ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 691/26/19

Провадження № 1-кс/691/27/19

У Х В А Л А

17 січня 2019 рокум.Городище

Слідчий суддя Городищенського районного суду Черкаської області Савенко О.М., при секретарі судових засідань ОСОБА_1, за участю прокурора Вібе С.В., слідчого Гейко І.І.,

розглянувши клопотання сторони кримінального провадження слідчого СВ Городищенського відділення поліції Смілянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_2 про призначення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів у рамках кримінального провадження №12019250110000011 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03 січня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України,-

встановив:

Заступник начальника СВ Городищенського відділення поліції Смілянського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Городищенського відділу Смілянської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про призначення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів в рамках кримінального провадження №12019250110000010 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України.

В обґрунтування заявленого клопотання слідчим зазначено, що під час проведення досудового розслідування, 12 січня 2019 року, проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_4 в с.Орловець вул.Парня, №16 Городищенського району Черкаської області, в ході якого в господарській кімнаті будинку вилучено: два паперові згортки із сухою речовиною рослинного походження, зовні схожу на наркотичну, упаковані до пакету НПУ ГСУ №7012090; полімерний пакет із сухою речовиною рослинного походження, зовні схожу на наркотичну, упакований до пакету НПУ ГСУ №7012089; суху речовину рослинного походження, зовні схожу на наркотичну, упаковану до пакету НПУ ГСУ №7016733.

У судовому засіданні слідчий та прокурор підтримали заявлене клопотання, мотивуючи тим, що в матеріалах клопотання достатньо підстав для його задоволення, і при зверненні з ним до слідчого судді, дотримано вимоги ст. 234 КПК України.

Заслухавши пояснення слідчого, прокурора, дослідивши матеріали провадження додані до клопотання, та кримінального провадження, приходжу до наступного висновку.

У відповідності до ч.1 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Відповідно до ч. 1 ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи, за дорученням слідчого судді чи суду наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Згідно ч.1 ст. 244 КПК України, у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Проведення експертизи полягає у виконанні експертом за зверненням сторони кримінального провадження або за дорученням слідчого судді чи суду на основі його спеціальних пізнань самостійного дослідження, необхідного для з'ясування обставин, які мають значення для кримінального провадження, що знаходить своє відображення у висновку експерта. Обов'язковість звернення до експерта для проведення експертизи у передбачених випадках ч.1 ст.242 КПК України, обумовлена необхідністю доказування обставин, без встановлення яких неможливе всебічне та повне розслідування вчиненого кримінального правопорушення.

Як вбачається з матеріалів клопотання, 03 січня 2019 року до Городищенського відділення поліції Смілянського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Черкаській області надійшла заява від виконавчого комітету Орловецької сільської ради Городищенського району Черкаської області про те, що ОСОБА_4 по вул.Парня, №16 в с.Орловець Городищенського району Черкаської області, незаконно зберігає наркотичні засоби. Відомості про дану подію 03 січня 2019 року, відповідно до вимог ст.214 КПК України, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019250110000011 із визначеною кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України. Згідно ухвали слідчого судді Городищенського районного суду Черкаської області від 11 січня 2019 року, 12 січня 2019 року в період часу з 11 години 00 хвилин по 12 годину 07 хвилин, проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_4 в с.Орловець вул.Парня, №16 Городищенського району Черкаської області (а.с.3-4). Відповідно до протоколу обшуку від 12 січня 2019 року, під час проведення обшуку, в господарській кімнаті будинку вилучено: два паперові згортки із сухою речовиною рослинного походження, зовні схожу на наркотичну, упаковані до пакету НПУ ГСУ №7012090; полімерний пакет із сухою речовиною рослинного походження, зовні схожу на наркотичну, упакований до пакету НПУ ГСУ №7012089; суху речовину рослинного походження, зовні схожу на наркотичну, упаковану до пакету НПУ ГСУ №7016733 (а.с.3-4). На підставі наведеного, у слідчого, для повного, всебічного та об єктивного проведення досудового розслідування, виникла необхідність у призначенні та проведенні експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.

З огляду на викладене вище вбачається, що слідчий та прокурор довели наявність достатніх підстав вважати, що для з ясування обставин, які мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Керуючись ст.ст. 242-244, 372 КПК України, слідчий суддя,-

ухвалив :

клопотання задоволити.

Призначити у кримінальному провадженні №12019250110000011 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03 січня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, проведення якої доручити експертам Черкаського Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства Внутрішніх Справ України, м.Черкаси вул.Пастерівська, №104 та доручити директору Черкаського НДЕКЦ МВС України, попередити експертів про кримінальну відповідальність передбачену ст.ст.384, 385 КК України.

На вирішення експертів поставити наступні запитання:

- Чи являється надана на дослідження речовина наркотичним засобом (психотропною речовиною, прекурсором)? Якщо так, то яким (якою) саме?

- Яка маса наркотичного засобу (психотропної речовини, прекурсору)?

В розпорядження експертів надати: копію ухвали Городищенського районного суду Черкаської області про призначення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів; полімерний пакет із сухою речовиною рослинного походження, зовні схожу на наркотичну, упакований до пакету НПУ ГСУ №7012089.

Доручити слідчому СВ Городищенського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_2 надати в Черкаський Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України ухвалу суду про призначення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів та полімерний пакет із сухою речовиною рослинного походження, зовні схожу на наркотичну, упакований до пакету НПУ ГСУ №7012089, а після проведення експертизи отримати її висновок.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підговчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_5

Зареєстровано 20.01.2019
Оприлюднено 20.01.2019
Дата набрання законної сили 17.01.2019

Судовий реєстр по справі 691/26/19

Проскрольте таблицю вліво →
Судові справи, в яких компанія згадана у тексті
Рішення Суд Форма
Ухвала від 17.01.2019 Городищенський районний суд Черкаської області Кримінальне
Ухвала від 17.01.2019 Городищенський районний суд Черкаської області Кримінальне
Ухвала від 17.01.2019 Городищенський районний суд Черкаської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру