Рішення
від 14.01.2019 по справі 722/1848/18
СОКИРЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 722/1848/18

Номер провадження 2/722/87/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 січня 2019 року Сокирянський районний суд Чернівецької області в складі:

головуючого-судді Римлянської Г.О.

при секретарі Сімак О.І.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Сокиряни Чернівецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Білоусівської сільської ради Сокирянського району Чернівецької області про визнання права власності на спадкове майно, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 у своєму позові посилається на те, що його матір'ю була ОСОБА_2, яка проживала в АДРЕСА_2, де і померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Ще за життя ОСОБА_2 залишила на його ім'я заповіт на все належне їй на день смерті майно, який посвідчила 05.02.2004 року в Білоусівській сільській раді за реєстровим №14.

Спадщиною після смерті ОСОБА_2, на яку він претендує, являється житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: розташовані в АДРЕСА_2.

Крім нього, інші спадкоємці, які б мали право на обов'язкову частку на зазначений житловий будинок, відсутні.

Зазначений житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами був побудований ОСОБА_2, на спеціально для цього виділеній земельній ділянці.

Ще при житті ОСОБА_2 правовстановлюючі документи на домоволодіння було втрачено, а тому вже після смерті матері позивач звернувся до КП Сокирянське РБТІ , де йому було надано копію технічного паспорта та свідоцтва про право власності.

Спадщину позивач прийняв у визначений законом строк шляхом звернення із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті матері ОСОБА_2 до приватного нотаріуса Сокирянського районного нотаріального округу Чернівецької області Твердушкіна Р.Д., але постановою нотаріуса йому відмовлено у видачі вищезазначеного свідоцтва у зв'язку з тим, що ним не подані документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії, а саме: правовстановлюючий документ на спадковий житловий будинок.

За таких обставин, він не може отримати свідоцтво про право на спадщину у встановленому законом порядку.

Просив суд визнати за ним право власності на спадкове майно, що залишилося після смерті ОСОБА_2, а саме: житловий будинок, що згідно технічного паспорту зазначений літерою А , загальною площею 47,7 кв.м., житловою площею 21,3 кв.м., підвал літера Пг , ганок літера а , сарай літера Б , ворота №1, що розташовані за адресою АДРЕСА_2.

В підготовче судове засідання позивач не з'явився, однак подав до суду заяву, якою підтримав позовні вимоги та просив справу розглянути без його присутності.

Представник відповідача у підготовче судове засідання також не з'явився, проте направив на адресу суду заяву, якою позовні вимоги визнав повністю та просив справу розглянути без його присутності.

Ст.211 ч.3 ЦПК України передбачено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

Згідно ч.ч.3,4 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтями 206,207 цього Кодексу.

Ч.4 ст.206 ЦПК України передбачено, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Передбачених ч.4 статті 223 ЦПК України підстав для відкладення розгляду справи судом не встановлено, судом прийнято рішення про розгляд справи за відсутності сторін.

Згідно ст.247 ч.3 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до ст. 82 ч. 1 ЦПК України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2, яка проживала в АДРЕСА_2.

Після смерті ОСОБА_2 залишилось спадкове майно, яке складається з житлового будинку, господарських будівель та споруд, що розташовані в АДРЕСА_2.

Спадкоємцем за заповітом, посвідченим 05.02.2004 року секретарем Білоусівської сільської ради Сокирянського району Чернівецької області ОСОБА_4 і зареєстрованим в реєстрі за №14, на все належне ОСОБА_2 майно, є ОСОБА_1

Постановою приватного нотаріуса Сокирянського районного нотаріального округу Чернівецької області Твердушкіна Р.Д. від 06.12.2018 року позивачу ОСОБА_1, відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, яка складається з житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, розташованими в АДРЕСА_2, який належав ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року, у зв'язку з тим, що спадкоємцем не подані документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії, а саме: правовстановлюючий документ на нерухоме майно.

Згідно ч. 1 ст. 8 ЦК України якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону).

Оскільки правовідносини, що виникли між сторонами, не врегульовані ЦК України, суд застосовує для вирішення даного спору аналогію права.

Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших фізичних осіб (спадкоємців), а згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Довідкою №161 від 11.01.2019 року, виданою виконавчим комітетом Білоусівської сільської ради Сокирянського району Чернівецької області підтверджується, що житловий будинок, який знаходиться АДРЕСА_2, який належав померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ОСОБА_2, перебуває у постійному користуванні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3. В користуванні ОСОБА_1 також перебуває земельна ділянка, на якій розташований вищевказаний житловий будинок, цільове призначення якої - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд .

Довідкою №484 від 16.02.2018 року, виданою виконавчим комітетом Білоусівської сільської ради Сокирянського району Чернівецької області підтверджується, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, дійсно постійно проживала за адресою: АДРЕСА_2 по день своєї смерті.

З копії технічного паспорта вбачається, що житловий будинок розташований по АДРЕСА_2, побудований в 1976 - 1988 роках та записаний на ім'я ОСОБА_2.

Право власності ОСОБА_2 на вищевказаний будинок підтверджується ксерокопією свідоцтва про право власності на житловий будинок від 18.04.1989 року.

Судом з характеристики будівель та споруд, яка перебуває в технічному паспорті встановлено, що дійсна вартість зазначеного будинку із господарськими будівлями та спорудами складає 7532 грн.

Таким чином, ОСОБА_2 померла, а позивач не може отримати оригінал свідоцтва про право власності на ім'я покійної, оскільки відповідно п. 4 ст. 25 ЦК України, цивільна правоздатність особи припиняється у момент її смерті.

Крім цього, відповідно п. 11 ч. 1 ст. 346 ЦК України, право власності припиняється у разі смерті власника.

За таких обставин, визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають до задоволення.

Оскільки рішення ухвалено на користь позивача, який згідно п.10 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір звільнений від сплати судового збору, суд вважає, що у відповідності до вимог ч.1 ст.141 ЦПК України, судовий збір в розмірі 704 грн. 80 коп. підлягає стягненню з відповідача на користь держави.

На підставі ст. ст. 25 ч.4, 328, 1216-1218, 1223, 1225, 1261 ЦК України та керуючись ст. ст. 3, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 13, 17. 18, 82, 141, 200, 206, 259, 263, 264, 268, 354, 355 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженцем с.Ромазани Ришканського району Республіка Молдова, жителем АДРЕСА_1 право власності на житловий будинок, що згідно технічного паспорту зазначений літерою А , загальною площею 47,7 кв.м., житловою площею 21,3 кв.м., підвал літера Пг , ганок літера а , сарай літера Б , ворота №1, що розташовані за адресою: АДРЕСА_2 та належав померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.Білоусівка Сокирянського району Чернівецької області ОСОБА_2.

Стягнути з Білоусівської сільської ради Сокирянського району Чернівецької області (60233, с.Булоусівка, вул.Центральна,9 Сокирянського району Чернівецької області, код за ЄДРПОУ 04417866, МФО 856135, розрахунковий рахунок №31511921700207, УДКСУ в Сокирянському районі) на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Сокирянський районний суд Чернівецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Сокирянського районного

суду Чернівецької області Г.О. Римлянська

СудСокирянський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення14.01.2019
Оприлюднено15.01.2019
Номер документу79155405
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —722/1848/18

Рішення від 14.01.2019

Цивільне

Сокирянський районний суд Чернівецької області

Римлянська Г. О.

Ухвала від 21.12.2018

Цивільне

Сокирянський районний суд Чернівецької області

Римлянська Г. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні