Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
22 січня 2019 р. Справа № 820/5145/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді: Заічко О.В.,
при секретареві судового засідання - Мараєвій О.В.,
розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Харкові заяву головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області до Феськівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) Феськівської сільської ради Золочівського району Харківської області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду ,-
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з заявою про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання.
В обґрунтування заяви заявник зазначив, що Законом України від 03.11.2016 року №1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», встановлено мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності до 31 грудня 2017 року ( та до 31.12.2018 року згідно змін, внесених Законом України від 07.12.2017 року № 2246-VIII).
Вказаним законом позивач був позбавлений права на здійснення заходів державного нагляду (контролю) на протязі 2017 - 2018 років.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.09.2017 року №643-р «Деякі питання державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки» (далі - Розпорядження) було надано право на проведення у жовтні - грудні 2017 року позапланових перевірок стану техногенної і пожежної безпеки у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, закладах охорони здоров'я із стаціонарним лікуванням, будинках для людей похилого віку та інвалідів, закладах відпочинку та оздоровлення державної і комунальної форми власності, а також приватної форми власності — у разі письмового звернення суб'єктів господарювання.
Тобто, лише у жовтні 2017 року в позивача з'явилася можливість здійснення позапланових перевірок та звернення до суду для застосування заходів реагування.
Зазначає, то подані наприкінці 2017 року адміністративні позови позивачу судом задовольнялися вже у 2018 році, який не був обізнаний про зміну строку (протягом трьох місяців після набрання рішенням законної сили) пред'явлення виконавчих листів по рішенням суду для суб'єктів владних повноважень (до прийняття нової редакції Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі листи пред'являлися до виконання протягом 1 року).
Таким чином, зважаючи на відсутність інформації у позивача про зміну строку пред'явлення виконавчих листів до виконання за позовними заявами суб'єктів владних повноважень, яка була пов'язана з встановленими мораторіями на здійснення заходів державного нагляду (Головне управління тривалий час не зверталося до суду з позовними заявами) позивач вчасно не направив до виконання виконавчий лист по справі. Крім того зазначає про велику завантаженість співробітників ГУ ДСНС України в Харківській області.
Від представника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області надійшла заява про розгляд справи за його відсутністю.
Представник відповідача ( боржника) у судове засіданні не прибув, належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи.
Суд, на підставі ст. 205 КАС України, вважає можливим розглянути заяву у письмовому провадженні.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд встановив наступне.
Відповідно до ст.376 КАС України, стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено. Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції. Суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. Ухвалу суду за результатами розгляду заяви про поновлення пропущеного строку може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 30.01.2018 року було задоволено позов та ухвалено:
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Феськівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) Феськівської сільської ради Золочівського району Харківської області.
До повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, експлуатацію будівлі Феськівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) Феськівської сільської ради Золочівського району Харківської області, за адресою: Харківська область, Золочівський район, с. Феськи, вул. Центральна, 5, зупинити повністю, у зв'язку з чим, зобов'язати Феськівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) Феськівської сільської ради Золочівського району Харківської області негайно припинити використання цієї будівлі з метою проведення будь якої діяльності, не пов'язаної з усуненням порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Покласти на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області обов'язок щодо забезпечення виконання цього рішення, в частині здійснення державного нагляду (контролю) за усуненням порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей.
Вказане рішення 13.03.2018 року набрало законної сили та 18.06.2018 року Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області видано виконавчий лист.
З матеріалів справи встановлено, що строк пред'явлення вищевказаного виконавчого документа до виконання - 14.06.2018 року.
Отже, позивач з моменту отримання вказаного виконавчого листа був обізнаний про строк, який встановлено для пред'явлення його до виконання.
Крім того, позивачем не обґрунтовано підстав поважності звернення до суду за отриманням виконавчого листа понад строки пред'явлення такого до виконання.
За вказаних обставин посилання позивача на необізнаність зі внесеними змінами до Закону України «Про виконавче провадження» не є поважною причиною для непред'явлення виконавчого листа до виконання у вказаний у ньому строк.
Інших причин поважності пропуску строку звернення для пред'явлення виконавчого листа до виконання представником позивача не надано.
Крім того суд зазначає, що труднощі в організації своєчасного виконання обов'язків працівників ГУ ДСНС у Харківській області, зокрема значна завантаженість чи наявність у штаті обмеженої кількості відповідних спеціалістів, не є об'єктивними та непереборними обставинами, які перешкоджають пред'явити виконавчий лист до виконання в межах встановленого законодавством строку.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви.
Керуючись ст.ст. 243, 248, 256, 294, 295, 297, 376 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області до Феськівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) Феськівської сільської ради Золочівського району Харківської області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду- відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття судового рішення судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання - через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи, як передбачено п.15 Перехідних положень КАС України; після початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи - безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали виготовлено 22 січня 2019 року.
Суддя Заічко О.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2019 |
Оприлюднено | 23.01.2019 |
Номер документу | 79308915 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Заічко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні