справа № 631/29/18
провадження № 2/631/481/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
27 грудня 2018 року смт Нова Водолага
Нововодолазький районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді - Пархоменко І.О.,
при секретарі - Семенко А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа: ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ "КОЛОС", про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_2, звернулася до Нововодолазького районного суду Харківської області з позовом до ОСОБА_3, третя особа: ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ "КОЛОС", про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, мотивуючи свої вимоги наступним. 24.01.2004 року позивачці було видано свідоцтво про право власності на нерухоме майно на квартиру АДРЕСА_1. З 15.11.1984 року вона перебувала у шлюбі з відповідачем. 10 січня 2017 року шлюб між ними було розірвано рішенням Нововодолазького районного суду Харківської області. З 2002 року відповідач в квартирі не мешкає. На даний час вона має намір розпорядитися своїм майном, але реєстрація ОСОБА_3 в квартирі не надає це зробити.
Позивач в судове засідання не з?явилася, через канцелярію суду надала заяву за вх.5946/18-вх від 22.11.2018 року, відповідно до якої позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить суд проводити судові засідання без її участі. Також у заяві зазначила, що проти заочного рішення не заперечує.
Відповідач у судове засідання не з'явився, був повідомлений про дату, час і місце судового засідання, причини неявки суду не повідомив.
Третя особа не направила свого представника для участі у судовому засіданні, через канцелярію суду надала заяву за вх.5917/18-вх від 21.11.2018 року, відповідно до якої просить суд проводити судові засідання без участі представника.
Зі згоди позивача, суд вважає за можливе ухвалити рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані по справі докази, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи.
Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
З свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого 24 січня 2004 року відділом приватизації житлового фонду при Нововодолазькій селищній раді на підставі Розпорядження відділу приватизації житлового фонду при Нововодолазькій селищній раді вбачається, що ОСОБА_2 є власником квартири АДРЕСА_1 (а.с.10).
Відповідно до Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно, номер витягу 3578578 від 14.05.2004 року ОСОБА_2 є власником двохкімнатної квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності б/н від 24.01.2004 року, виданого відділом приватизації житлового фонду Нововодолазької селищної ради (а.с.6).
Згідно з довідкою № 326 від 21.07.2015 року про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб у вищевказаній квартирі зареєстровані: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, колишній чоловік, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.11).
Відповідно до довідки № 755 від 09.11.2018 року про склад сім?ї та розмір платежів за житлово -комунальні послуги, виданої уповноваженому власнику ОСОБА_2, що прописана за адресою: АДРЕСА_1, у тому, що склад сім?ї двоє осіб (а.с. 58).
Рішенням Нововодолазького районного суду Харківської області від 10 січня 2017 року шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, що був зареєстрований 15.11.1984 року Нововодолазьким відділом реєстрації актів громадянського стану Харківської області, актовий запис № 112, розірвано (а.с.12).
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований в квартирі АДРЕСА_1, але фактично не проживає. Зазначене підтверджується актами депутата Нововодолазької селищної ради від 03.08.2017 року, 19.12.2017 року, складеного в присутності свідків:ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (а.с. 7,8).
Згідно з актом депутата Нововодолазької селищної ради від 23.11.2017 року ОСОБА_3 зареєстрований в квартирі АДРЕСА_1, але останні півроку фактично не проживає. Його речей в квартирі немає. Комунальні послуги не сплачує(а.с. 9).
Відповідно до висновку, затвердженому т.в.о. начальника Нововодолазького ВП Первомайського ВП Первомайського ВП ГУНП в Харківській області 05.01.2018 року, по заяві ОСОБА_2 установлено, що в ході проведеної перевірки, що за адресою АДРЕСА_1 зареєстровані ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, але вже більше десяти років він проживає в Росії (а.с. 26).
Згідно з довідкою відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУДМС України в Харківській області від 13.04.2018 року встановлено, що ОСОБА_3 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.19).
Відповідно до ст. 150 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.
Відповідно до ст. ст. 316, 317 ЦК України, право власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власникові належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до ч.1ст. 383 ЦК України власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім'ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва.
Відповідно до ч. 2 ст. 405 ЦК України , член сім`і власника житла втрачає право на користування житлом у разі відсутності без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла, або законом.
Разом з тим, відповідно до ст. 7 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється, зокрема на підставі остаточного рішення суду про позбавлення права користування житловим приміщенням.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач не є власником житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 і договору найму з позивачем не укладав.
Зібрані по справі докази та їх належна оцінка свідчать про наявність підстав для задоволення вимог позивача, оскільки відповідач по справі понад один рік без поважних причин не користується житловим приміщенням у квартирі.
Як передбачено ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа: ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ "КОЛОС", про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.150 ЖК України, ч.1 ст. 383, ч.2 ст. 405 ЦК України, ст.ст.12,13,76-81,95, 263-265, 280-282, 289,354 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа: ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ "КОЛОС", про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням задовольнити.
Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, таким, що втратив право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Харківського апеляційного суду учасниками справи через Нововодолазький районний суд Харківської області до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Повне рішення буде складено 4 січня 2019 року.
Відомості щодо учасників справи:
Позивач: ОСОБА_2, місце проживання чи перебування: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, паспорт громадянина України серія НОМЕР_2.
Відповідач: ОСОБА_3, місце реєстрації: АДРЕСА_1, паспорт громадянина України серія НОМЕР_3.
Третя особа: ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ "КОЛОС", місцезнаходження: 63202, Харківська область, Нововодолазький район, смт Нова Водолага, вул. Донця Григорія, 14, код ЄДРПОУ 24676363.
Суддя І. О. Пархоменко
Суд | Нововодолазький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2019 |
Оприлюднено | 13.01.2019 |
Номер документу | 79133868 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Нововодолазький районний суд Харківської області
Пархоменко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні