Справа № 576/2603/18
Провадження № 2-о/576/2/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.01.19 м. Глухів
Глухівський міськрайонний суд Сумської області у складі:
головуючого судді Сапона О.В.,
розглянувши матеріали справи за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - Сопицька сільська рада Глухівського району Сумської області, про встановлення факту родинних відносин та постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернулася до суду із вказаною заявою, мотивуючи її тим, що 05 серпня 2004 року померла її бабуся - ОСОБА_2 Після її смерті відкрилась спадщина на спадкове майно, в тому числі у вигляді земельної частки (паю) згідно Сертифікату на право на земельну частку (пай) серії СМ № 0053558, виданого на підставі рішення Глухівської районної державної адміністрації від 31.05.1996 року № 226. Спадщину після смерті бабусі фактично прийняла її донька і мати заявника, ОСОБА_3, оскільки бабуся мала поганий стан здоров`я і потребувала догляду, мати переїхала до неї на постійне місце проживання, і з 1995 року та по день її смерті, 05 серпня 2004 року, проживала разом з нею в с. Потапівка Глухівського району, але зареєстрована була за іншою адресою.
10 жовтня 2011 року померла її мати - ОСОБА_3 Після її смерті відкрилась спадщина на спадкове майно, в тому числі у вигляді земельної частки (паю), яку вона фактично прийняла після смерті бабусі ОСОБА_2 Вона є її спадкоємцем за законом, прийняла її спадщину і частково оформила майно, що належало безпосередньо ОСОБА_3 Однак коли з метою отримання свідоцтва про право на спадщину на частину майна, що мати фактично прийняла після смерті бабусі, вона звернулася до нотаріальної контори, то їй було відмовлено в цьому, та роз`яснено, що для того, щоб реалізувати свої права, як спадкоємця, їй необхідно встановити у судовому порядку факт проживання її матері ОСОБА_3 разом з бабусею ОСОБА_2 на день смерті останньої, а також встановити їх родинні стосунки, оскільки свідоцтво про народження її матері ОСОБА_3 було втрачене і не підлягає відновленню через пожежу в архіві.
За таких обставин заявник просить суд встановити факт, що ОСОБА_2, яка померла 05 серпня 2004 року, була матір'ю ОСОБА_3, померлої 10 жовтня 2011 року, а також встановити факт, що ОСОБА_3 та ОСОБА_2, яка померла 05 серпня 2004 року, постійно проживали разом на момент смерті останньої.
Представник заявника в судове засідання не з'явився, а представив заяву, в якій повністю підтримав вимоги і просить розглядати справу без його участі.
Представник заінтересованої особи в судове засідання також не з'явився, а представив заяву, в якій не заперечує проти встановлення вказаних фактів і просить розглядати справу за його відсутності.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню, оскільки вона повністю підтверджується наданими по справі доказами та не заперечується заінтересованою особою.
Керуючись ст. ст. 13, 81, 247, 263-265, 294, 315, 316, 319 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1, проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_2, яка померла 05 серпня 2004 року була матір`ю ОСОБА_3, яка померла 10 жовтня 2011 року.
Встановити факт, що ОСОБА_3, яка померла 10 жовтня 2011 року, на день смерті своєї матері ОСОБА_2, померлої 05 серпня 2004 року, тобто на час відкриття спадщини, постійно проживала разом з нею в с. Потапівка Глухівського району Сумської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Сумського апеляційного суду через Глухівський міськрайонний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України.
Суддя
Суд | Глухівський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2019 |
Оприлюднено | 20.01.2019 |
Номер документу | 79267948 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Глухівський міськрайонний суд Сумської області
Сапон О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні