Ухвала
від 18.01.2019 по справі 264/63/19
ІЛЛІЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МАРІУПОЛЯ

264/63/19

2/264/583/2019

УХВАЛА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 січня 2019 року Суддя Іллічівського районного суду Донецької області Пустовойт Т.В., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Донецького державного університету управління про стягнення заборгованого середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні,

У С Т А Н О В И В:

02 січня 2019 року до суду надійшла вищевказана позовна заява, з якої вбачається, що, на думку позивача, на підставі п.1 ст.1 ст.5 Закону України Про судовий збір , її звільнено від сплати судового збору.

04 січня 2019 року судом винесено ухвалу про залишення позовної заяви ОСОБА_1 до Донецького державного університету управління про стягнення заборгованого середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні без руху та позивачу запропоновано усунути недоліки щодо сплати судового збору у строк десять днів з дня отримання копії ухвали.

16.01.2019 року, через канцелярію суду, від позивача надійшла заява про усунення недоліків, згідно якої він вважає на необхідне прийняти його позовну заяву до розгляду, відкрити провадження по справі, а також розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження, мотивуючи низкою рішень Верховного суду у складі Касаційного господарського суду.

Ознайомившись із вказаною заявою, суддя зазначає про наступне.

Частиною першою статті 1 Закону України Про оплату праці передбачено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

У статті 2 наведеного Закону визначено структуру заробітної плати:

Основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.

Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Аналіз положень зазначених норм Закону України Про оплату праці свідчить про те, що середній заробіток за час вимушеного прогулу за затримку видачі трудової книжки не входить до структури заробітної плати, оскільки не є винагородою працівника за виконану ним роботу або заохочувальною чи компенсаційною виплатою, які виплачуються працівнику за трудовим договором.

Таким чином, ОСОБА_1 не має пільг зі сплати судового збору за позовною вимогою про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

Висновок аналогічного змісту викладено в ухвалах Верховного Суду у складі Касаційного цивільного суду від 20 серпня 2018 року та 26 листопада 2018 року у справі №243/10480/17, провадження №61-41947ск18.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки позивачем заявлені вимоги матеріального (майнового) характеру, тому до оплати підлягає судовий збір у сумі 704,80 гривень.

Згідно ч.1 та ч.2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України, суддя,-

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Донецького державного університету управління про стягнення заборгованого середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні - залишити без руху.

Надати позивачу для усунення недоліків десятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз'яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали у зазначений термін, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: ОСОБА_2

СудІллічівський районний суд м.Маріуполя
Дата ухвалення рішення18.01.2019
Оприлюднено23.01.2019
Номер документу79316126
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —264/63/19

Рішення від 22.03.2019

Цивільне

Іллічівський районний суд м.Маріуполя

Пустовойт Т. В.

Ухвала від 21.02.2019

Цивільне

Іллічівський районний суд м.Маріуполя

Пустовойт Т. В.

Ухвала від 18.01.2019

Цивільне

Іллічівський районний суд м.Маріуполя

Пустовойт Т. В.

Ухвала від 04.01.2019

Цивільне

Іллічівський районний суд м.Маріуполя

Пустовойт Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні