ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про зупинення провадження у справі)
10 січня 2019 року м. Житомир справа № 240/5901/18
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Романченка Є.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання протиправними відмови, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, у якому просить:
- визнати протиправними відмови відповідачів у нарахуванні та виплаті підвищення до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат та щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в розмірі 40% від мінімальної заробітної плати відповідно до ст.ст. 37, 39 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 17.07.2018;
- зобов'язати Овруцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести донарахування та виплату підвищення до пенсії, непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, у розмірі, визначеному ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" щомісячно за період з 17.07.2018;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації провести донарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбачену ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі, що дорівнює 40% мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України "Про державний бюджет України на 2018 рік" щомісячно з 17.07.2018.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 19.12.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі. Вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) за правилами, встановленими ст.ст. 260-263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судом установлено, що ухвалою Верховного Суду від 23.11.2018 відкрито провадження у зразковій адміністративній справі №240/4937/18 (номер провадження Пз/9901/55/18) за позовом ОСОБА_2 до Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання провести нарахування та виплату підвищення до пенсії.
Верховним Судом указано, що ознаками типової справи є: позивачами у них є пенсіонери, які мають статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи; відповідачем у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (територіальний орган Пенсійного фонду України), на пенсійному обліку якого перебувають позивачі; спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв'язку з невиплатою територіальним органом Пенсійного фонду України підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, встановленого частиною другою ст.39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ); позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправною бездіяльність та зобов'язати відповідача провести нарахування та виплату підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам).
Повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у даній зразковій справі оприлюднене на офіційному веб-порталі судової влади України.
Також на офіційному веб-порталі судової влади України розміщено повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії (ухвала Верховного Суду від 27.11.2018 № Пз/9901/56/18 (№ 240/4946/18)).
Відповідно до змісту ухвали Верховного Суду від 27.11.2018 в справі № 240/4946/18 (провадження № Пз/9901/56/18) ознаками типової справи є:
- позивачами у них є пенсіонери, які мають статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- відповідачем у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації), на обліку якого перебувають позивачі;
- спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв'язку з ненарахуванням та невиплатою щомісячної грошової допомоги, у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи");
- позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправною бездіяльність та зобов'язати відповідача провести нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги, у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").
Згідно із пунктом 22 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення.
В розумінні пункту 21 частини першої вказаної статті КАС України типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Суд вважає, що дана справа № 240/5901/18 є типовою справою щодо справи №240/4937/18 (номер провадження Пз/9901/55/18) та справи №240/4946/18 (провадження №Пз/9901/56/18).
Пунктом 8 частини другої статті 236 КАС України визначено, що суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Згідно із частиною першою статті 291 КАС України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку, що провадження у даній справі необхідно зупинити до набрання чинності рішеннями Верховного Суду у зразкових справах №240/4937/18 (номер провадження Пз/9901/55/18) та №240/4946/18 (номер провадження №Пз/9901/56/18).
Керуючись статтями 236, 243, 248, 256, 291, 294 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Зупинити провадження в адміністративній справі № 240/5901/18 за позовом ОСОБА_1 до Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання протиправними відмови, зобов'язання вчинити дії до набрання чинності рішеннями Верховного Суду у зразкових справах №240/4937/18 (номер провадження Пз/9901/55/18) та №240/4946/18 (номер провадження №Пз/9901/56/18).
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.Ю. Романченко
інші причини до набрання чинності рішеннями Верховного Суду у зразкових справах
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2019 |
Оприлюднено | 12.01.2019 |
Номер документу | 79119849 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Романченко Євген Юрійович
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Романченко Євген Юрійович
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Романченко Євген Юрійович
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Романченко Євген Юрійович
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Романченко Євген Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні