Провадження №2/748/49/19
Єдиний унікальний № 748/2891/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 січня 2019 рокум. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області
в складі:
головуючого судді Меженнікової С.П.,
за участю секретаря судового засідання Решітько А.Д.,
розглянувши у підготовчому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Садівничого товариства Весна про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и в :
29.10.2018 року позивач звернулась до відповідача з вказаним вище позовом та просила визнати дії Садівничого товариства "Весна" з відключення від елекропостачання дачної ділянки НОМЕР_2, якою вона користується, протиправними та зобов"язати відповідача здійснити підключення даної дачної ділянки до електропостачання.
11.01.2019 року сторонами спільно подана заява про затвердження мирової угоди та закриття провадження по справі у зв"язку з укладенням сторонами мирової угоди, та підписана сторонами мирова угода. Наслідки закриття провадження у справі у зв"язку з укладення Мирової угоди, передбачені ст. 256 ЦПК України, сторонам відомі.
За умовами мирової угоди сторони погоджуються врегулювати спір, наступним чином:
1.Сторони, ОСОБА_1 та Садівниче товариство Весна , визнають дії Садівничого товариства Весна з відключення дачної ділянки НОМЕР_2 якою користується ОСОБА_1 від електропостачання протиправними та зобов'язують Садівниче товариство Весна здійснити підключення дачної ділянки НОМЕР_2 Садівничого товариства Весна до електропостачання.
2.Сторони домовились, що підключення дачної ділянки НОМЕР_2 Садівничого товариства Весна , якою користується ОСОБА_1 відбудеться в строк до 15.02.2018 року.
3.Сторони заявляють, що з моменту підписання цієї Мирової угоди не мають один до одного жодних претензій з приводу укладення цієї угоди, а також з приводу понесених ними судових витрат (витрат на правничу допомогу) щодо розгляду справи № 748/2891/18, за позовом ОСОБА_1 до Садівничого товариства Весна про захист прав споживачів, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
4.Сторони заявляють, що ні в процесі укладення цієї Мирової угоди, ні в процесі виконання її умов не були, не будуть і не можуть бути порушені права та інтереси будь-яких третіх осіб, в тому числі і держави.
Зазначена спільна заява про затвердження мирової угоди та текст мирової угоди приєднані до матеріалів справи.
У судове засідання сторони та їх представники не прибули, про день, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
У відповідності до ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, розглянувши мирову угоду, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає заяву про затвердження мирової угоди обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню із наступних підстав.
Відповідно до ч. 7 ст. 49 ЦПК України, сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу.
Стаття 207 ЦПК України зазначає, що мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов"язків сторін. У мировій угоди сторони можуть вийти за межи предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Тобто, за змістом даної норми закону суд має перевірити, чи умови мирової угоди не суперечать закону, а саме чи дотриманий сторонами процедурний порядок звернення, чи дійсно укладено мирову угоду, який її зміст, чи зрозуміло, чітко, однозначно, безумовно викладено умови, чи стосується угода предмету спору, чи всі умови угоди підлягають примусовому виконанню, чи в результаті ліквідується спір між сторонами.
Установлено, що умови мирової угоди викладені сторонами на окремому аркуші та підписані представниками сторін, повноваження яких перевірені. З мирової угоди вбачається, що сторонам зрозумілі наслідки затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі.
Відповідно до вимог ч. 1 п. 5 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Вивчивши умови мирової угоди суд вважає, що вона не суперечить закону, стосується лише прав та обов'язків сторін та предмета позову, умови мирової угоди не порушують прав, свобод чи інтересів інших осіб, в тому числі й держави, тому приходить до висновку про затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі.
На підставі викладеного та керуючись ч. 4 ст. 207, ст.ст. 258, 259, 260,261, 353-354 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Затвердити мирову угоду, укладену 11 січня 2019 року між представником позивача ОСОБА_1- ОСОБА_2 та головою Садівничого товариства "Весна" ОСОБА_3 за якою:
1. Сторони, ОСОБА_1 та Садівниче товариство Весна , визнають дії Садівничого товариства Весна з відключення дачної ділянки НОМЕР_2 якою користується ОСОБА_1 від електропостачання протиправними та зобов'язують Садівниче товариство Весна здійснити підключення дачної ділянки НОМЕР_2 Садівничого товариства Весна до електропостачання.
2. Сторони домовились, що підключення дачної ділянки НОМЕР_2 Садівничого товариства Весна , якою користується ОСОБА_1 відбудеться в строк до 15.02.2018 року.
3. Сторони заявляють, що з моменту підписання цієї мирової угоди не мають один до одного жодних претензій з приводу укладення цієї угоди, а також з приводу понесених ними судових витрат (витрат на правничу допомогу) щодо розгляду справи № 748/2891/18, за позовом ОСОБА_1 до Садівничого товариства Весна про захист прав споживачів, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) до Садівничого товариства Весна ( ідентифікаційний код юридичної особи 22812023, місцезнаходження: 15504, Чернігівська область, Чернігівський район, с. Старий Білоус) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, закрити.
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом. У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Наслідки затвердження даної мирової угоди сторонам роз'яснено: повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом пятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: С.П. Меженнікова
Суд | Чернігівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2019 |
Оприлюднено | 17.01.2019 |
Номер документу | 79215251 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Меженнікова С. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні