Ухвала
від 16.01.2019 по справі 626/1722/18
КРАСНОГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 626/1722/18

Провадження № 1-кс/626/16/2019

УХВАЛА

16 січня 2019 року м. Красноград

Слідчий суддя Красноградського районного суду Харківської області ОСОБА_1 , за участю: прокурора Красноградського відділу Первомайської місцевої прокуратури ОСОБА_2 , секретаря ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів при здійсненні досудового розслідування в кримінальному провадженні №42018221400000089 від 07.08.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Красноградського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, шляхом надання дозволу щодо тимчасового доступу до оригіналу заяви за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів; документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки; документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа; документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки; оригінал журналу, де відображений підпис особи яка ознайомлена з державною реєстрацією та передачу земельних ділянок у власність ОСОБА_5 .

На обгрунтування клопотання зазначив, що наказом ІНФОРМАЦІЯ_1 від 19.09.2017 № 16867-СГ затверджено проект землеустрою щодо відведення ОСОБА_5 земельної ділянки площею 1,78 га (кадастровий номер 6323382000:05:000:0154) та передано її у власність для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться за межами населених пунктів Зорянської сільської ради Красноградського району Харківської області.

На підставі зазначеного наказу державним реєстратором 11.06.2018 зареєстровано право власності ОСОБА_5 на вказану земельну ділянку.

Згідно із ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають право власності та право користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішеннями органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Відповідно до ч. 3 ст.116ЗК України безоплатнапередачаземельних ділянокувласністьгромадянпроводитьсяуразі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, проводиться один раз по кожному виду використання (ч. 4 ст. 116 ЗК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства не більше 2 гектара.

Водночас, згідно Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Держаного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на підставі наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 23.10.2017 №20022-СГ отримав у приватну власність (право зареєстровано 07.12.2017) земельну ділянку площею 2 га (кадастровий номер 6322682000:01:000:1091) для ведення особистого селянського господарства, що розташована на території Гур`єво-Козачанської сільської ради Золочівського району Харківської області.

Зазначене підтверджує, що ОСОБА_5 на час набуття права власності земельної ділянки (кадастровий № 6323382000:05:000:0154) вже використав своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання.

ОСОБА_5 всупереч вимогам ст.ст. 116, 118, 121 Земельного кодексу України, шляхом обману, набув право власності на майно, а саме земельну ділянку з кадастровим номером 6323382000:05:000:0154 площею 1,78 га чим завдав збитки державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Таким чином, в діях ОСОБА_5 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, а саме придбання права на майно шляхом обману (шахрайство).

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні стороні кримінального провадженняособою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії тавилучити їх(здійснитиїх виїмку).

Положеннями ч.2 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст. 125 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» Державній реєстрації прав підлягає право власності, зокрема й на земельну ділянку.

Згідно зі ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державний реєстратор: 1) встановлює відповідність заявлених прав іподаних/отриманихдокументів вимогамзаконодавства,а такожвідсутність суперечностейміж заявленимита вжезареєстрованими речовимиправами нанерухоме майнота їхобтяженнями,зокрема: відповідність обов`язковогодотримання письмовоїформи правочинута йогонотаріального посвідченняу випадках,передбачених законом; відповідність повноваженьособи,яка подаєдокументи длядержавної реєстраціїправ; відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться уподаних/отриманих документах; наявність обтяженьправ нанерухоме майно; наявність фактувиконання умовправочину,з якимизакон та/абовідповідний правочинпов`язуєможливість виникнення,переходу,припинення речовогоправа,що підлягаєдержавній реєстрації; 2)перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупиненнярозгляду заявипро державнуреєстрацію правта їхобтяжень,зупинення державноїреєстрації прав,відмови вдержавній реєстраціїправ таприймає відповіднірішення; 4)під часпроведення реєстраційнихдій обов`язкововикористовує відомостіДержавного земельногокадастру таЄдиного реєструдозвільних документів,що даютьправо навиконання підготовчихта будівельнихробіт ізасвідчують прийняттяв експлуатаціюзакінчених будівництвомоб`єктів,відомостей проповернення надоопрацювання,відмову увидачі,скасування таанулювання зазначенихдокументів,а такожвикористовує відомості,отримані упорядку інформаційноївзаємодії Державногореєстру правз Єдинимдержавним реєстромсудових рішень; 5) відкриває та/або закриває розділи в Державному реєстрі прав,вносить до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідні відомостіпро речовіправа нанерухоме майнота їхобтяження,про об`єктита суб`єктівтаких прав; 6) присвоює за допомогою Державного реєстру прав реєстраційний номер об`єкту нерухомого майнау випадках, передбачених цим Законом; 7)виготовляє електронні копії документів, поданих у паперовій формі, тарозміщує їху реєстраційнійсправі велектронній форміу відповідномурозділі Державногореєстру прав(уразі якщотакі копіїне буливиготовлені підчас прийняттядокументів зазаявами усфері державноїреєстрації прав); 8) формуєза допомогою Державного реєстру правдокументи зарезультатом розглядузаяв усфері державноїреєстрації прав; 9) формує реєстраційні справи у паперовій формі; 10) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» на кожний об`єкт нерухомого майна під час проведення державної реєстрації права власності на нього вперше у Державному реєстрі прав відкривається новий розділ та формується реєстраційна справа, присвоюється реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна.

Згідно зі ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» реєстраційна справа формується у паперовійта електроннійформі післявідкриття розділуна об`єктнерухомого майнау Державномуреєстрі правта внесеннядо ньоговідомостей проречові правана нерухомемайно таїх обтяження,про об`єктита суб`єктівцих правта зберігаєтьсяпротягом всьогочасу існуванняоб`єкта. Реєстраційній справіприсвоюється реєстраційнийномер об`єктанерухомого майна. Реєстраційна справавключає документиу паперовійта електроннійформі,на підставіяких проведенореєстраційні дії,а такождокументи,сформовані задопомогою програмнихзасобів веденняДержавного реєструправ упроцесі проведеннятаких реєстраційнихдій. Документи, на підставі яких проведено реєстраційні дії та які підлягають поверненню заявнику, зберігаються у реєстраційній справі у формі електронних копій документів, виготовлених шляхом сканування під час проведення реєстраційних дій.

Реєстраційна справав паперовійформі зберігаєтьсяпротягом десятироків здати їїзакриття.Після закінченняцього строкуреєстраційні справив паперовійформі,не внесеніза результатамиекспертизи їхцінності до ІНФОРМАЦІЯ_2 ,знищуються вустановленому законодавствомпорядку. Реєстраційна справав електроннійформі зберігаєтьсяв Державномуреєстрі речовихправ постійно. Державний реєстратор,який неперебуває утрудових відносинахз суб`єктомдержавної реєстраціїправ,що забезпечуєзберігання реєстраційнихсправ упаперовій формі,та провівдержавну реєстраціюправ,забезпечує передачуреєстраційної справиу паперовійформі абодокументів,що буливидані,оформлені абоотримані нимпід часпроведення такоїреєстрації,до відповідногосуб`єктадержавної реєстраціїправ,який забезпечуєзберігання реєстраційнихсправ упаперовій формівідповідно доцієї статті. Витребування (вилучення) реєстраційних справ або документів із них здійснюється виключно за рішенням суду.

Згідно Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Держаного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, державним реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_6 , 06.06.2018 проведено державну реєстрацію земельної ділянки площею 1,78 га (кадастровий номер 6323382000:05:000:0154) для ведення особистого селянського господарства, що розташована на території Зорянської сільської ради Красноградського району Харківської області та присвоєно реєстраційний номер 1141911463233.

Для подальшого провадження досудового розслідування за фактом шахрайських дій необхідно отримати доступ до документів на підставі яких 06.06.2018 в ІНФОРМАЦІЯ_3 , відбулася державна реєстрація земельної ділянки площею 1,78 га (кадастровий номер 6323382000:05:000:0154) для ведення особистого селянського господарства, що розташована на території Зорянської сільської ради Красноградського району Харківської області, а саме: оригіналу заяви за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів; документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки; документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа; документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки; оригінал журналу, де відображений підпис особи яка ознайомлена з державною реєстрацією, оскільки саме наявність даних документів є необхідною для державної реєстрації права власності на нерухоме майно, відповідно до ЗУ «Продержавну реєстраціюречових правна нерухомемайно таїх обтяжень»та «Порядкудержавної реєстраціїречових правна нерухомемайно таїх обтяжень»затвердженого постановоюКабінету міністрівУкраїни від25грудня 2015р.№1127.

Таким чином, наявні підстави вважати, що документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Приймаючи до уваги, що документи на підставі яких відбулася державна реєстрація земельної ділянки площею 1,78 га з кадастровим номером 6323382000:05:000:0154 в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженню необхідні для використання як доказів та їх отримання неможливе без застосування вищевказаного заходу забезпечення кримінального провадження. Данні документи можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Для встановлення об`єктивної істини по суті необхідне проведення почеркознавчої експертизи, що неможливо без наявності в сторони обвинувачення зазначених документів.

Вилучення зазначених речей необхідне для розкриття факту скоєння кримінального правопорушення і досягнення мети отримання повного доступу до речей, для використання як доказів, попередження їх пошкодження, знищення, зникнення або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_4 , за адресою: АДРЕСА_1 , документів на підставі яких відбулася Державна реєстрація земельної ділянки площею 1,78 га з кадастровим номером 6323382000:05:000:0154, яка знаходиться на території Зорянської сільської ради Красноградського району Харківської області.

Враховуючи обставини вчинення імовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке ґрунтується на положеннях ст. ст. 161, 162 КПК України, приходжу до висновку про наявність підстав для задоволення даного клопотання та вилучення запитуваних слідчим документів, фактичні дані яких можуть мати важливе значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню в кримінальному провадженні.

Таким чином, у судовому засіданні встановлено усі, передбачені ст.132, ч.ч.5-7 ст. 163 КПК України, підстави до задоволення внесеного слідчим клопотання.

На підставі викладеного і керуючись ст. 107, ст.ст.160, 162, 163, 164, 166, ст. 309 КПК

У Х В А Л И В:

Старшого слідчого СВ Красноградського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей - задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ та можливість вилучення документів з адміністративного приміщення Державного реєстратора при ІНФОРМАЦІЯ_5 , за адресою: АДРЕСА_1 , документів на підставі яких відбулася Державна реєстрація земельної ділянки площею 1,78 га з кадастровим номером 6323382000:05:000:0154, яка знаходиться на території Зорянської сільської ради Красноградського району Харківської області.

Дозволити органу досудового розслідування вилучення: оригіналу заяви за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів; документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки; документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа; документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки; оригінал журналу, де відображений підпис особи яка ознайомлена з державною реєстрацією та передачу земельних ділянок у власність ОСОБА_5 .

Відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Виконання ухвали доручити слідчому СВ Красноградського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 , прокурору Красноградського відділу Первомайської місцевої прокуратури ОСОБА_2 , співробітникам СКР Красноградського ВПГУНП за дорученням в порядку ст.ст 36, 40 КПК України.

Визначити строк дії ухвали упродовж 30 діб, який обраховувати із дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Красноградського районного суду ОСОБА_1

СудКрасноградський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення16.01.2019
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу79211208
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —626/1722/18

Ухвала від 06.02.2020

Кримінальне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Ухвала від 01.08.2019

Кримінальне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Ухвала від 26.02.2019

Кримінальне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Ухвала від 16.01.2019

Кримінальне

Красноградський районний суд Харківської області

Константинов Д. С.

Ухвала від 06.11.2018

Кримінальне

Красноградський районний суд Харківської області

Константинов Д. С.

Ухвала від 06.11.2018

Кримінальне

Красноградський районний суд Харківської області

Константинов Д. С.

Ухвала від 19.09.2018

Кримінальне

Красноградський районний суд Харківської області

Константинов Д. С.

Ухвала від 16.08.2018

Кримінальне

Красноградський районний суд Харківської області

Константинов Д. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні