19/7029-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"05" липня 2007 р. Справа №19/7029-А
за позовом Прокурора Волочиського району в інтересах держави в особі Користовецької сільської ради с. Користова Волочиський район
до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Нива" с. Користова Волочиського району
третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Волочиський районний відділ земельних ресурсів, м. Волочиськ
про зобов'язання повернути самовільно зайняту земельну ділянку
Суддя Розізнана І.В. Секретар судового засідання Комарніцький В.В.
Представники:
позивача: Іванович А.Ф. –сільський голова
відповідача: Борейко Я.С. –голова правління
третьої особи: не з'явився
прокуратури: Ільчук Ю.Ф. - прокурор відділу прокуратури області
Прокурор Волочиського району в інтересах держави в особі Користовецької сільської ради Волочиського району звернувся до суду про зобов'язання СВК "Нива" повернути земельну ділянку резервного запасу орієнтовною площею 80 га. власнику –Користовецькій сільській раді Волочиського району.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримує та просить суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечує, оскільки відповідач проводить роботу по оформленню документів для укладення договору оренди земельної ділянки.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, не надав суду доказів про наявність поважних причин нез'явлення в судове засідання.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.
Розпорядженням Волочиської районної державної адміністрації від 12.08.04р. № 528/2004-р. „Про надання в оренду земель резервного фонду та запасу СВК „Нива” по Користовецькій сільській раді” відповідачу надано в оренду землі резервного фонду та запасу сільськогосподарського призначення площею 133,0 га та невитребуваних земельних часток (паїв) площею 54,12 га Користовецької сільської ради, яка знаходиться за межами населеного пункту в короткострокову оренду терміном на п'ять років. У розпорядженні ( п.3 ) визначено, що до використання земельної ділянки приступити після державної реєстрації договору оренди та відведення в натурі меж земельної ділянки землевпорядною організацією.
Однак, на момент вирішення справи в суді, договір оренди не укладений.
В обгрунтування позовних вимог прокурор в позовній заяві зазначив, що відповідач самовільно, в порушення вимог ст. 125, ст. 126 Земельного кодексу України, без оформлення права користування зайняв та використовує земельну ділянку резервного запасу орієнтовною площею 80 кв.м., за що відповідачу було внесено приписи від 10.03.05р. № 001368 та від 12.04.05р. № 001379.
Згідно ст. 212 Земельного кодексу України самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними. Приведення земельних ділянок у придатний для використання стан, включаючи знесення будинків, будівель і споруд, здійснюється за рахунок громадян або юридичних осіб, які самовільно зайняли земельні ділянки. Повернення самовільно зайнятих земельних ділянок провадиться за рішенням суду.
В контексті даної статті самовільним зайняттям земельної ділянки є заволодіння земельною ділянкою, що не відповідає закону і відбувається з порушенням визначеного порядку надання земельних ділянок, здійснюване без відведення землі в натурі й одержання документа, що засвідчує право на землю.
Статтею 125 Земельного кодексу України передбачено, що право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.
Згідно ст. 1 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель” самовільне зайняття земельних ділянок - будь-які дії особи, які свідчать про фактичне використання не наданої їй земельної ділянки чи намір використовувати земельну ділянку до встановлення її меж у натурі (на місцевості), до одержання документа, що посвідчує право на неї, та до його державної реєстрації.
Згідно довідки, виданої виконкомом Користовецької сільської ради від 06.11.06р. станом на 06.11.06р. землі запасу використовуються СКВ „Нива” орієнтовною площею 80 га, договір оренди земель запасу не заключений.
Як вбачається з матеріалів справи, на момент вирішення спору в суді відповідач не оформив право користування земельною ділянкою, однак самовільно її зайняв.
Враховуючи викладені обставини, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтвердженними матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 118, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора Волочиського району в інтересах держави в особі Користовецької сільської ради Волочиського району с. Користова Волочиський район до Сільськогосподарської виробничої компанії "Нива" с. Користова Волочиського району третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Волочиський районний відділ земельних ресурсів, м. Волочиськ про зобов'язання повернути самовільно зайняту земельну ділянку задовольнити.
Сільськогосподарській виробничій компанії "Нива" с. Користова Волочиського району (код 32461454) звільнити самовільно зайняту земельну ділянку резервного запасу орієнтовною площею 80 га., що знаходиться за межами населеного пункту Користовецької сільської ради Волочиського району.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя І.В. Розізнана
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 791181 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Розізнана І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні