Справа № 574/1450/18
Провадження 2/574/255/2019
У Х В А Л А
08 січня 2019 року м. Буринь
Суддя Буринського районного суду Сумської області Куцан В.М. перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Клепалівської сільської ради Буринського району, Сумської області, треті особи: приватний нотаріус Буринського районного нотаріального округу Сумської області Головенська Людмила Вікторівна та ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулася до суду з даним позовом, який не відповідає вимогам ст.ст.175-177 ЦПК України, у зв'язку з чим підлягає залишенню без руху, оскільки позовна заяв не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи та підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також, відповідно до п.5) ч.3 ст.175 ЦПК позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
ОСОБА_1 вказала, що вона не може оформити земельну ділянку, яка знаходиться під житловим будинком та господарськими спорудами за адресою АДРЕСА_1, оскільки спадкодавцем за життя не отримав правовстановлюючого документу на неї.
Однак позивачка, зазначаючи, що порушене нею питання права власності на це нерухоме майно було предметом розгляду нотаріуса, який в силу Закону України Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень від 01.07.2004 року №1952- IV ( в редакції з 01.01.2016 року) є державним реєстратором і відмовив, як вказала позивачка, у видачі свідоцтва про право на спадщину на це майно, жодних доказів в цій частині позову (в тому числі рішення останнього чи відмова у його прийнятті, які б давали підстави вважати про наявність спору про право) не надала, а наявна в матеріалах справи відмова нотаріуса від 18.10.2018 року стосується лише житлового будинку.
За загальним правилом кожна особа має право на захист свого цивільного права лише в разі його порушення, невизнання або оспорювання (ч. 1 ст. 15 ЦК, ч. 1 ст. 4 ЦПК України).
Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України в п.23 Постанови №7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування , свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
За таких обставин вважаю за необхідне надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, залишивши позовну заяву без руху.
Керуючись ст.ст.177,185, 352-355 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Клепалівської сільської ради Буринського району, Сумської області, треті особи: приватний нотаріус Буринського районного нотаріального округу Сумської області Головенська Людмила Вікторівна та ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно залишити без руху.
Надати позивачці строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання нею копії цієї ухвали.
Роз'яснити позивачці, що у разі невиконання вищезазначених вимог, заява буде вважатись неподаною і буде повернута їй з усіма додатками до неї.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Буринський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2019 |
Оприлюднено | 15.01.2019 |
Номер документу | 79144463 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Буринський районний суд Сумської області
Куцан В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні