ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"14" січня 2019 р. Справа № 924/29/19
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Димбовського В.В., розглянувши матеріали справи
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Пан Комбайн", м. Київ
до Приватного підприємства "ІКВА-АГРО", смт. Стара Синява
про стягнення 189401,86 грн., з яких 159990,00 грн. боргу, 13412,86 грн. пені, 15999,00 грн. штрафу
В С Т А Н О В И В:
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів передбачено статтею 172 ГПК України. Так, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Тобто, при поданні позовної заяви має бути доданий фіскальний чек відділення поштового зв'язку, як доказ прийняття до пересилання, та опис вкладення з переліком всіх документів, що направляються учасникам справи.
Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" місцезнаходження юридичної особи визначається на підставі відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 14.01.2019р. місцезнаходженням юридичної особи Приватного підприємства "ІКВА-АГРО" є: 31400, Хмельницька обл., Старосинявський район, смт. Стара Синява, вул. Філатова, будинок 26.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачу відомі як юридична адреса відповідача, так і фактична адреса місцезнаходження відповідача.
Між тим, з опису вкладення до цінного листа, який доданий до позовної заяви позивачем на підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, вбачається, що позивач надіслав позовну заяву і додані до неї документи на наступну адресу: Хмельницька обл., смт. Стара Синява, вул. Ватутіна, 68, тобто лише на фактичну адресу відповідача. Документального підтвердження направлення позивачем таких документів на адресу місцезнаходження юридичної особи відповідача на підставі відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, до позовної заяви не додано.
Отже, позивачем не надано належних доказів на підтвердження відправлення на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів у порядку, встановленому ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України та п. 10 ч. 2 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
Також позовна заява не відповідає вимогам ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки позивачем не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
За вимогами ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, серед іншого, підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, позовна заява не відповідає вимогам ст. 162 ГПК України, оскільки позивачем не підтверджено, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також у позовній заяві не вказано попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку з розглядом справи (п. 9 ст. 162 ГПК України).
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, у матеріалах справи відсутні докази направлення відповідачу копії позовної заяви, а тому суд приходить до висновку про те, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених недоліків.
У разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною та буде повернута особі, що звернулась із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Викладене вище, відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 164, 172,174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Для усунення вказаних в даній ухвалі недоліків надати позивачу строк - 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили 14.01.2019р. та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Димбовський
Віддруковано 4 примірника:
1 – в матеріали,
2 – позивачу (02121, м.Київ, ВУЛИЦЯ Здолбунівська, 7-Д, корп. 3),
3, 4 – відповідачу (31400, Хмельницька обл., Старосинявський район, смт. Стара Синява, вул. Філатова, будинок 26, Хмельницька обл., смт. Стара Синява, вул. Ватутіна, 68).
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2019 |
Оприлюднено | 16.01.2019 |
Номер документу | 79160954 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Димбовський В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні