справа №619/2104/18
провадження №8/619/1/19
УХВАЛА
21 січня 2019 року Суддя Дергачівського районного суду
Харківської області - ОСОБА_1,
розглянувши матеріали заяви ОСОБА_2 про перегляд рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 17.10.2018 по справі за позовом ОСОБА_3 до Токарівської сільської ради Дергачівського району Харківської області про визнання права власності на спадкове майно, у зв'язку з нововиявленими обставинами, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернулася до Дергачівського районного суду Харківської області з заявою в якій просила переглянути справу №619/2104/18 за позовом ОСОБА_3 до Токарівської сільської ради Дергачівського району Харківської області про визнання права власності на спадкове майно, скасувати рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 17.10.2018 та залучити її до участі у справі у якості відповідача.
Зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без дотримання вимог, передбачених ст.426 ЦПК України.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.426 ЦПК України до заяви про перегляд судового рішення суду за нововиявленими додається документ про сплату судового збору.
Згідно п.п.6 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір від 08 липня 2011 року №3674-VI, ставки судового збору встановлюються у таких розмірах за подання до суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги .
До заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ч.ч. 2, 4 ст.423 ЦПК України:
2. Підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є:
1) істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи;
2) встановлений вироком або ухвалою про закриття кримінального провадження та звільнення особи від кримінальної відповідальності, що набрали законної сили, факт надання завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного перекладу, фальшивості письмових, речових чи електронних доказів, що призвели до ухвалення незаконного рішення у даній справі;
3) скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення судового рішення, що підлягає перегляду.
4. Не є підставою для перегляду рішення суду за нововиявленими обставинами:
1) переоцінка доказів, оцінених судом у процесі розгляду справи;
2) докази, які не оцінювалися судом, стосовно обставин, що були встановлені судом.
В наданій заві відсутні конкретні посилання на підстави перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, передбачені ст.423 ЦПК України.
Таким чином, заявнику необхідно конкретизувати підстави перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами та необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1152 гривні 60 копійок.
Відповідно до ч.3 ст.427 ЦПК України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 426 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.185 ч.2, 258-260, 353, 426, 427 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_2 про перегляд рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 17.10.2018 по справі за позовом ОСОБА_3 до Токарівської сільської ради Дергачівського району Харківської області про визнання права власності на спадкове майно, у зв'язку з нововиявленими обставинами - залишити без руху.
Повідомити заявнику про необхідність виправити зазначені недоліки заяви та надати строк десять днів з дня отримання ним ухвали для їх усунення.
Якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 175 і 177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
У разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Ухвала оскарженню окремо від рішення судуне підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О. М. Жорняк
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2019 |
Оприлюднено | 23.01.2019 |
Номер документу | 79332873 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дергачівський районний суд Харківської області
Жорняк О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні