ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа №127/1887/19

Провадження №1-кс/127/1149/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2019 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі:

слідчого судді Вишара І.Ю.,

при секретарі Федорової С.М. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей та документів,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області капітан поліції ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ТОВ "ВТК "Сплайн" (код ЄДРПОУ - 33547914, м. Київ, вул. Електриків, 16).

Клопотання мотивовано тим, що Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №1201902000000024 від 15.01.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що 11.09.2018 між КЗ"Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом" (далі Замовник, Покупець), в особі ОСОБА_2 та ТОВ "ВТК "Сплайн", в особі директора ОСОБА_3, укладено договір №92 на суму 1 480 000 грн. Предметом договору є закупівля легкового автомобіля (мобільна (пересувна) лабораторія).

Вжитими заходами встановлено, що службові особи КЗ "Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом" 17.12.2018 перерахували на користь ТОВ "ВТК "Сплайн» - 1 480 000 грн. за легковий автомобіль (мобільна (пересувна) лабораторія).

Проте, проведений аналіз операцій з придбання легкового автомобіля (мобільна (пересувна) лабораторія) показав, що службові особи КЗ "Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом", маючи на меті вчинити розкрадання коштів комунального підприємства, закупили вищевказану спецтехніку по завищеним цінам, спричинивши збитки підприємству у великих розмірах.

Слідчий зазначає, що для встановлення об'єктивної істини у кримінальному провадженні досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, кваліфікації вчиненого діяння, а також встановлення обставин та документального підтвердження здійснених фінансово-господарських операцій між Замовником та Підрядником, виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до документів щодо закупівлі легкового автомобіля (мобільна (пересувна) лабораторія).

Слідчий вказує, що вказані документи мають важливе значення для всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, оскільки відомості, які у них містяться необхідні для встановлення винних у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, а також за їх допомогою можна встановити наявність або відсутність обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а також те, що зазначені документи можуть бути використанні як докази у кримінальному провадженні та потребують дослідження у ході проведення відповідних судових експертиз, крім того існує загроза їх зміни або знищення з метою маскування слідів скоєння злочину та перешкоджання у проведення всебічного, повного і неупередженого досудового розслідування.

В судове засідання слідчий не з'явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.

Слідчий суддя вважає за доцільне клопотання розглянути без виклику осіб, на підставі ч.2 ст. 163 КПК України, у володінні яких знаходяться вказані документи, оскільки доведено, що існує загроза їх зміни чи знищення.

Дослідивши матеріали клопотання слідчого, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з'явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Частиною 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містять в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Так як іншим способом неможливо отримати речі та документи, які містять охоронювану законом таємницю, відповідно до ст. 162 КПК України, тому слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ТОВ "ВТК "Сплайн" (код ЄДРПОУ - 33547914, м. Київ, вул. Електриків, 16) з можливістю їх вилучення.

Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 161,162,163,164, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчому СУ ГУНП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_1 та/або співробітникам оперативного підрозділу - Управлінню захисту економіки у Вінницькій області, на тимчасовий доступ до оригіналів документів, тобто можливість ознайомитись з ними та провести їх виїмку, які знаходяться у володінні ТОВ "ВТК "Сплайн" (код ЄДРПОУ - 33547914, м. Київ, вул. Електриків, 16) щодо закупівлі легкового автомобіля (мобільна (пересувна) лабораторія), а саме: документи, які подавалися у складі тендерної пропозиції ТОВ "ВТК "Сплайн", для участі в закупівлі UA-2018-08-10-000364-а (замовник- КЗ "Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом"); договір № 92 від 11.09.2018 щодо закупівлі легкового автомобіля (мобільна (пересувна) лабораторія) та відповідні додаткові угоди до нього, специфікації до них; видаткові накладні що стосуються поставки легкового автомобіля (мобільна (пересувна) лабораторія), податкові накладні, рахунки-фактури, акти прийому-передачі товару, сертифікати відповідності, якості виробника на товар, гарантійного обслуговування, паспорти, навчання персоналу Замовника, введення в експлуатацію, сервісні книжки та інші; документи, які підтверджують розрахунки між покупцем та постачальником по даній закупівлі; документи, які стосуються придбання автомобіля який в подальшому було переобладнано під спеціалізований автомобіль та відпущено КЗ "Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зіСНІДом" (договори, рахунки фактури, видаткові накладні, податкові накладні, сертифікати відповідності, якості виробника, документи щодо гарантійного обслуговування, митного оформлення, документи, що підтверджують розрахунки, тощо); документи, які стосуються переобладнання автомобіля під спеціалізований автомобіль який було поставлено до КЗ "Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом" (договори, рахунки фактури, видаткові накладні, податкові накладні акти виконаних робіт (наданих послуг), калькуляції до них, наряди-замовлення, сертифікати відповідності, якості виробника, документи щодо гарантійного обслуговування, документи, що підтверджують розрахунки, тощо); завірені копії наказів про призначення (звільнення) службових осіб ТОВ "ВТК "Сплайн" (директор, заступники директора, головний бухгалтер) та їх функціональні обов'язки, які діяли в період часу з 01.01 .2018 року по даний час; завірені копії реєстраційно-установчих документів ТОВ "ВТК "Сплайн" (статут, свідоцтво про державну реєстрацію, протоколи зборів, тощо).

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.

Слідчий суддя:

Дата ухвалення рішення 23.01.2019
Зареєстровано 25.01.2019
Оприлюднено 25.01.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 127/1887/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону