Вирок
від 24.01.2019 по справі 158/1/19
КІВЕРЦІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 158/1/19

Провадження № 1-кп/0158/25/19

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 січня 2019 року м. Ківерці

Ківерцівський районний суд Волинської області

в складі головуючого судді - ОСОБА_1

секретаря - ОСОБА_2

з участю прокурора ОСОБА_3

обвинуваченого - ОСОБА_4

представника потерпілого ОСОБА_5

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Ківерці кримінальне провадження № 12018030100000881 від 05.12.2018 року відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, із середньою освітою, розлученого, не працюючого, військовозобов`язаного, раніше не судимого

за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, -

в с т а н о в и в :

03 грудня 2018 року близько 19 год. 00 року, ОСОБА_4 , перебуваючи у 3 кварталі 33 виділу лісового масиву сільськогосподарського виробничого кооперативу «Полісся», діючи умисно, з корисливих мотивів, шляхом вільного доступу, таємно викрав раніше розпилені 12 колод деревини породи сосна, якими в подальшому розпорядився на власний розсуд, чим заподіяв СВК «Полісся» матеріальної шкоди на суму 3000 грн.

Таким чином, ОСОБА_4 здійснив таємне викрадення чужого майна (крадіжку), чим вчинив злочин, передбачений ч. 1 ст. 185 КК України.

28 грудня 2018 року між представником потерпілого СВК «Полісся» ОСОБА_5 та обвинуваченим ОСОБА_4 укладена угода про примирення.

Враховуючи те, що обвинувачений та представник потерпілого, в ході судового розгляду, досягли угоди про примирення, підписали її, причому обвинувачений беззаперечно визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення за вказаних обставин та між сторонами досягнута домовленість про призначення обвинуваченому покарання, прокурор не заперечувала щодо затвердження даної угоди - суд розглядає кримінальне провадження з обвинувальним актом відповідно до положень ст. ст. 468-475 КПК України, та розглядаючи питання про затвердження угоди про примирення, виходить з наступного.

Відповідно до п. 1 ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим.

Згідно з ч. 1 ст. 469 КПК України угода про примирення може бути укладена за ініціативою потерпілого, підозрюваного або обвинуваченого. Домовленості стосовно угоди про примирення можуть проводитися самостійно потерпілим і підозрюваним чи обвинуваченим, захисником і представником або за допомогою іншої особи, погодженої сторонами кримінального провадження (крім слідчого, прокурора, судді).

Відповідно до ч. 3 ст. 469 КПК України угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Згідно з ч. 5 ст. 469 КПК України, укладення угоди про примирення може ініціюватися в будь-який момент після повідомлення особі про підозру до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку.

Відповідно до ч. 3 ст. 474 КПК України, якщо угоду досягнуто під час судового провадження, суд невідкладно зупиняє проведення процесуальних дій і переходить до розгляду угоди.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, яке згідно ст. 12 КК України, є злочином середньої тяжкості.

Судом з`ясовано, що обвинувачений цілком розуміє, що він має право на справедливий судовий розгляд, під час якого сторона обвинувачення зобов`язана довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого його обвинувачують, а він має права: мовчати, і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення; мати захисника, у тому числі на отримання правової допомоги безоплатно у порядку та випадках, передбачених законом, або захищатися самостійно; допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення, подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на його користь; наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені п. 1 ч. 1 ст. 473 цього Кодексу; характер кожного обвинувачення; вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом (ч. 5 ст. 474 КПК України).

Представник потерпілого цілком розуміє наслідки затвердження даної мирової угоди, що визначені у п. 2 ч. 1 ст. 473 КПК України, а саме, що наслідком укладення та затвердження угоди про примирення для них, як потерпілої сторони, є: обмеження права оскарження вироку згідно з положеннями статей 394 і 424 цього Кодексу та позбавлення права вимагати в подальшому притягнення особи до кримінальної відповідальності за відповідне кримінальне правопорушення і змінювати розмір вимог про відшкодування шкоди.

Суд переконався у добровільності укладення сторонами угоди про примирення, тобто, що укладена угода не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз, обіцянок, дій будь-яких інших обставин, ніж ті, які передбачені в угодах.

Узгоджені сторонами (обвинуваченим, представником потерпілого) вид та міра покарання є такими, що відповідають ступеню тяжкості кримінального правопорушення, особі обвинуваченого, та заявлені в межах санкції частини 1 статті 185 КК України, тобто, умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального Кодексу України та Кримінального Кодексу України.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про примирення між представником потерпілого СВК «Полісся» ОСОБА_5 та обвинуваченим ОСОБА_4 , і призначення останньому узгодженої сторонами міри покарання.

Речові докази:

- 12 колод деревини породи сосна, які передані на відповідальне зберігання лісничому СВК «Полісся» ОСОБА_6 повернути власнику СВК «Полісся».

- 3 зрізи деревини породи сосна, які вилучені під час ОМП в 3 кварталі, 3 виділу СВК «Полісся», які упаковані в поліетиленовий пакет та 3 зрізи деревини породи сосна, які вилучені під час ОМП неподалік пилорами, що в с. Омельне, які упаковані в поліетиленовий пакет, які передані на відповідальне зберігання в камеру схову Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області знищити.

Судові витрати пов`язані із залученням експерта для проведення судової трасологічної експертизи в сумі 858 грн. підлягають стягненню з ОСОБА_4 в дохід держави.

Запобіжний захід щодо ОСОБА_4 застосовано не було.

Цивільний позов у справі заявлено не було.

Керуючись ст. ст. 314, 350, 369-370, 373-374, 394-395, 468-476 КПК України, суд -

у х в а л и в :

Затвердити угоду про примирення від 28 грудня 2018 року між представником потерпілого СВК «Полісся» ОСОБА_5 та обвинуваченим ОСОБА_4 .

Визнати винним ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, призначити узгоджене сторонами покарання у виді штрафу розміром 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Речові докази:

- 12 колод деревини породи сосна, які передані на відповідальне зберігання лісничому СВК «Полісся» ОСОБА_6 повернути власнику СВК «Полісся».

- 3 зрізи деревини породи сосна, які вилучені під час ОМП в 3 кварталі, 3 виділу СВК «Полісся», які упаковані в поліетиленовий пакет та 3 зрізи деревини породи сосна, які вилучені під час ОМП неподалік пилорами, що в с. Омельне, які упаковані в поліетиленовий пакет, які передані на відповідальне зберігання в камеру схову Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області знищити.

Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України, до Волинського апеляційного суду через Ківерцівський районний суд Волинської області шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя

Ківерцівського районного суду ОСОБА_1

СудКіверцівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення24.01.2019
Оприлюднено15.02.2023
Номер документу79373962
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —158/1/19

Вирок від 24.01.2019

Кримінальне

Ківерцівський районний суд Волинської області

Костюкевич О. К.

Ухвала від 03.01.2019

Кримінальне

Ківерцівський районний суд Волинської області

Костюкевич О. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні