Справа № 461/277/19
Провадження № 1-кс/461/360/19
УХВАЛА
про арешт майна
14.01.2019 слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про арешт майна, -
в с т а н о в и в :
Відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12018140000000338 від 12.06.2018, за ознаками вчинення злочину передбаченого ч.4 ст.190 КК України.
Старший слідчий слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 за погодженням прокурора прокуратури Львівського області ОСОБА_4 звернувся в суд з клопотанням про накладення арешту на майно, як на речовий доказ у кримінальному провадженні, який був знаряддям вчинення кримінального правопорушення та набуте кримінально протиправним шляхом внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а саме: земельну ділянку площею 0,05 га, з кадастровим номером 4610136900:05:005:0012, цільовим призначенням для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, яка на праві приватної власності зареєстрована за ТзОВ «Буд-Ніко» код ЄДРПОУ 41423833.
В обгрунтовання заявленого клопотання слідчий покликається на те, що земельна ділянка площею 0,05 га, з кадастровим номером 4610136900:05:005:0012, цільовим призначенням для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, яка на праві приватної власності зареєстрована за ТзОВ «Буд-Ніко» код ЄДРПОУ 41423833, відповідає вимогам ч.1 ст.98, ст. 99 КПК України, була знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегла на собі його сліди та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставини, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі була об`єктом кримінально протиправних дій, набута кримінально протиправним шляхом внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а також визнана речовим доказом у кримінальному провадженні, накладення арешту на неї надасть можливість дослідити всі обставини для розслідування вказаного кримінального провадження, отримати важливу інформацію для проведення судових експертиз, використовувати її як важливий доказ у кримінальному провадженні, надасть постійний доступ до неї з метою використання її під час доказування, а також унеможливлення її відчуження чи іншого незаконного використання.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав з мотивів наведених у ньому, просив задоволити.
Слідчий суддя вважає за можливе розглядати клопотання без виклику осіб, яким належить майно.
Згідно ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Дослідивши матеріали клопотання, заслухавши слідчого, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі сліди вчиненого кримінального правопорушення або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
А згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Частинами 1,2,3 та 6 ст.170 КПК України встановлено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, збереження речових доказів, забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.
Треті особи, майно яких може бути арештовано, - особи, які отримали чи придбали у підозрюваної, обвинуваченої чи засудженої особи майно безоплатно або в обмін на суму, значно нижчу ринкової вартості, або знали чи повинні були знати, що мета такої передачі - отримання доходу від майна, здобутого внаслідок вчинення злочину, приховування злочину та/або уникнення конфіскації.
Підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді чи суду за наявності сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, набуте злочинним шляхом, є доходом від вчиненого злочину або отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину. Арешт майна можливий також у випадках, коли санкцією статтіКримінального кодексу України, що інкримінується підозрюваному, обвинуваченому, передбачається застосування конфіскації, до підозрюваної, обвинуваченої особи заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні. Арешт також може бути застосовано до майна третіх осіб з урахуванням частини другої цієї статті.
Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Таким чином, дослідивши матеріали клопотання, враховуючи правову підставу для арешту майна, наслідки арешту, зважаючи на те, що таке обмеження як накладення арешту на згадане майно є розумним та виправданим, оскільки є підстави вважати, що вказана земельна ділянка незаконно набута у власність шляхом вчинення кримінального правопорушення, і саме на цю земельну ділянку були спрямовані кримінальні правопорушення, з метою заборони подальшого її відчуження особами, у володінні яких вони перебувають, необхідно накласти арешт на вказану земельну ділянку.
Керуючись ст.ст.131, 132, 170,172, 173 КПК України,
у х в а л и в :
Клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 - задоволити.
Накласти арешт на майно, як на речовий доказ у кримінальному провадженні, який був знаряддям вчинення кримінального правопорушення та набуте кримінально протиправним шляхом внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а саме: земельну ділянку площею 0,05 га, з кадастровим номером 4610136900:05:005:0012, цільовим призначенням для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, яка на праві приватної власності зареєстрована за ТзОВ «Буд-Ніко» код ЄДРПОУ 41423833.
Ухвала про накладення арешту на майно виконується негайно.
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Львівського апеляційного суду, в порядку, передбаченому ст. 395 КПК України.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 79189382 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Городецька Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні