Справа № 219/474/19
1-кс/219/424/2019
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2019 року слідчий суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Радченко Л.А., за участю: секретаря судового засідання Дубаніної О.В., розглянувши клопотання прокурора Артемівської місцевої прокуратури Донецької області Дубовського А.С., про проведення експертизи,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Бахмутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за номером 42018051610000095 від 05.11.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 Кримінального кодексу України.
Прокурор Артемівської місцевої прокуратури Донецької області Дубовський А.С. звернувся до слідчого судді з клопотанням про проведення судової інженерно-технічної експертизи з охорони праці та безпеки життєдіяльності. На вирішення експерта поставити такі питання:
-Які з робіт, що виконувались ПВКП - ФІРМА РІФ протягом 2018 року за договорами на демонтажні роботи з усунення наслідків аварії з об'єкту Будівля Світлодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бахмутської районної ради, розташованої за адресою: м. Світлодарськ, буд. 66а Бахмутського району Донецької області та Поточний ремонт плит перекриття (Їдальня) Світлодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бахмутської районної ради, розташованої за адресою; м. Світлодарськ, буд. 66а Бахмутського району Донецької області відносяться до робіт підвищеної небезпеки ?
-Які з машин, механізмів, устаткування, що використовувались (експлуатувались) ПВКП - ФІРМА РІФ протягом 2018 року, відносяться до машин, механізмів, устаткувань підвищеної небезпеки?
-Чи необхідні для виконання робіт та експлуатації машин, механізмів устаткування, що виконувались та використовувались (експлуатувались) ПВКП - ФІРМА РІФ протягом 2018 року дозвільні документи на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки? Якщо дозвільні документи на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки необхідні, то які саме?
-Чи мало ПВКП - ФІРМА РІФ дозвільні документи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки? Якщо мало, то які саме та коли вони були видані? Чи діяли (були чинними) вказані документи протягом 2018 року?
-Чи мало право ПВКП - ФІРМА РІФ без отримання чи після закінчення строку дії чи до отримання дозвільних документів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, виконувати роботи підвищеної небезпеки та використовувати (експлуатували) машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки?
-Чи мало місце протягом 2018 року порушення ПВКП - ФІРМА РІФ правил безпеки під час експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки чи виконання робіт підвищеної небезпеки за договорами на демонтажні роботи з усунення наслідків аварії з об'єкту Будівля Світлодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бахмутської районної ради, розташованої за адресою: м. Світлодарськ, буд. 66а Бахмутського району Донецької області та Поточний ремонт плит перекриття (Їдальня) Світлодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бахмутської районної ради, розташованої за адресою; м. Світлодарськ, буд. 66а Бахмутського району Донецької області ? Якщо так, то в чому саме полягало таке порушення правил безпеки?
-Чи могло порушення правил безпеки під час експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки чи виконання робіт підвищеної небезпеки за договорами на демонтажні роботи з усунення наслідків аварії з об'єкту Будівля Світлодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бахмутської районної ради, розташованої за адресою: м. Світлодарськ, буд. 66а Бахмутського району Донецької області та Поточний ремонт плит перекриття (Їдальня) Світлодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бахмутської районної ради, розташованої за адресою; м. Світлодарськ, буд. 66а Бахмутського району Донецької області , якщо воно мало місце, спричинити протягом 2018 року загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків? Якщо могло, то як саме?
-Хто з осіб, причетних до виконання робіт підвищеної небезпеки та використання (експлуатації) машин, механізмів, устаткувань підвищеної небезпеки ПВКП - ФІРМА РІФ , протягом 2018 року, мав технічну можливість попередити створення загрози загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків, які дії для цього вони повинні були здійснити і які їх дії (бездіяльність) з технічної точки зору знаходяться в прямому причинному зв'язку з виникненням загрози загибелі людей чи настанням інших тяжких наслідків?
-Вимоги яких нормативно-правових актів з охорони праці регламентують дії осіб, причетних до виконання ПВКП - ФІРМА РІФ робіт підвищеної небезпеки та використання (експлуатацію) машин, механізмів, устаткувань підвищеної небезпеки протягом 2018 року?
В обґрунтування клопотання зазначено, що СВ Бахмутського ВП ГУ НП в Донецькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018051610000095 від 05.11.2018р. за ч. 1 ст. 272 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Приватним виробничо - комерційним підприємством - ФІРМА РІФ (далі - ПВКП - ФІРМА РІФ ), ЄДРПОУ 30335551, за договорами укладеними з відділом освіти Бахмутської райдержадміністрації № 179 від 15.05.2018р. на демонтажні роботи з усунення наслідків аварії з об'єкту Будівля Світлодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бахмутської районної ради, розташованої за адресою: м. Світлодарськ, буд. 66а Бахмутського району Донецької області та № 235 від 16.07.2018р. на Поточний ремонт плит перекриття (Їдальня) Світлодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бахмутської районної ради, розташованої за адресою: м. Світлодарськ, буд. 66а Бахмутського району Донецької області , протягом 2018 року виконувались роботи підвищеної небезпеки без наявності відповідних дозволів.
Згідно з інформацією ГУ Держпраці у Донецькій області: ПВКП - ФІРМА РІФ не зверталось до ГУ Держпраці у Донецькій області за наданням дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки. Відповідно до відомостей інформаційної системи Реєстр дозволів , дозволи на виконання робіт та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки Територіальним управлінням по Донецькій області ПВКП - ФІРМА РІФ не видавались.
Враховуючи, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, а саме: чи відносяться роботи, які виконувались ПВКП - ФІРМА РІФ протягом 2018 року до робіт підвищеної небезпеки, чи відносяться машини, механізми, устаткування, що використовувались ПВКП - ФІРМА РІФ до машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, чи наявні у підприємства відповідні дозволи, чи мало право вказане підприємство виконувати роботи підвищеної небезпеки та експлуатувати машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки у разі відсутності відповідних дозволів, чи створило це загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків, чи наявний причинний зв'язок тощо, виникла необхідність у призначенні інженерно - технічної експертизи з охорони праці та безпеки життєдіяльності.
Прокурор в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду клопотання був повідомлений належним чином, надав суду заяву, в якій наполягає на заявленому клопотанні та просить розглянути клопотання у його відсутність, тому, слідчий суддя, враховуючи ч.3 ст.244 КПК України, вважає можливим розглянути клопотання без участі прокурора.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного.
Згідно зі статтею 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Частиною 1 статті 242 КПК України передбачено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.
Експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження (ст. 243 КПК України).
Таким чином, з метою забезпечення повного, об'єктивного та ефективного розслідування у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 242-245, 372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати доручення експертам Донецького науково-дослідницького інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, на проведення судової інженерно-технічної експертизи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за номером 42018051610000095 від 05.11.2018р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 272 ч.1 КК України.
На вирішення експертам поставити такі питання:
-Які з робіт, що виконувались ПВКП - ФІРМА РІФ протягом 2018 року за договорами на демонтажні роботи з усунення наслідків аварії з об'єкту Будівля Світлодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бахмутської районної ради, розташованої за адресою: м. Світлодарськ, буд. 66а Бахмутського району Донецької області та Поточний ремонт плит перекриття (Їдальня) Світлодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бахмутської районної ради, розташованої за адресою; м. Світлодарськ, буд. 66а Бахмутського району Донецької області відносяться до робіт підвищеної небезпеки ?
-Які з машин, механізмів, устаткування, що використовувались (експлуатувались) ПВКП - ФІРМА РІФ протягом 2018 року, відносяться до машин, механізмів, устаткувань підвищеної небезпеки?
-Чи необхідні для виконання робіт та експлуатації машин, механізмів устаткування, що виконувались та використовувались (експлуатувались) ПВКП - ФІРМА РІФ протягом 2018 року дозвільні документи на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки? Якщо дозвільні документи на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки необхідні, то які саме?
-Чи мало ПВКП - ФІРМА РІФ дозвільні документи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки? Якщо мало, то які саме та коли вони були видані? Чи діяли (були чинними) вказані документи протягом 2018 року?
-Чи мало право ПВКП - ФІРМА РІФ без отримання чи після закінчення строку дії чи до отримання дозвільних документів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, виконувати роботи підвищеної небезпеки та використовувати (експлуатували) машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки?
-Чи мало місце протягом 2018 року порушення ПВКП - ФІРМА РІФ правил безпеки під час експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки чи виконання робіт підвищеної небезпеки за договорами на демонтажні роботи з усунення наслідків аварії з об'єкту Будівля Світлодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бахмутської районної ради, розташованої за адресою: м. Світлодарськ, буд. 66а Бахмутського району Донецької області та Поточний ремонт плит перекриття (Їдальня) Світлодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бахмутської районної ради, розташованої за адресою; м. Світлодарськ, буд. 66а Бахмутського району Донецької області ? Якщо так, то в чому саме полягало таке порушення правил безпеки?
-Чи могло порушення правил безпеки під час експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки чи виконання робіт підвищеної небезпеки за договорами на демонтажні роботи з усунення наслідків аварії з об'єкту Будівля Світлодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бахмутської районної ради, розташованої за адресою: м. Світлодарськ, буд. 66а Бахмутського району Донецької області та Поточний ремонт плит перекриття (Їдальня) Світлодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бахмутської районної ради, розташованої за адресою; м. Світлодарськ, буд. 66а Бахмутського району Донецької області , якщо воно мало місце, спричинити протягом 2018 року загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків? Якщо могло, то як саме?
-Хто з осіб, причетних до виконання робіт підвищеної небезпеки та використання (експлуатації) машин, механізмів, устаткувань підвищеної небезпеки ПВКП - ФІРМА РІФ , протягом 2018 року, мав технічну можливість попередити створення загрози загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків, які дії для цього вони повинні були здійснити і які їх дії (бездіяльність) з технічної точки зору знаходяться в прямому причинному зв'язку з виникненням загрози загибелі людей чи настанням інших тяжких наслідків?
-Вимоги яких нормативно-правових актів з охорони праці регламентують дії осіб, причетних до виконання ПВКП - ФІРМА РІФ робіт підвищеної небезпеки та використання (експлуатацію) машин, механізмів, устаткувань підвищеної небезпеки протягом 2018 року?
Повідомити експертів про їх права та обов'язки, передбачені ст. 69 КПК України.
Попередити експертів про те, що за завідомо неправдивий висновок, відмову без поважних причин від виконання покладених обов'язків у суді, невиконання інших обов'язків експерт несе кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України.
Надати експертам матеріали кримінального провадження № 42018051610000095 від 05.11.2018 року.
Доручити прокурору Артемівської місцевої прокуратури Донецької області Дубовському А.С. або за його дорученням іншому уповноваженому працівнику Артемівської місцевої прокуратури Донецької області надати в експертну установу ухвалу суду про призначення експертизи та отримати її висновок.
Ухвала оскарженню не підлягає.
слідчий суддя Л.А.Радченко
Суд | Артемівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2019 |
Оприлюднено | 19.01.2019 |
Номер документу | 79253054 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Радченко Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні