Ухвала
від 14.01.2019 по справі 915/11/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

14 січня 2019 року Справа № 915/11/19

м. Миколаїв

Суддя Семенчук Н.О. , розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Публічного акціонерного товариства Енергобанк в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Енергобанк ОСОБА_1, 04071, м.Київ, вул.Воздвиженська, 56; поштова адреса: 01001, м.Київ, вул.Лютеранська, 9/9

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Авгура , 54001, АДРЕСА_1

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю Аскон Інформ , 54042, м.Миколаїв, вул.Скороходова, буд.116, офіс 1

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю Фебос , 54000, м.Миколаїв, вул. 9-та Лінія, буд.140

про: витребування майна з чужого незаконного володіння

Розпорядженням керівника апарату господарського суду Миколаївської області №16 від 09.01.2019 щодо призначення повторного автоматизованого розподілу справи №915/11/19, визначено, що підставою призначення повторного автоматизованого розподілу справи №915/11/19 є тимчасова непрацездатність головуючого судді Алексєєва А.П. Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу №915/11/19 призначено головуючому судді Семенчук Н.О.

02.01.2019 Публічне акціонерне товариство Енергобанк в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Енергобанк ОСОБА_1 звернулось до господарського суду Миколаївської області із позовною заявою №1314/5 від 29.12.2018 до Товариства з обмеженою відповідальністю Авгура про витребування з чужого незаконного володіння Товариства з обмеженою відповідальністю Авгура : - деревообробний цех, літ.А-3 загальною площею 7801,0 кв.м.; цех Корвет , літ.Б-2 загальною площею 1977,8 кв.м.; цех №8, літ.В-5 загальною площею 7079,8 кв.м.; бойлерну, літ.Г загальною площею 129,6 кв.м.; навіс, літ.Е загальною площею 663,0 кв.м.; склад, літ.Ж загальною площею 196,7 кв.м.; склад, літ.З загальною площею 191,9 кв.м.; склад літ. К загальною площею 364,0 кв.м; трансформаторну, літ.Л загальною площею 43,8 кв.м.; склад літ.М загальною площею 207,4 кв.м.; їдальню, літ.Н загальною площею 220,9 кв.м.;покриття I; покриття II-VII, дорогу XIII-XV, які знаходяться за адресою: Миколаївська область, м.Миколаїв, пр.Героїв Сталінграду, буд.1б/1; - земельну ділянку, загальною площею 42 716 кв.м. (кадастровий номер 4810137200:15:003:0013), яка знаходиться за адресою: Миколаївська область, м.Миколаїв, пр.Героїв Сталінграду, буд.1б/1 та передати їх Публічному акціонерному товариства Енергобанк .

Розглянувши матеріали позовної заяви №1314/5 від 29.12.2018 суд прийшов до висновку про повернення вказаної позовної заяви та доданих до неї документів виходячи з наступного:

Частиною 2 статті 162 ГПК України встановлено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 60 ГПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.

Відповідно до ч. 2 ст. 61 ГПК України, обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.

Відповідно до ст.244 Цивільного кодексу України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.

Юридична особа відповідно до статті 92 Цивільного кодексу України набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів і закону. Отже, від імені юридичної особи позовну заяву підписує повноважна посадова особа, повноваження якої ґрунтуються на установчих документах чи приписах закону.

Як вбачається з наданого позивачем оригіналу позовної заяви, вона підписана представником ПАТ Енергобанк ОСОБА_2 На підтвердження повноважень щодо підписання позовної заяви до позовної заяви додана Довіреність №09/05-381 від 27.12.2018 видана ПАТ Енергобанк в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Енергобанк ОСОБА_1

Для здійснення представництва за вказаною довіреністю ОСОБА_2 надано право, зокрема на подання заяв, клопотань, скарг на рішення, постанови, ухвали судів та оскарження в судовому та адміністративному порядку дії чи бездіяльність інших державних і недержавних органів та їх посадових осіб, тобто саме право на подання вказаних заяв та не зазначено право на підписання позовних заяв, а лише передбачено довіреністю право ОСОБА_2 підписувати та подавати письмові клопотання та пояснення від імені банку та/або Уповноваженої особи, завіряти своїм підписом копії документів, брати участь у судовому процесі, знайомитись з матеріалами справи, робити з неї витяги, отримувати копії будь-яких документів, збирати будь-які відомості про факти, що можуть використовуватись як докази у справі, брати участь в судових засіданнях з усіма правами учасника судового процесу, ставити запитання учасникам судового процесу, брати участь у дослідженні доказів , виступати в судових дебатах та інші. Більш того, у вказаній довіреності зазначені обмеження прав наданих ОСОБА_3 як представникові, а саме обмеження щодо: - права відмовлятися від позову (позовних вимог) повністю або частково; - права визнання повністю або частково зустрічного позову; - права укладення мирової угоди від імені банку; - права особистого одержання присудженого на користь банку майна або грошей; - права здійснювати будь-які інші дії, які негативним чином можуть вплинути на права та/або обов'язки банку та/або створити негативні правові наслідки в діяльності банку під час ліквідації.

Згідно п. 1 ч. 5 ст. 174 ГПК України, - суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку що позовна заява №1314/5 від 29.12.2018 підписана особою, яка не має права її підписувати та підлягає поверненню позивачу.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись ч.2 ст.162, пунктом 1 ч. 5 статті 174, ст. 234 ГПК України, - суддя

УХВАЛИВ:

1. Повернути позовну заяву і додані до неї документи.

Додаток:

- позовна заява №1314/5 від 29.12.2018 з додатками - на 70-ти аркушах.

Ухвала суду, у відповідності до ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Згідно ст.ст.254, 255 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції. Ухвали суду першої інстанції оскаржуються в апеляційному порядку окремо від рішення суду лише у випадках, передбачених статтею 255 цього Кодексу. Оскарження ухвал суду, які не передбачені статтею 255 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається

Згідно ч.ч.1, 2 ст.256 апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Згідно ст.257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до пп.17.5) п.17) ч.1 Розділу XI «Перехідні положення» ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Н.О. Семенчук

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення14.01.2019
Оприлюднено15.01.2019
Номер документу79160981
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/11/19

Ухвала від 14.01.2019

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Семенчук Н.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні