Рішення
від 08.01.2019 по справі 912/2882/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 січня 2019 рокуСправа № 912/2882/18 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Макаренко Т.В., за участю секретаря судового засідання Кравченка О.В., розглянув у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу № 912/2882/18

за позовом: Управління приватизації, оренди майна та землі Олександрійської міської ради Кіровоградської області, 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, пр. Соборний, 59

до відповідача: Релігійної громади християн віри євангельської "Храм Спасіння" м. Олександрії Кіровоградської області, 28000, АДРЕСА_1

про розірвання договору

Представники учасників судового процесу:

від позивача - ОСОБА_1, довіреність № 16/06 від 04.01.19;

від відповідача - участі не брали

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Управління приватизації, оренди майна та землі Олександрійської міської ради Кіровоградської області до Релігійної громади християн віри євангельської "Храм Спасіння" м. Олександрії Кіровоградської області про розірвання договору оренди нежитлових будівель від 16.12.2015 року реєстраційний номер 3691, які розташовані за адресою: Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Семашка, 6, загальною площею 328,36 кв.м., з покладанням на відповідача судових витрат.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на невиконання відповідачем пунктів 5.1, 5.2, 5.3, 5.6, 5.7 Договору оренди нежитлових будівель від 16.12.2015, реєстраційний номер 3691.

Ухвалою від 02.11.2018 господарський суд прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі №912/2882/18 за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначив на 27.11.2018 о 14:00 год., встановив відповідачу та позивачу строк для подання відзиву на позовну заяву та відповіді на відзив.

Ухвалою від 27.11.2018 господарський суд відклав підготовче засідання у справі №912/2882/18 до 18.12.2018 до 12:00 год.

Ухвалою від 18.12.2018 господарський суд продовжив строк підготовчого провадження на 30 днів, закрив підготовче провадження у справі №912/2882/18, справу призначив до судового розгляду по суті на 08.01.2019 о 14:00 год.

Відповідач участь повноважного представника в судовому засіданні 08.01.2019 не забезпечив.

Поштовий конверт з ухвалою суду від 18.12.2018, направлений на адресу відповідача, повернуто до канцелярії суду з відміткою відділення поштового зв'язку "за закіченням терміну зберігання".

Відповідно до ч. ч. 2, 3, 4 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов'язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п'ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії.

Згідно з ч.1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

За приписами п.1, 2 ч.3 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки, повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.

Господарським судом ухвала від 18.12.2018 направлена на адресу Релігійної громади християн віри євангельської "Храм Спасіння", підтверджену витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 28000, АДРЕСА_1.

Крім того, ухвала суду направлялась на іншу відому адресу відповідача, а саме: м.Олександрія, Кіровоградська область, вул. Ярмаркова (Семашка) № 6.

Враховуючи вищезазначене, господарський суд вчинив всі необхідні дії для повідомлення відповідача про дату, час та місце проведення засідання суду.

Стаття 202 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що суд може розглядати справу за відсутності учасника справи, якщо його було належно повідомлено, проте, він не повідомив про причин неявки або така неявка є повторною.

Відповідач не скористався наданим йому правом надати суду відзив на позов.

Відповідно до частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи викладене, а також те, що матеріали справи містять достатньо документів для його вирішення по суті, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю представника відповідача, відносно якого судом вжито достатніх заходів про сповіщення щодо судового засідання.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши обставини справи, оцінивши подані докази, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Виконавчого комітету Олександрійської міської ради від 19.11.2015 №926 "Про оренду нежитлових приміщень" дозволено надати в орендне користування строком на 49 років нежитлові будівлі загальною площею 328,36 кв.м. за адресою: м. Олександрія, вул. Семашка, 6, що знаходяться на балансовому обліку комунального підприємства "Житлогосп", Релігійній громаді християн віри євангельської "Храм Спасіння" м. Олександрії Кіровоградської області для проведення богослужінь та надання допомоги безхатченкам (а.с. 11).

16.12.2015 між Управлінням приватизації, оренди майна та землі Олександрійської міської ради (надалі - Орендодавець) та Релігійною громадою християн віри євангельської "Храм Спасіння" (надалі - Орендар) укладено Договір оренди нежитлових приміщень, реєстраційний номер 3691 (а.с. 12-15), відповідно до пункту 1.1. якого Орендодавець на підставі рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради від 19.11.2015 №926, передає, а Орендар приймає в строкове платне користування нежитлові будівлі (далі - майно), що розташовані за адресою: м.Олександрія, Кіровоградська область, вул. Семашка, №6, та перебувають на балансовому обліку комунального підприємства "Житлогосп" (далі - Балансоутримувач).

Майно передається в оренду для проведення богослужінь та надання допомоги безхатченкам (пункт 1.2. Договору).

Відповідно до пункту 1.3. Договору орендоване майно належить територіальній громаді міста Олександрія в особі Олександрійської міської ради на праві комунальної власності.

Орендар вступає у строкове платне користування нерухомим майном у термін вказаний у Договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього Договору (пункт 2.1. Договору)

Згідно пункту 3.1. Договору орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку і встановлення орендних ставок за використання майна комунальної власності територіальної громади міста Олександрії, затвердженої рішенням міської ради по наданню в оренду комунального майна і становить з ПДВ за базовий (жовтень 2015 року) місяць оренди - 1645,60 грн.

Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць (пункт 3.3. Договору).

Встановлена орендна плата перераховується Орендодавцеві до 25 числа місяця наступного за звітним. В платіжних документах чітко вказується за який період проводиться оплата та номер договору оренди (п.3.6. Договору).

Розділом 5 Договору передбачені обов'язки Орендаря, зокрема:

5.1. використовувати орендоване майно відповідно до його призначення та умов цього Договору;

5.2. своєчасно й у повному обсязі сплачувати орендну плату;

5.3. забезпечувати збереження орендованого майна, запобігати його пошкодженню і псуванню, тримати майно в порядку, передбаченому санітарними нормами та правилами пожежної безпеки, підтримувати орендоване майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з врахуванням нормального фізичного зносу, здійснювати заходи протипожежної безпеки;

5.6. своєчасно здійснювати за власний рахунок капітальний, поточний та інші види ремонтів орендованого майна;

5.7. протягом місяця після укладення цього Договору застрахувати орендоване майно не менше, ніж на його вартість за звітом про експертну оцінку на користь Орендодавця у порядку, визначеному законодавством, і надати Орендодавцю копії страхового полісу. Постійно поновлювати договір страхування таким чином, щоб увесь строк оренди майно було застраховане.

Відповідно до п. 8.2. Договору Орендодавець має право виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього договору або його розірвання у разі погіршення стану орендованого майна внаслідок невиконання або неналежного виконання умов цього договору.

Договір укладено строком на 49 років і діє з 16.12.2015 до 15.12.2064 включно (пункт 11.1 Договору).

Договір підписано повноважними представниками сторін та скріплено печаткою.

16.12.2015 між сторонами по справі на виконання умов договору оренди від 16.12.2015 було складено акт передачі приміщення в оренду, відповідно до якого Балансоутримувач та Орендодавець передали, а Орендар прийняв в оренду нежитлові будівлі, які знаходяться за адресою: м. Олександрія, вул. Семашка, 6 (а.с. 16).

Листом від 14.01.2016 №1 відповідач, посилаючись на складну економічну та соціальну ситуацію та неприбутковість організації, звернувся до Олександрійської міської ради з проханням зменшити орендну ставку до символічної плати у розмірі 1,00 грн на рік (а.с. 18).

Рішенням Олександрійської міської ради від 22.04.2016 №80 "Про встановлення орендної плати за оренду нежитлових приміщень" Релігійній громаді християн віри євангельської "Храм Спасіння" м. Олександрії Кіровоградської області встановлено орендну плату у розмірі 1,00 грн на рік за весь період оренди за оренду нежитлових будівель, розташованих за адресою: м. Олександрія, вул. Семашка, 6, загальною площею 328,36 кв.м., починаючи з дати укладення договору (а.с. 19).

09.09.2016 між Управлінням приватизації, оренди майна та землі Олександрійської міської ради (надалі - Орендодавець) та Релігійною громадою християн віри євангельської "Храм Спасіння" (надалі - Орендар) укладено Договір про внесення змін до договору оренди нежитлових будівель, посвідченого приватним нотаріусом Олександрійського міського нотаріального округу Кіровоградської області ОСОБА_2 16.12.2015 за №3691, реєстраційний номер 2358 (а.с. 20), відповідно до пункту 1 якого сторони на підставі пункту 3 рішення Олександрійської міської ради від 22.04.2016 №80 "Про встановлення орендної плати за оренду нежитлових приміщень" погодили викласти пункт 3.1. розділу 3 Орендна плата в новій редакції:

"Встановити орендну плату в розмірі 1 (однієї) гривні на рік за весь період оренди, починаючи з 16.12.2015 за оренду нежитлових будівель, розташованих за адресою: м. Олександрія, Кіровоградська область, вул. Ярмакова, 6, загальною площею 328,36 кв.м. Встановлена орендна плата підлягає індексації відповідно до індексу інфляції, який щомісячно визначається Мінстатом України. Розрахунок орендної плати додається до даної угоди і є невід'ємною її частиною.

20.09.2018 спеціалістами управління приватизації, оренди майна та землі Олександрійської міської ради проведено перевірку нежитлових будівель, розташованих за адресою: м. Олександрія, вул. Ярмакова (Семашка), 6, загальною площею 328,36 кв.м., в ході якої встановлено, що вищевказані будівлі не використовуються за призначенням, територія заросла чагарниками та знаходиться в занедбаному стані, рекомендовано управлінню приватизації, оренди майна та землі Олександрійської міської ради підготувати позов до суду про примусове припинення договору оренди нежитлових будівель, про що було складено відповідний акт (а.с. 22).

На підтвердження незадовільного технічного стану орендованого приміщення позивачем було надано суду матеріали фотофіксації (а.с. 23-25).

25.06.2018 позивач звернувся до відповідача з претензією від 23.06.2018 №571/06, відповідно до якої запропонував в добровільному порядку припинити Договір оренди нежитлових будівель від 16.12.2015 шляхом підписання відповідної угоди. (а.с. 26). До претензії доданий проект Угоди про припинення договору оренди нежитлових будівель від 16.12.2015.

Проте, відповідач відповіді на претензію не надав.

Враховуючи вищезазначене позивач звернувся до господарського суду для захисту своїх порушених прав та інтересів.

В силу положень ст.ст. 15, 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитор) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послуги, платити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

У відповідності до статей 759, 760, 762 та 765 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Предметом договору найму може бути річ, яка визначена індивідуальними ознаками і яка зберігає свій первісний вигляд при неодноразовому використанні (неспоживна річ). За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором. Наймодавець зобов'язаний передати наймачеві майно у користування негайно або у строк, встановлений договором найму.

Статтею 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Положеннями ч. 1 ст. 1, ч. 1 ст. 2 Закону України „Про оренду державного та комунального майна від 10 квітня 1992 року за N 2269-XII (з наступними змінами і доповненнями) передбачено, що цей закон регулює: організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду майна державних підприємств, установ та організацій, підприємств, заснованих на майні, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності (далі - підприємства), їх структурних підрозділів, та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в державній та комунальній власності; майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання державного майна, майна, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності. Орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Приписами ч. 1 ст. 10 Закону України „Про оренду державного та комунального майна передбачено, що істотними умовами договору оренди є: об'єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації); термін, на який укладається договір оренди; орендна плата з урахуванням її індексації; порядок використання амортизаційних відрахувань, якщо їх нарахування передбачено законодавством; відновлення орендованого майна та умови його повернення; виконання зобов'язань; забезпечення виконання зобов'язань - неустойка (штраф, пеня), порука, завдаток, гарантія тощо; порядок здійснення орендодавцем контролю за станом об'єкта оренди; відповідальність сторін; страхування орендарем взятого ним в оренду майна; обов'язки сторін щодо забезпечення пожежної безпеки орендованого майна.

Згідно зі ст. 771 Цивільного кодексу України передання у найм речі, що була застрахована наймодавцем, не припиняє чинності договору страхування. Договором або законом може бути встановлений обов'язок наймача укласти договір страхування речі, що передана у найм.

Статтею 18 Закону України „Про оренду державного та комунального майна визначено, що за договором оренди орендаря може бути зобов'язано використовувати об'єкт оренди за цільовим призначенням відповідно до профілю виробничої діяльності підприємства, майно якого передано в оренду, та виробляти продукцію в обсягах, необхідних для задоволення потреб регіону. Орендар зобов'язаний використовувати та зберігати орендоване майно відповідно до умов договору, запобігати його пошкодженню, псуванню. Орендар зобов'язаний вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі.

Відповідно до ч. 2, 3 ст. 285 Господарського кодексу України орендар може бути зобов'язаний використовувати об'єкт оренди за цільовим призначенням відповідно до профілю виробничої діяльності підприємства, майно якого передано в оренду. Орендар зобов'язаний берегти орендоване майно відповідно до умов договору, запобігаючи його псуванню або пошкодженню, та своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату.

Статтею 773 Цивільного кодексу України визначено, що наймач зобов'язаний користуватися річчю відповідно до її призначення та умов договору. Якщо наймач користується річчю, переданою йому у найм, не за її призначенням або з порушенням умов договору найму, наймодавець має право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків. Наймач має право змінювати стан речі, переданої йому у найм, лише за згодою наймодавця.

Згідно з ч. 1-2 ст. 18-1 Закону України „Про оренду державного та комунального майна, ч. 1-2 ст. 776 Цивільного кодексу України поточний ремонт майна, переданого в оренду, проводиться орендарем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором. Капітальний ремонт майна, переданого в оренду, проводиться орендодавцем або іншим балансоутримувачем цього майна за його рахунок, якщо інше не встановлено договором.

У відповідності до ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору.

В силу положень ч. 1 ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 3 ст. 26 Закону України „Про оренду державного та комунального майна" договір оренди може бути розірвано за погодженням сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду у разі невиконання сторонами своїх зобов'язань та з інших підстав, передбачених законодавчими актами України.

Господарський суд зауважує, що у спірних правовідносинах відповідачем прийняті на себе зобов'язання за договором оренди від 16.12.2015 в частині використання майна відповідно до його призначення, своєчасної і в повному обсязі сплаті орендної плати, забезпеченні збереження орендованого майна, запобігання його пошкодженню і псуванню, тримання майна в порядку, передбаченому санітарними нормами та правилами пожежної безпеки, підтримання орендоване майна в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, страхування орендованого майна.

Проте, дані зобов'язання відповідачем виконанні не були, що є порушенням п.5.1., 5.2., 5.3., 5.6., 5.7. Договору оренди та в свою чергу, відповідно до приписів ст. 26 Закону України „Про оренду державного та комунального майна" та п. п. 8.2 договору оренди від 16.12.2015, якими Орендодавцю надано право виступати з ініціативою щодо розірвання Договору у разі погіршення стану орендованого майна внаслідок невиконання або неналежного виконання умов Договору, та є підставами для розірвання договору оренди від 16.12.2015 за рішенням господарського суду.

Враховуючи вищезазначене, суд доходить висновку щодо необхідності задоволення позовних вимог Управління приватизації, оренди майна та землі Олександрійської міської ради Кіровоградської області та розірвання договору оренди нежитлових будівель від 16.12.2015 року, зареєстрованого за №3691, які розташовані за адресою: Кіровоградська область, м.Олександрія, вул. Семашка, 6, загальною площею 328,36 кв.м.

Судові витрати зі сплати судового збору за подання позовної заяви покладаються на відповідача відповідно до приписів ст. 129 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст. ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Розірвати договір оренди нежитлових будівель від 16.12.2015 року, який укладений між Управління приватизації, оренди майна та землі Олександрійської міської ради Кіровоградської області та Релігійною громадою християн віри євангельської "Храм Спасіння" м. Олександрії Кіровоградської області, що посвідчений в нотаріальному порядку реєстровий номер 3691, які розташовані за адресою: Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Семашка, 6, загальною площею 328,36 кв.м.

Стягнути з Релігійної громади християн віри євангельської "Храм Спасіння" м. Олександрії Кіровоградської області (28000, АДРЕСА_2, ідентифікаційний код 37944647) на користь Управління приватизації, оренди майна та землі Олександрійської міської ради Кіровоградської області (28000, Кіровоградська область, м.Олександрія, пр. Соборний, 59, ідентифікаційний код 30225269) судовий збір в сумі 1 841,00 грн.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили та направити стягувачу.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Кіровоградської області.

Копії рішення вручити або надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення Управлінню приватизації, оренди майна та землі Олександрійської міської ради Кіровоградської області (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, пр. Соборний, 59) та Релігійній громаді християн віри євангельської "Храм Спасіння" м. Олександрії Кіровоградської області (28000, АДРЕСА_3 та м. Олександрія, Кіровоградська область, вул. Ярмаркова (Семашка) № 6).

Повне рішення складено 14.01.2019.

Суддя Т. В. Макаренко

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про веб-адресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення08.01.2019
Оприлюднено15.01.2019
Номер документу79160676
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/2882/18

Рішення від 08.01.2019

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Макаренко Т.В.

Ухвала від 18.12.2018

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Макаренко Т.В.

Ухвала від 27.11.2018

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Макаренко Т.В.

Ухвала від 02.11.2018

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Макаренко Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні