Ухвала від 25.02.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

Ухвала від 18.02.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

Ухвала від 18.02.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

Ухвала від 11.02.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

Ухвала від 11.01.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

Ухвала від 08.01.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні