Рішення
від 22.01.2019 по справі 381/3354/18
ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua


2/381/1/19

381/3354/18

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2019 року Фастівський міськрайонний суд Київської області:

під головуванням судді Соловей Г.В. ,

з участю секретаря Момот Л.С.,

за участю позивача ОСОБА_1,

за участю представника позивача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Фастів Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Оленівської сільської ради Фастівського району Київської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, посилаючись на те, що є спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 Спадкодавець заповіту не залишив. Після його смерті відкрилася спадщина до складу якої уввійшла земельна ділянка площею 0,42 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер НОМЕР_2 що розташована в АДРЕСА_2. При зверненні до нотаріуса про отримання свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено у зв"язку з відсутністю у неї правовстановлюючих документів на спадкове майно.

Ухвалою Фастівського міськрайонного суду від 02 жовтня 2018 року було залишено позовну заяву без руху надавши строк позивачу для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Фастівського міськрайонного суду від 12 жовтня 2018 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду в загальному позовному провадженні.

Ухвалою Фастівського міськрайонного суду від 19 листопада 2018 року закрито підготовче провадження у справі та призначено до судового розгляду по суті.

Через канцелярію Фастівського міськрайонного суду надійшла зава від позивача про збільшення позовних вимог.

В судовому засіданні позивач та її представник позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити.

Представник відповідача надав до суду заяву про слухання справи у їх відсутність, рішення прийняти відповідно до норм чинного законодавства.

Заслухавши позивача, представника позивача, свідків, дослідивши наявні в матеріалах справи докази у їх сукупності, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюванних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.дослідивши письмови докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

При розгляді справи судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 помер ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть, Серії НОМЕР_3 виданим виконавчим комітетом Оленівської сільської ради Фастівського району Київської області від 13.12.2016 року. Після його смерті відкрилася спадщина на майно, до складу якого уввійшла земельна ділянка площею 0.42 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер НОМЕР_2 розташована АДРЕСА_3, яка належала спадкодавцю на підставі Державного акту від 05.09.2000 року.

Спадкодавець заповіту не залишив.

Спадкування є перехід прав та обов"язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Спадщина відкривається внаслдок смерті особи або оголошення її померлою.

Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (ч.1,2 ст.1220 ЦК України).

Згідно ст.1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Стаття 1268 ЦК України передбачає, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Спадкоємці після смерті ОСОБА_3 першої - п"ятої черги за законом відсутні.

Згідно Довідки №15 від 28.01.2015 року виданої Оленівською сільсьою радою ОСОБА_3 був одиноким, дітей не мав. Дружина ОСОБА_5 загинула при пожарі житлового будинку АДРЕСА_4 26.01.2015 року (Довідка №33 від 31.01.2015 року Оленівською сільською радою).

Відповідно до ч.3 ст.1266 ЦК України, племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка б належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час вдкриття спадщини.

Відповідно до ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Строк для прийняття спадщини встановлюється у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Позивач звернулася з заявою до Фастівської районної нотаріальної контори Київської області про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_6, державним нотаріусом Бігіч С.Ю було заведено спадкову справу №125/2015 до майна померлого ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5.

Разом з тим, позивачу державним нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв"язку з відсутністю документів, про родинні зв"язки та правовстановлюючих документів на спадкове майно.

Виходячі з умов Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України та ст.49 ЗУ "Про нотаріат" відмова нотаріуса є обгрунтованою.

Пленум Верховного Суду України в своїй постанові №7 від 30.05.2008 року "Про судову практику у справах про спадкування" передбачив, що у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду, що було зроблено позивачем.

Згідно з вимогами ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов"язки, що належать спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Позивач зазначає в своїй позовній заяві, що спадкодавець є її рідним дядьком але у зв"язку з втратою свідоцтва про його народження неможливо підтвердити її родинні зв"язки.

Матір позивача ОСОБА_7 (ОСОБА_8 померла ІНФОРМАЦІЯ_6

Згідно п.1 ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Встановлення факту родинних відносин позивача і спадкодавця, має для ОСОБА_1 суттєве юридичне значення і необхідне для подальшого оформлення спадкових прав після смерті спадкодавця, у відповідності до ст. 1266 ЦК України. В інший спосіб, як через встановлення даного факту судовим рішенням, позивач документально не може підтвердити факту родинних відносин зі спадкодавцем.

Даний факт підтверджується письмовими матеріалами та показами свідків ОСОБА_9, та ОСОБА_10, які показали, що дійсно ОСОБА_6 є рідним дядьком позивача, був одиноким.

Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов"язки, що належать спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Також, судом прийнято до уваги п.3.1 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №24-753/0/4-13 від 16.05.2013 року "Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування" де зазначено, що умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об"єкти нерухомості, в тому числі житловий будинок, інші споруди, земельну ділянку є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством порядку.

Як вбачається з Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ-3210889712018 від 24.01.2018 року ОСОБА_3 належала на праві власності земельна ділянка площею 0,2500 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд розташованої в АДРЕСА_5 наданої на підставі рішення Оленівської сільської ради №16-ХХІ від 31.03.1994 року.

Відповідно до ст. 1 Першого протоколу кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

За таких обставин, суд, оцінюючи зібрані у справі сукупні докази, вважає, що позов підлягає задоволеню.

Керуючись ст.ст.4,12,13,76-82,258,259,263,265,268,293,315,319 ЦПК України, на підставі ст.1217,1218,1220-1222,1225,1258,1261,1264,1266,1268,1267,1268,1269,1270 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Оленівської сільської ради Фастівського району Київської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування задовольнити.

Встановити факт родинних відносин, що ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 є рідним дядьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідент.номер:НОМЕР_1 прож.м.Київ АДРЕСА_1 право власності на земельну ділянку площею 0.42 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер НОМЕР_2 розташована АДРЕСА_3, яка зареєстрована за ОСОБА_3 як спадщину за законом після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Київського Апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий суддя Г.В.Соловей

СудФастівський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення22.01.2019
Оприлюднено24.01.2019
Номер документу79353669
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —381/3354/18

Ухвала від 18.03.2019

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 18.03.2019

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Рішення від 22.01.2019

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 19.11.2018

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 18.10.2018

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

Ухвала від 02.10.2018

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні