Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 280/43/19
Провадження № 1-кс/280/112/19
У Х В А Л А
22 січня 2019 року м.Коростишів
Коростишівський районний суд Житомирської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву слідчого судді Коростишівського районного суду Житомирської області ОСОБА_3 про самовідвід,
встановив:
Слідчим суддею Коростишівського районного суду Житомирської області ОСОБА_3 було подано заяву про самовідвід у кримінальному провадженні №280/43/19, яку обґрунтовано тим, що скаржник ОСОБА_4 , який діє в інтересах потерпілого ОСОБА_5 , перебуває із головуючим у неприязних стосунках, у якого ставлення та відносини до нього як до судді та людини є вкрай негативними, а тому за таких обставин, з метою недопущення сумнівів в об`єктивності та неупередженості заявив самовідвід.
Відповідно до частини 3 статті 81 Кримінального процесуального кодексу України при розгляді відводу має бути вислухана особа, якій заявлено відвід, якщо вона бажає дати пояснення, а також думка осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні. Норми статті 81 Кримінального процесуального кодексу України не регламентують обов`язкову участь в розгляді заяви про відвід осіб, які беруть участь у справі, та особи, якій заявлено відвід, якщо вона не бажає дати пояснення. Інші учасники у судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи належним чином повідомлені, слідчим подано заяву про розгляд заяви за її відсутності.
Суд, вивчивши матеріали заяви, приходить до висновку, що заяву слід задовольнити з огляду на таке.
Відповідно до поданої заяви до Коростишівського районного суду Житомирської області надійшла скарга ОСОБА_4 на бездіяльність слідчого Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області, яку згідно авторозподілу передано для розгляду слідчому судді ОСОБА_3 . При вивченні матеріалів вищевказаної скарги та проведення відповідних дій встановлено, що скаржник ОСОБА_4 перебуває із головуючим у неприязних стосунках, у якого ставлення та відносини до нього як до судді та людини є вкрай негативними, тому з метою недопущення сумнівів в об`єктивності та неупередженості судді в інтересах правосуддя та сторін, слідчим суддею подано заяву про самовідвід.
Згідно статті 6 Європейської конвенції з прав людини та основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Під час розгляду справи суд має бути безстороннім і незалежним, не повинен виявляти будь-яку упередженість та особливі переконання, чітко дотримуватися вимог закону. Але, у зв`язку із вказаними обставинами, сторони по справі можуть поставити під сумнів законність дій судді і неупередженість суду. Неупередженість є необхідною умовою виконанням суддею своїх обов`язків.
Відповідно до судової практики Європейського суду з прав людини (рішення у справах «Білуха проти України», «Салов проти України», «Мироненко і Мартенко проти України», «Фельдман проти України») вимога «безсторонності» характеризується двома критеріями: перший полягає у намаганні визначити особисте переконання судді у конкретній справі, а другий - у з`ясуванні того, чи забезпечив суддя достатні гарантії для виключення будь-якого розумного сумніву з цього приводу у сторін. Отже, наявність безсторонності відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод має визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критерієм.
Відповідно до вимог пункту 4 частини 1 статті 75 Кримінального процесуального кодексу України суддя не може брати участь у кримінальному провадженні за наявності інших обставин, які викликають сумніви у його неупередженості. За наявності таких обставин суддя відповідно до статті 80 Кримінального процесуального кодексу України зобов`язаний заявити самовідвід.
Слідчим суддею Коростишівського районного суду Житомирської області ОСОБА_3 подано заяву про самовідвід у зв`язку з тим, що скаржник ОСОБА_4 перебуває із головуючим у неприязних стосунках, а тому заяву про самовідвід слід задовольнити з метою уникнення різного роду сумнівів в об`єктивності та неупередженості слідчого судді.
Відповідно до ч. 1 статті 82 Кримінального процесуального кодексу України у разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) слідчого судді кримінальне провадження передається на розгляд іншому слідчому судді.
Керуючись ст.ст. 75, 80-81 Кримінального процесуального кодексу України,
ухвалив:
Заяву слідчого судді Коростишівського районного суду Житомирської області ОСОБА_3 про самовідвід у кримінальному провадженні№280/43/19 задовольнити.
Матеріали скарги передати у відповідності вимог статті 35 Кримінального процесуального кодексу України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 79328268 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Стрельнікова Наталя Вікторівна
Кримінальне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Щербаченко І. В.
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Стрельнікова Наталя Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні