Ухвала
від 11.01.2019 по справі 600/1014/18
КОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 600/1014/18

Справа № 1-кс/600/3/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2019 року слідчий суддяКозівського районногосуду Тернопільськоїобласті ОСОБА_1 ,при секретарісудових засідань ОСОБА_2 ,за участюпрокурора ОСОБА_3 ,представника КозівськогоВП БережанськогоВП ГУНП вТернопільській області ОСОБА_4 ,розглянувши усудовому засіданнів залісуду всмт.Козова клопотаннязаступника начальникавідділення поліції начальникаСВ Козівськоговідділення поліціїБережанського відділуполіції ГУНаціональної поліціїв Тернопільськійобласті ОСОБА_5 ,погоджене ізпрокурором Козівськоговідділу Теребовлянськоїмісцевої прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,

в с т а н о в и в:

Заступник начальникавідділення поліції начальникСВ Козівськоговідділення поліціїБережанського відділуполіції ГУНаціональної поліціїв Тернопільськійобласті ОСОБА_5 ,за погодженняміз прокуроромКозівського відділуТеребовлянської місцевоїпрокуратури ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням у кримінальному провадженні № 12018210000000329 від 01.06.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 357 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 .

Клопотання мотивоване тим, що у провадженні СВ Козівського ВП Бережанського ВП ГУНП в Тернопільській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018210000000329 від 01.06.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 357 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що у квітні 2018 року ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді директора товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса с.Теофіпілка, Козівський район, Тернопільська область), будучи службовою особою, достроково уклав угоди про припинення договорів оренди землі з власниками земельних ділянок (паїв) Олесинської та Геленківської сільських рад Козівського району Тернопільської області.

Вчиняючи вказані дії, ОСОБА_6 погодження від засновників товариства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_7 або ОСОБА_8 не отримував. В цей самий період ОСОБА_6 , який є засновником та керівником фермерського господарства « ОСОБА_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , адреса АДРЕСА_2 ), уклав від імені ФГ « ОСОБА_9 » із орендодавцями земельних ділянок договори оренди на вище названі земельні ділянки. Крім цього ОСОБА_6 знаючи, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » понесло витрати на незавершене виробництво, підготовку поля № 777 під посів цукрового буряка (внесення мінеральних добрив, паливно-мастильні матеріали, зарплата з нарахуваннями, ЄСВ, роботи і послуги сторонніх організацій) в розмірі 648 973,05 грн., не поставив до відома учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » про дострокове розірвання договорів оренди землі, та на вищевказаному полі здійснив посів цукрового буряка силами та засобами ФГ « ОСОБА_10 ».

23 червня 2018 року до Міністерства юстиції України надійшла скарга ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 21 червня 2018 року на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав, відповідно до якої, скаржник просив скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, вчинені на підставі угоди про розірвання договорів оренди землі із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » державними реєстраторами ІНФОРМАЦІЯ_3 . 05липня 2018 року комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, відбувся розгляд даної скарги. Керуючись статтями 26, 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Порядком розгляду скарг у сфері державної реєстрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року №1128, за результатами розгляду зазначеної скарги Міністерством юстиції України на підставі висновку Комісії прийнято рішення у формі наказу від 06 липня 2018 року №2296/5 «Про скасування рішень про державну реєстрації прав та їх обтяжень», яким скаргу задоволено частково.

Враховуючи вищевикладене, виникла необхідність у тимчасовому доступі до скарги ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 21 червня 2018 року на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав, висновку Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, наказу від 06 липня 2018 року №2296/5 «Про скасування рішень про державну реєстрації прав та їх обтяжень», а також документів поданих під час розгляду вказаної скарги та отриманих суб`єктом розгляду скарги, які зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 .

У судовому засідання прокурор ОСОБА_3 та старший слідчий ОСОБА_4 клопотання підтримали з мотивів, викладених у ньому та просили таке задовольнити.

У судове засідання представник ІНФОРМАЦІЯ_1 не з`явився, про день, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття представника ІНФОРМАЦІЯ_1 не є перешкодою для розгляду клопотання, а тому слідчий суддя дійшов висновку, що розгляд даного клопотання слід проводити у відсутності такого.

Заслухавши пояснення прокурора та старшого слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Козівським відділенням поліції Бережанського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за № 12018210000000329 від 01.06.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 357 КК України.

Відповідно до ч. 1ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК Українивизначені вимоги, яким має відповідати клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, зокрема у частині 2 вказаної статті вказано, що у клопотанні зазначаються:

1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;

2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;

4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;

6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;

7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Згідно з ч. 5ст. 163 КПК, відповідно до якої слідчий суддя вправі постановити ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що мають місце обставини, передбачені п.п. 1, 2, 3 ч. 5ст. 163 КПК.

Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно ч. 3ст. 132 КПК Українизастосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Згідно з ч. 5ст. 132 КПК Українипід час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Таким чином, слідчий суддя зобов`язаний перевіряти наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, врахувати докази на підтвердження обставин, викладених у клопотанні, які мають бути надані ініціатором клопотання.

Згідно з ч. 4 ст. 132 КПК для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливість без застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

У цьому контексті необхідно враховувати, що речі і документи могли би бути отримані шляхом проведення слідчих дій, тобто без застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Відповідно до ч. 1 ст. 223 КПК саме слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.

Як вбачається із матеріалів, доданих до клопотання, а саме із копії листа заступника Міністра юстиції України з питань державної реєстрації № 38334/17245-26-18/19.2.1 від 20.09.2018 року, зазначені у клопотанні документи можуть надаватися скаржнику, яким являється ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »та єпотерпілим уданому кримінальномупровадженні, суб`єкту оскарження та заінтересованим особам, права та законні інтереси яких порушено, у разі їх звернення, а іншим особам виключно на підставі судового рішення.

Разом з тим, звертаючись до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, слідчим не надано доказів та у судовому засіданні останнім не доведено, що відсутня можливість без застосування заходу забезпечення кримінального провадження отримати документи, до яких він просить надати доступ та які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, оскільки ним не надано доказів того, що він звертався до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » із вимогами щодо надання таких документів та у задоволенні його вимог було відмовлено, що свідчить про передчасність звернення з клопотанням про тимчасовий доступ для отримання таких відомостей.

Так, слідчий у кримінальному провадженні не позбавлений можливості отримати необхідні документи безпосередньо у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », натомість про наявність будь-яких перешкод в отриманні такої інформації у клопотанні не зазначено.

Слідчий суддя звертає увагу, що слідчий, прокурор згідно ч. 2 ст.93 КПК України має широкий обсяг повноважень щодо збирання доказів у кримінальному провадженні. Так, відповідно до положень зазначеної норми сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Крім того, слідчий не довів наявність достатніх підстав вважати, що документи, до яких просить надати доступ, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки слідчий не обгрунтував, які відомості містять такі документи та яке вони мають значення для данного кримінального провадження.

За таких обставини, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин справи, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ, що наявний у провадженні, з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку вважає, що клопотання задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.131, 132, 163-165,309, 395 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в:

У задоволенні клопотання заступника начальникавідділення поліції начальникаСВ Козівськоговідділення поліціїБережанського відділуполіції ГУНаціональної поліціїв Тернопільськійобласті ОСОБА_5 ,погодженому ізпрокурором Козівськоговідділу Теребовлянськоїмісцевої прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКозівський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення11.01.2019
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу79126758
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —600/1014/18

Ухвала від 17.09.2020

Кримінальне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

Ухвала від 17.06.2020

Кримінальне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

Ухвала від 12.12.2019

Кримінальне

Козівський районний суд Тернопільської області

Гриновець О. Б.

Ухвала від 08.07.2019

Кримінальне

Козівський районний суд Тернопільської області

Чорний І. А.

Ухвала від 08.07.2019

Кримінальне

Козівський районний суд Тернопільської області

Чорний І. А.

Ухвала від 04.04.2019

Кримінальне

Козівський районний суд Тернопільської області

Чорний І. А.

Ухвала від 08.02.2019

Кримінальне

Козівський районний суд Тернопільської області

Чорний І. А.

Ухвала від 29.01.2019

Кримінальне

Тернопільський апеляційний суд

Тиха І. М.

Ухвала від 28.01.2019

Кримінальне

Тернопільський апеляційний суд

Тиха І. М.

Ухвала від 11.01.2019

Кримінальне

Козівський районний суд Тернопільської області

Чорний І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні