СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

Справа № 523/17454/18

Провадження № 1-кс/523/60/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.01.2019 р. слідчий суддя Суворовського районного суду м. Одеси Позняк В.С., при секретарі Фомічові А.Ф., розглянувши клопотання слідчого Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовської В.О. про доручення проведення судово-медичної експертизи у кримінальному провадженні за №12018160490005460 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 06.12.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч.2 п.12 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

28.12.2018 року до Суворовського районного суду м. Одеси звернувся слідчий Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовська В.О. з клопотанням про призначення судово-медичної експертизи, проведення якої доручити КУ Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи .

За змістом клопотання та Витягу з ЄРДР, досудовим розслідуванням встановлено, що між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, протягом останніх трьох років склались неприязні відносини на ґрунті виховання їх спільної дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, а також щодо того, з ким саме дитина буде проживати.

На ґрунті вищевказаних неприязних відносин у ОСОБА_2 виник злочинний умисел спрямований на умисне вбивство ОСОБА_3 З метою реалізації зазначеного умислу, ОСОБА_2 встановив, коли саме ОСОБА_3 буде знаходитись за місцем свого проживання одна, а саме в ніч з 05.12.2018 на 06.12.2018.

ОСОБА_2, розуміючи, що одному йому реалізувати свій протиправний умисел спрямований на вбивство ОСОБА_3 та залишитись при цьому непоміченим, з метою уникнення передбаченої діючим Кримінальним кодексом України відповідальності, буде складно, а також бажаючи приховати умисне вбивство шляхом інсценування пожежі за місцем проживання останньої, до початку злочину, домовився про спільне його вчинення разом зі своєю матір'ю - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4.

З метою реалізації вказаного умислу ОСОБА_2 та ОСОБА_5 заздалегідь заготували автомобіль марки ВАЗ 2105 з державними номерними знаками НОМЕР_1, щонайменше чотири пластикові ємності рідини зі специфічним запахом бензину, медичні рукавички, пару матерчатих рукавиць сіро-чорного кольору з написом TEGERA, запальничку, ліхтарик, бахіли, рюкзак чорного кольору, моток ізоленти чорного кольору, а також змінний одяг та взуття, тощо.

У подальшому, реалізуючи свій спільний умисел спрямований на спричинення смерті ОСОБА_3, а також приховування цього злочину, ОСОБА_2 та ОСОБА_5 06.12.2018 приблизно о 02 годині 45 хвилин (більш точний час встановити не вдалося), діючи за попередньою змовою на автомобілі марки ВАЗ 2105 з державними номерними знаками НОМЕР_1 прибули за адресою: АДРЕСА_1, де припаркували його поряд із зазначеним будинком.

Після чого, ОСОБА_2 та ОСОБА_5 проникли до квартири № 52 за адресою: АДРЕСА_1, діючи умисно, з мотивів особистої неприязні, протиправно, з прямим умислом та за попередньою змовою групою осіб, з метою спричинення смерті ОСОБА_3, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді спричинення її смерті, ОСОБА_2 спричинив смерть ОСОБА_3 шляхом удушення, після чого з метою приховування слідів злочину разом з ОСОБА_5 влаштував пожежу у вищевказаній квартирі.

У результаті спільних протиправних дій ОСОБА_2 та ОСОБА_5, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, загинула на місці події. У свою чергу, ОСОБА_2 з метою втечі з місця злочину вистрибнув у вікно квартири АДРЕСА_1, внаслідок чого отримав травми у вигляді: закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку, перелому 7-8 ребер зліва, остистих відростків 5 та 6 грудних хребців, поперечних відростків 6, 9, 10 грудних хребців зліва, 1-3 поперекових хребців зліва, компресійні переломи тіл 7, 9 грудних хребців 1 ступеню, багатоскаловий перелом шийки лівої плечової кістки зі зміщенням уламків, отруєння чадним газом. Одразу після цього, ОСОБА_2 забрала ОСОБА_5 та вони разом зникли з місця злочину на вищевказаному автомобілі.

За даним фактом відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч.2 п.12 КК України 06.12.2018 року були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018160490005460.

ОСОБА_2 та ОСОБА_5 06.12.2018 о 09 годині 30 хвилин затримано у порядку ст. 208 КПК України.

ОСОБА_2 та ОСОБА_5 06.12.2018 повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України.

Відносно ОСОБА_5 07.12.2018 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

Відносно ОСОБА_2 17.12.2018 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

Слідчим СВ Суворовського відділу поліції в м. Одесі Головного управляння Національної поліції майором поліції ОСОБА_6 06.12.2018 в період часу з 11:30 годин до 13:10 годин, при дотриманні вимог ст.ст. 233, 234 КПК України, проведено невідкладний обшук, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а саме автомобіля марки ВАЗ 21053, 1996 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1, який був припаркований на стоянці при Суворовському ВП, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Заболотного 18-а, що належить ОСОБА_7, яким фактично користується ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Під час обшуку автомобіля ВАЗ 21053, державний номерний знак НОМЕР_1, було виявлено та вилучено: фрагменти резинових перчаток зі слідами горіння, упаковані до сейф пакету № ЕХР 0005392; бахіли (фрагменти) зі слідами горіння, упаковані до сейф пакету ЕХР 0005392; пара медичних рукавичок зі слідами горіння, упаковані до сейф пакету експертної служби ЕХР 0005392; фрагмент резинової перчатки зі слідами горіння, в якій виявлено волосся темного кольору, запакований до паперового конверту білого кольору.

Крім того, у ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, на підставі ч. 3 ст. 208 КПК України, було виявлено та вилучено: жіночу куртку марки GEOX чорного кольору у нижній лівій частині якої зовнішньої сторони є механічні пошкодження у виді плавління та горіння, запакована в пакет жовтого кольору; жіночу куртку марки GEOX Respira чорного кольору, з явними ознаками носіння, у нижній лівій частині якої зовнішньої сторони є механічні пошкодження у виді плавління та горіння, з двома карманами у верхній частині, та двома карманами у нижній частині куртки, під правим верхнім карманом якої є механічне пошкодження, діаметром близько 0,5 см у виді плавління, запакована в пакет чорного кольору.

Окрім цього, на підставі ч. 3 ст. 208 КПК України, у ОСОБА_2 було виявлено та вилучено спортивні штани чорного кольору фірми adidas зі слідами бруду та пропаленою правою штаниною у низу.

Слідчий звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, мотивуючи виниклою необхідністю проведення судово-медичної експертизи з метою з'ясування обставин та вирішення інших питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, керуючись вимогами положень ст.ст. 242-244 КПК України.

Слідчий Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовська В.О. в судове засідання не з'явилась, про місце та час судового засідання повідомлялась належним чином в телефонному режимі, однак до суду не прибула. За змістом ст. 244 ч.3 КПК України неприбуття особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання, у зв'язку з чим фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів у відповідності до ст. 107 ч.4 КПК України не здійснювалося.

Вивчивши клопотання та матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню за наступних підстав.

Так, ст. 242 ч.1 КПК України регламентовано, що експертиза проводиться експертною установою, експертом за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Статтею 7 Закону України Про судову експертизу встановлено, що судово - експертну діяльність у кримінальному провадженні здійснюють державні спеціалізовані установи, а в інших випадках - також судові експерти, які не є працівниками зазначених установ, та інші фахівці (експерти) з відповідних галузей знань у порядку та на умовах, визначених цим Законом. Виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово - експертна діяльність, пов'язана з проведенням криміналістичних, судово - медичних і судово - психіатричних експертиз.

Пунктом 1.5. Інструкції про проведення судово-медичної експертизи затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України № 6 від 17.01.1995 визначено, що проведення судово-медичної експертизи здійснюється фахівцями державних установ судово-медичних експертиз Міністерства охорони здоров'я України.

За змістом ст. 244 ч.6 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питання, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Враховуючи наведені вимоги КПК України, приймаючи до уваги, що для встановлення обставин, що мають істотне значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання слідчого про доручення проведення судово-медичної експертизи Комунальній установі Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи , що розташована за адресою: м. Одеса, провулок Валіховський, 4.

Керуючись ст. ст. 242-244, 369-372, 309 КПК України, Закону України Про судову експертизу , слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовської В.О. про доручення проведення судово-медичної експертизи - задовольнити.

Призначити судово - медичну експертизу у кримінальному провадженні за №12018160490005460 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.12.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч.2 п.12 КК України, на вирішення якої поставити наступні питання:

- Який механізм утворення пошкоджень на наданих на дослідження фрагментах резинових перчаток зі слідами горіння, упакованих до сейф пакету № ЕХР 0005392; бахілах (фрагменти) зі слідами горіння, упакованих до сейф пакету № ЕХР 0005392; парі медичних рукавичок зі слідами горіння, упакованих до сейф пакету № ЕХР 0005392; фрагменті резинової перчатки зі слідами горіння, в якій виявлено волосся темного кольору, запакованому до паперового конверту білого кольору; жіночій куртці марки GEOX чорного кольору у нижній лівій частині якої зовнішньої сторони є механічні пошкодження у виді плавління та горіння, запакованій в пакет жовтого кольору; жіночій куртці марки GEOX Respira чорного кольору, з явними ознаками носіння, у нижній лівій частині якої зовнішньої сторони є механічні пошкодження у виді плавління та горіння, з двома карманами у верхній частині, та двома карманами у нижній частині куртки, під правим верхнім карманом якої є механічне пошкодження, діаметром близько 0,5 см у виді плавління, запакованій в пакет чорного кольору; спортивних штанах чорного кольору фірми adidas зі слідами бруду та пропаленою правою штаниною у низу?

- Чи могли пошкодження на наданих на дослідження фрагментах резинових перчаток зі слідами горіння, упакованих до сейф пакету № ЕХР 0005392; бахілах (фрагменти) зі слідами горіння, упакованих до сейф пакету № ЕХР 0005392; парі медичних рукавичок зі слідами горіння, упакованих до сейф пакету № ЕХР 0005392; фрагменті резинової перчатки зі слідами горіння, в якій виявлено волосся темного кольору, запакованому до паперового конверту білого кольору, жіночій куртці марки GEOX чорного кольору у нижній лівій частині якої з зовнішньої сторони є механічні пошкодження у виді плавління та горіння, запакованій в пакет жовтого кольору; жіночій куртці марки GEOX Respira чорного кольору, з явними ознаками носіння, у нижній лівій частині якої зовнішньої сторони є механічні пошкодження у виді плавління та горіння, з двома карманами у верхній частині, та двома карманами у нижній частині куртки, під правим верхнім карманом якої є механічне пошкодження, діаметром близько 0,5 см у виді плавління, запакованій в пакет чорного кольору; спортивних штанах чорного кольору фірми adidas зі слідами бруду та пропаленою правою штаниною у низу, утворитися внаслідок дії відкритого полум'я?

Доручити проведення судової медичної експертизи експертам Комунальної установи Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи , що розташована за адресою: м. Одеса, провулок Валіховський, 4.

Копію ухвали суду направити до КУ Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи для виконання.

Для проведення експертизи направити об'єкти дослідження, а саме: фрагменти резинових перчаток зі слідами горіння, упаковані до сейф пакету № ЕХР 0005392; бахіли (фрагменти) зі слідами горіння, упаковані до сейф пакету № ЕХР 0005392; пара медичних рукавичок зі слідами горіння, упаковані до сейф пакету № ЕХР 0005392; фрагмент резинової перчатки зі слідами горіння, в якій виявлено волосся темного кольору, запакований до паперового конверту білого кольору, виявлені та вилучені під час обшуку автомобіля марки ВАЗ 21053, 1996 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1; жіноча куртка марки GEOX чорного кольору у нижній лівій частині якої зовнішньої сторони є механічні пошкодження у виді плавління та горіння, запакована в пакет жовтого кольору; жіноча куртка марки GEOX Respira чорного кольору, з явними ознаками носіння, у нижній лівій частині якої зовнішньої сторони є механічні пошкодження у виді плавління та горіння, з двома карманами у верхній частині, та двома карманами у нижній частині куртки, під правим верхнім карманом якої є механічне пошкодження, діаметром близько 0,5 см у виді плавління, запакована в пакет чорного кольору; спортивні штани чорного кольору фірми adidas зі слідами бруду та пропаленою правою штаниною у низу вилучені у підозрюваних під час їх обшуку у порядку ч. 3 ст. 208 КПК України, до КУ Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи .

Дозволити часткове використання, наданих на дослідження об'єктів та застосування передбачених методичними рекомендаціями руйнівних методів.

Висновок експерта направити ініціатору клопотання - до Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта, відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків під час провадження досудового розслідування.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя: В.С.Позняк

Зареєстровано 17.01.2019
Оприлюднено 17.01.2019
Дата набрання законної сили 14.01.2019

Судовий реєстр по справі 523/17454/18

Проскрольте таблицю вліво →
Судові справи, в яких компанія згадана у тексті
Рішення Суд Форма
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 14.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 14.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 14.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 14.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 14.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 14.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 09.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 09.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 09.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру