Провадження № 2/242/430/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2019 року м. Селидове
Суддя Селидівського міського суду Донецької області Черков В.Г., розглянувши позовну заяву адвоката ОСОБА_1, що діє в інтересах ОСОБА_2, до Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельно-фінансова ліга , треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю Донбасжилстрой , Товариство з обмеженою відповідальністю Альтком Інвест строй про розірвання договору інвестування будівництва, відшкодування збитків та моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
До Селидівського міського суду Донецької області надійшла позовна адвоката ОСОБА_1, що діє в інтересах ОСОБА_2, до Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельно-фінансова ліга , треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю Донбасжилстрой , Товариство з обмеженою відповідальністю Альтком Інвест строй про розірвання договору інвестування будівництва, відшкодування збитків та моральної шкоди.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
В п. 2 своєї постанови Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 5 від 07.02.2014 року Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав до позовів, що виникають з приводу нерухомого майна, належать, зокрема, позови про визнання права на таке майно, про витребування майна із чужого незаконного володіння, про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження майном, не пов'язаних із позбавленням володіння, про встановлення сервітуту, виключення майна з-під арешту, визнання правочину недійсним (незалежно від заявлення вимоги про застосування наслідків недійсності правочину) тощо.
Як вбачається з тексту позовної заяви, представник позивача просить розірвати договір інвестування будівництва однокімнатної квартири № 27, загальною проектною площею 45,57 кв.м., що має бути розташована на 9-му поверсі у першому під'їзді 14-ти поверхового будинку за адресою: м. Донецьк, Київський район, вул. Артема, мікрорайон Привокзальний , буд. 35-Г.
Відповідно до п. 42 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 3 від 01.03.2013 року Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
З наведеного вбачається, що позовна заява адвоката ОСОБА_1, що діє в інтересах ОСОБА_2, до Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельно-фінансова ліга , треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю Донбасжилстрой , Товариство з обмеженою відповідальністю Альтком Інвест строй про розірвання договору інвестування будівництва, відшкодування збитків та моральної шкоди відноситься до справ із виключною підсудністю, у зв'язку з чим, вона підсудна Київському районному суду м. Донецька Донецької області.
Згідно розпорядження голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 року № 27/0/38-14, Селидівському міському суду Донецької області підсудні справи Ворошиловського районного суду м. Донецька, а справи Київського районного суду м. Донецька підсудні Павлоградському міськрайонному суду Дніпропетровської області.
Відповідно до п. п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи викладене, вважаю, що позовну заяву адвоката ОСОБА_1, що діє в інтересах ОСОБА_2, до Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельно-фінансова ліга , треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю Донбасжилстрой , Товариство з обмеженою відповідальністю Альтком Інвест строй про розірвання договору інвестування будівництва, відшкодування збитків та моральної шкоди необхідно передати на розгляд Павлоградському міськрайонному суду Дніпропетровської області.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 30, 31, 258-261, 353-354 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву адвоката ОСОБА_1, що діє в інтересах ОСОБА_2, до Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельно-фінансова ліга , треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю Донбасжилстрой , Товариство з обмеженою відповідальністю Альтком Інвест строй про розірвання договору інвестування будівництва, відшкодування збитків та моральної шкоди передати на розгляд Павлоградському міськрайонному суду Дніпропетровської області за територіальною юрисдикцією (підсудністю).
Копію ухвали про передачу справи за підсудністю направити сторонам.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Селидівський міський суд Донецької області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Передачу справи на розгляд іншого суду здійснити не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.
Суддя
Суд | Селидівський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2019 |
Оприлюднено | 15.01.2019 |
Номер документу | 79151660 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Селидівський міський суд Донецької області
Черков В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні