Ухвала
від 18.01.2019 по справі 520/11119/18
ДЕРГАЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа №520/11119/18

провадження №4-с/619/10/19

Ухвала

18 січня 2019 року м. Дергачі

Дергачівський районний суд Харківської області, суддя Нечипоренко І.М.,

імена (найменування) учасників справи:

заявник: Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації Дергачівської районної ради»,

заінтересована особа: Головне територіальне управління юстиції в Харківській області.

Питання, що вирішується ухвалою.

17.01.2019 згідно ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 07.12.2018 до суду за підсудністю надійшла справа за позовом Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Дергачівської районної ради» до Головного територіального управління юстиції в Харківській області про визнання протиправним та незаконним рішення, скасування постанови та зобов’язання вчинити певні дії.

Відповідно до роз’яснень, які містяться в п.13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 6 від 7 лютого 2014 року «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» (далі – Постанова) скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннямиЦПК, якщо скарга за формою і змістом не відповідає таким вимогам, то застосовуються положеннястатті 121ЦПК (в редакції, яка діяла до 15 грудня 2017 року).

15 грудня 2017 року набрав чинностіЗакон України № 2147-VIII від 3 жовтня 2017 року «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», відповідно до якогоЦПК Українивикладено в новій редакції.

Згідно з ч. 9 ст. 10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Оскільки, розділVІІ «Судовий контроль за виконанням судових рішень» ЦПК Українине містить спеціальної норми щодо форми та змісту скарги на дії приватного виконавця, переліку документів, що додаються до скарги, вважаю за необхідне застосувати положення ст.ст.175,177,185 ЦПК України, якими врегульовано аналогічні питання.

Статтею 175 ЦПК Українивстановлено порядок подання позовної заяви, її форма та зміст.

Як роз’яснено в п.17 Постанови,сторона виконавчого провадження, яка звернулася до суду зі скаргою, бере участь в її розгляді як заявник, а інші учасники цього провадження, прав і обов’язків яких безпосередньо стосується розгляд і вирішення цієї скарги,як заінтересовані особи. Справи за скаргами на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи посадової особи державної виконавчої служби розглядаються судом за загальними правилами ЦПКз особливостями, встановленимист.386 ЦПК, за участю державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби, рішення, дії або бездіяльність якої оскаржуються.

Частиною 1 ст.450 ЦПК України передбачено, що скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються.

Отже, за правилами, встановленими цивільним процесуальним законом, учасником справи за скаргою є саме державний виконавець, дії чи бездіяльність якого оскаржуються, оскільки відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець є представником влади і здійснює примусове виконання судових рішень, постановлених іменем України, та рішень інших органів (посадових осіб), виконання яких покладено на державну виконавчу службу, у порядку, передбаченому законом.

Як вбачається зі змісту скарги, КП «БТІДРР» оскаржує рішення державного виконавця Панкратової Марії Анатоліївни, яку як суб'єкта оскарження не зазначила, що не відповідає вимогам закону та роз’ясненням вищевказаної Постанови.

Крім того, учасником справи також є стягувач, якого також не зазначено як заінтересовану особу.

Згідно п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Як передбаченоч.ч.2,4ст.83ЦПК України позивач,особи,яким закономнадано правозвертатися досуду вінтересах іншихосіб,повинні податидокази разомз поданнямпозовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об’єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Так, матеріали справи містять лише один екземпляр позову без доказів, що підтверджують зазначені у ньому обставини.

Згідно ч. 1ст. 177 ЦПК Українипозивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

За таких обставин подана заявником скарга не відповідає вимогам закону.

Згідно з вимогами ч. ч. 1, 2ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом пяти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст.177, 185, 318, 353, 450 ЦПК України, суддя –

постановив:

Скаргу Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Дергачівської районної ради» про визнання протиправним та незаконним рішення, скасування постанови та зобов’язання вчинити певні дії, залишити без руху.

Повідомити Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації Дергачівської районної ради» про необхідність виправити зазначені недоліки скарги та надати строк десять днів з дня отримання ухвали для їх усунення.

Якщо заявник, відповідно до ухвали суду, у встановлений строк виконає вимоги, скарга вважається поданою в день первісного її подання до суду.

У разі не усунення недоліків скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається заявнику.

Ухвала оскарженню окремо відрішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя І. М. Нечипоренко

СудДергачівський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення18.01.2019
Оприлюднено21.01.2019
Номер документу79268753
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —520/11119/18

Ухвала від 11.02.2019

Цивільне

Дергачівський районний суд Харківської області

Нечипоренко І. М.

Ухвала від 18.01.2019

Цивільне

Дергачівський районний суд Харківської області

Нечипоренко І. М.

Ухвала від 07.12.2018

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Біленський О.О.

Постанова від 06.09.2018

Адмінправопорушення

Київський районний суд м. Одеси

Галій С. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні