КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/15128/18

Провадження № 1-кс/234/258/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей і документів

10 січня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Бакуменко А.В., за участю секретаря судового засідання Кісточки І.В. , прокурора Самойленка І.А.,

розглянув клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Донецької області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні посадових осіб АТ Харківський машинобудівний завод Світло шахтаря за адресою: 61001, Харківська обл., місто Харків, ВУЛИЦЯ СВІТЛО ШАХТАРЯ, будинок 4/6

Клопотання надійшло до суду 08 .01.2019року.

Суд перевірив надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження за №42018050000000482 від 07.08.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України , у рамках якого було подано клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши прокурора ,

ВСТАНОВИВ:

Клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні за №42018050000000482 від 07.08.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України відповідає вимогам ст.160 КПК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим управлінням ГУНП в Донецькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018050000000482 від 07.08.2018 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Встановлено, що службові особи ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" зловживаючи своїм службовим становищем здійснюють привласнення коштів підприємства, шляхом зловживання службовим становищем, чим спричиняють шкоду державному підприємстві у значному розмірі (загалом на суму понад 50 млн. грн).

Так, в ході розслідування встановлено, що 19.02.2018 ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" (ЕДРПОУ 32087941) (замовник) через систему проведення тендерних закупівель Prozzorro , уклало договір із ТОВ "ВІЗАРРЕМПРОМ" (ЕДРПОУ 41318690) (постачальник) про закупівлю конвеєру ланцюгового типу СП-326 за 81 984 000,00 грн., (джерело фінансування: кошти державного бюджету у сумі 39 056 700,00 грн. та кошти підприємства у сумі 42 927 300,00 грн.).

ТОВ "ВІЗАРРЕМПРОМ" (ЕДРПОУ 41318690) у червні 2018 року поставило частини конвеєру СП-326 на ВП шахта Капітальна , а саме: риштаки - 200 шт., направляючі балки - 111 шт., шкребки - 580 шт. та секції перехідні - 2 шт., що складає 30 відсотків від комплектуючих конвеєру СП 326.

В липні 2018 року директором ВП шахта Капітальна та приймальній комісією у складі заступника директора з питань економіки ВП шахта Капітальна ОСОБА_2, начальнику відділу матеріально-технічного постачання ВП шахта Капітальна ОСОБА_3 був підписаний акт приймання передачі конвеєру СП 326 у повній його комплектації, в цей же місяць була здійснена повна його оплата у сумі 81 984 000,00 грн., хоча фактично на момент підписання актів приймання-передачі майна конвеєру основні частини останнього (на загальну суму понад 50 млн. грн..) були відсутніми.

В ході проведеного 02.10.2018 року обшуку за адресою шахти Капітальна ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" встановлено, що на поставленому конвеєрі дійсно використано обладнання, яке має ознаки бувшого у використанні (а не нового, як про це зазначено в договорі ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" з ТОВ "ВІЗАРРЕМПРОМ" ).

Крім того, в ході розслідування встановлено, що ТОВ "УКРМЕТ ГРУП" (код 40123360) в період 2010 по 2016 рр. здійснювало видобуток кам'яного вугілля на пластах (К-5) розташованих на вугільних полях ВП шахта Капітальна , відповідно до дозволу Мінвугілля на здійснення видобутку. Видобуток вугілля здійснювався за допомогою обладнання яке належало ТОВ УкрМетГруп (ЕДРПОУ 40123360) (конвеєр, секції механізованого кріплення, та інш.). У січні 2017 року роботи з видобутку вугілля були припинені, в зв'язку з закінченням строків дозволу на видобуток та об'ємів вугілля в лаві.

З січня 2018 р. по теперішній час між ДП Мірноградуголь (код 32087941) і ТОВ "УКРМЕТ ГРУП" (код 40123360) був укладений договір згідно з яким ВП ш. Капітальна повинна була виконувати роботи лише з підтримки лави комерційного пласта К-5, силами ділянки №7.

Так посадовими особами ВП шахта Капітальна за попередньою злочинною змовою з ТОВ УкрМетГруп було домовлено, що силами шахти буде здійснено демонтаж обладнання комерційного підприємства та видачу його на поверхню без внесення вказаних робіт по демонтажу в акти виконаних робіт між ВП шахта Капітальна та ТОВ УкрМетГруп (код 40123360) .

Фактично встановлено, що 90% працівників видобувної дільниці № 5 і № 7 ВП шахта Капітальна , в червні 2018 без будь-яких на те законних підстав виконували роботи по виїмці вугільної маси, а так само підготовки до демонтажу обладнання: конвеєра, секції механізованого кріплення на вугільному пласті К-5, яке належить ТОВ "УКРМЕТ ГРУП" (ЕДРПОУ 40123360). За вказівкою директора ОСОБА_4 та заступника директора з економіки ОСОБА_2, всі роботи, які проводяться на комерційній ділянці необхідно приховати, а також документально оформити роботи по лаві дільниці № 5 ВП шахта Капітальна .

Таким чином були складені фіктивні документи про нібито проведені роботи по ділянці № 5, зокрема: внесені недостовірні відомості в книги нарядів, шляхові листи, вимірювальні акти, акти виконаних, робіт і рапорти на виплату заробітної плати, тощо.

Крім того встановлено, що для виконування робіт по демонтажу обладнання шахтою був наданий комбайн УКД 200/250, який проробив на комерційній дільниці чотири місяці, після чого він був виданий на поверхню. За вказівками ОСОБА_4 та ОСОБА_2 його використання також не було включено в акти виконаних робіт, і як, наслідок, не оплачено.

Таким чином, в результаті злочинної діяльності посадових осіб ВП шахти Капітальна ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" , ТОВ "УКРМЕТ ГРУП" , було завдано матеріальної шкоди державному підприємству в розмірі близько 2 млн. грн., що відобразилось у незаконному проведенні робіт по комерційній ділянці за рахунок сил і засобів державного підприємства в інтересах приватного підприємства без належним чином оформлених документів.

На теперішній час існує необхідність у отримання інформації щодо вартості конвеєру СП-326 та його складових частин (частин, вузлів та агрегатів).

Виробником конвеєру СП-326 є АТ Харківський машинобудівний завод Світло шахтаря (код 00165712). Разом з тим, інформація щодо складових частин конвеєру СП-326 (частин, вузлів та агрегатів), його ціни складає комерційну таємницю. Отримання таких документів (інформації) можливе лише за рішенням суду в порядку, передбаченому главою 15 КПК.

Без отримання цих документів (відомостей) проведення експертиз (економічної, товарознавчої), а також загалом проведення подальшого досудового розслідування не вбачається можливим.

Значенням для розслідування вищевказаних документів є перш за все встановлення істини у кримінальному провадженні та можливість їх використання слідству як докази під час досудового слідства та в суді, зважаючи на те, що предметом розслідування цього кримінального провадження є розтрата коштів посадовими особами державного підприємства у змові із посадовими особами приватних підприємств.

Враховуючи, що така інформація перебуває у розпорядженні посадових осіб АТ Харківський машинобудівний завод Світло шахтаря (61001, Харківська обл., місто Харків, ВУЛИЦЯ СВІТЛО ШАХТАРЯ, будинок 4/6) та становить комерційну таємницю, існує необхідність розкриття комерційної таємниці та отримання тимчасового доступу до документів, які містять інформацію з приводу вартості конвеєру СП-326 та його складових частин (частин, вузлів та агрегатів), просив задовольнити клопотання.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України, конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відноситься до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах. Слідчий, за погодженням з прокурором, має право звернутися до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до вищевказаних речей і документів, та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (провести їх виїмку).

Враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані речі та документи містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, підлягають аналізу і дослідженню та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та їх неможливо отримати іншим шляхом, крім вилучення у посадових осіб АТ Харківський машинобудівний завод Світло шахтаря за адресою: 61001, Харківська обл., місто Харків, ВУЛИЦЯ СВІТЛО ШАХТАРЯ, будинок 4/6 , у розпорядженні яких знаходяться вказані відомості та документи , вислухавши пояснення прокурора, перевіривши матеріали кримінального провадження, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення інформації, розглянути це клопотання слід без виклику посадових осіб АТ Харківський машинобудівний завод Світло шахтаря , у володінні яких знаходиться інформація.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.159-166 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Донецької області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до документів - задовольнити.

Зобов'язати посадових осіб АТ Харківський машинобудівний завод Світло шахтаря за адресою: 61001, Харківська обл., місто Харків, ВУЛИЦЯ СВІТЛО ШАХТАРЯ, будинок 4/6 надати слідчим з числа групи слідчих (ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13К.), прокурорам з числа групи прокурорів у кримінальному провадженні №42018050000000482 від 07.08.2018 (ОСОБА_1, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30В.) та іншим особам (зокрема, співробітникам Департаменту захисту економіки Національної поліції ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36І.) у яких мається на руках доручення слідчого\прокурора тимчасовий доступ до речей і документів, зокрема, до документів, які містять інформацію з приводу вартості конвеєру СП-326 та його складових частин (частин, вузлів та агрегатів).

Зобов'язати відповідних службових\посадових осіб вказаного підприємства надати інформацію із наступних питань вказаним вище особам, розмістивши її на електронний та паперовий матеріальний носій інформації :

1.Якою була \ є ціна товару (станом на 19.02.2018 та на 31.12.2018) на ланцюговий конвеєр СП-326 (Конвеєр СП326-40.16 ТУ У 12.00165712.118-2000 (довж. 360м, К=4х160кВт (Damel), з комплектом навесного обладнання, з рейкою Ейкотрак, з тяговим органом (ланцюг 26x92-1)3-11x2 Fазіпg), з базовим та додатковим КЗЧ) як цілісної одиниці\частин та окремо вузлів, агрегатів цього конвеєру із наступними характеристиками:

3. Технічні вимоги до забійного конвеєру 3.1 Тип (позначення) конвеєрів СП326.00.00.000-40.16 3.2 Довжина конвеєра в постачанні, м 360 3.3. Напрямок транспортування (вниз, вверх), град.Горизонтально ±2 3.4 Встановлена потужність кВт, тип (одношвидкісні, двошвидкісні), напруга живлення, В електродвигунів) 4х160 з водяним охолодженням , потужність 660/1140В 3.5 Розташування електродвигунів (паралельно або перпендикулярно вісі конвеєра): - на головному приводі - на кінцевому приводі Паралельно вісі конвеєра Паралельно вісі конвеєра 3.5.1. Приводний редукторБП250КЦ.01.00.000Ш-36.14 3.6 Розташування приводів (в лаві, на штреку): - головного привода - кінцевого привода на штреку на штреку 3.7 Тип пристроїв закріплення приводів (на спец.балці, на кріпленні сполучення, і її тип): - головного привода - кінцевого привода на спец.балці заводу з гідропідйомом на спец. балці заводу з гідропідйомом 3.8 Характеристика тягового органу (скребкового ланцюга): - швидкість руху тягового органа, м/с - кількість та розтажування ланцюгів - характеристика відрізків ланцюга (калибр, кількість ланок, клас міцності) Робоча 1м/с Дві, в направляючих боковинах рештака 26х92-D3-11х2 3.9 Характеристика рештачного става: - довжина рештака по боковинах, мм - ширина рештака між боковинами в світлі, мм - з боковинами рештаків з спецпрофиля - з литими боковинами рештаків - с закритою чи відкритою знизу холостою гілкою - черговість установки інспекційних рештаків (з люками) 1500 560 245 Закритою знизу холостою гілкою Кожний 4 3.10 Основні параметри навісного обладнання: - лемех (вказати необхідність поставки і конструкцію - приварений до решітку або об'ємний) - балка (вказати необхідність поставки і конструкцію - приварений до решітку або об'ємний) - жолоб кабелеукладача - ширина жолоба (всередині), мм - розташування забійних лиж комбайна Приварний від'ємна від'ємна 220 По боковинам рештака 3.11. Забезпечення подачі комбайна: 3.11.1 При безланцюговій системі подачі: вказати тип рейок (Ейкотрак, Ходотрак, 1БСП (РПК), 3БСП, 2УКПХ або ін.) і крок цівок; Рейка типа Ейкотрак 3. 12. Інші додаткові відомості по конструкції, комплектації, оформлення документації і т.д. 1. Документацію оформити російською мовою. 2. Комплект ЗІП базовий. 3. Днище рештаків виготовити з високолегованої сталі 25ХГСР 3.14 У комплект ДопКЗЧ включити: - опора СП301М / 90УЗ.01.07.000Ж - 1шт .; - полумуфта ГП480Ах2Е.00.0001-02 -2 шт. - Кабелеукладач UKT1 - L = 180 м

2.З яких частин, вузлів та агрегатів відповідно до технічних умов виробництва складається конвеєр ланцюговий СП-326 із характеристиками, зазначеними у п. 1.

ОСОБА_28 дії ухвали встановити до 09.02.2019 року.

Роз'яснити, що згідно ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя А. В. Бакуменко

Дата ухвалення рішення 10.01.2019
Зареєстровано 18.01.2019
Оприлюднено 18.01.2019

Судовий реєстр по справі 234/15128/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 05.05.2020 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 28.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 19.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.01.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.01.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.01.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.01.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 10.01.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 21.11.2018 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.11.2018 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.11.2018 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.11.2018 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.11.2018 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону