ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14.01.2019 р. Справа № 914/46/19
Суддя Господарського суду Львівської області Король М.Р., розглянувши матеріали справи
за позовом:Державного підприємства «Львівський бронетанковий завод»
до відповідача:Приватного підприємства «Добра справа»
про:виселення з приміщення та повернення приміщення; стягнення 96903,84грн.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» до Приватного підприємства «Добра справа» про виселення з приміщення та повернення приміщення; стягнення 96903,84грн.
Вирішуючи питання про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, судом встановлено наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Так, ч. 1 ст. 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
За змістом пп. пп. 1, 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання юридичною особою до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Державним підприємством «Львівський бронетанковий завод» у позовній заяві заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру (виселення відповідача із займаного ним приміщення, повернення приміщення позивачу) та одну позовну вимогу майнового характеру.
Таким чином, за подання позовної заяви Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод» повинне було сплатити судовий збір у розмірі 5286,00 грн., з яких 3524,00грн. (1762*2=3524) – судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви з двома вимогами немайнового характеру; 1762,00грн. (96903,84/100*1,5=1453,5576?1453,56) – судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви з однією вимогою майнового характеру;
Попри це, у позовній заяві позивач просить суд відстрочити сплату судового збору за подачу позовної заяви до ухвалення судового рішення у справі. Клопотання про відстрочення сплати судового збору, що міститься в тексті позовної заяви, обґрунтоване важким фінансовим становищем позивача, яке виникло внаслідок існування великої кредиторської заборгованості позивача.
Розглянувши клопотання Державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» про відстрочення сплати судового збору, суд зазначає наступне.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю. Суд може зменшити розмір судового звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Оскільки ст. 8 Закону України «Про судовий збір» містить вичерпний перелік обставин, за наявності яких суд вправі відстрочити сплату судового збору, в свою чергу складне фінансове становище позивача не являється умовою, за існування котрої суд вправі здійснювати таке відстрочення, а тому клопотання Державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» про відстрочку сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Беручи до уваги те, що клопотання Державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» про відстрочку сплати судового збору задоволенню не підлягає, доказів сплати судового збору у встановленому розмірі, а саме 5286,00 грн., позовна заява не містить, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання Державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» про відстрочку сплати судового збору відмовити.
2. Позовну заяву Державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» до Приватного підприємства «Добра справа» про виселення з приміщення та повернення приміщення; стягнення 96903,84грн. – залишити без руху.
3. Надати Державному підприємству «Львівський бронетанковий завод» строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали, а саме: 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
4. Роз'яснити Державному підприємству «Львівський бронетанковий завод», що у випадку неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Інформацію по справі, яка розглядається можна отримати за наступною веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015.
Суддя Король М.Р.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2019 |
Оприлюднено | 16.01.2019 |
Номер документу | 79160788 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Король М.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні