Ухвала
від 25.01.2019 по справі 908/1712/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 29/6/18

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про недоліки заяви

25.01.2019 Справа № 908/1712/18

м.Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі судді Кричмаржевського В.А.

розглянувши матеріали справи № 908/1712/16

про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТРОЗНТОРГ" (69000 м. Запоріжжя вул. Хортицьке шосе, 3, код в ЄДР - 38835563)

Кредитори:

1/ Публічне акціонерне товариство "БАНК ВОСТОК", код в ЄДР-26237202, м. Дніпро;

2/ Головне управління ДФС у Чернівецькій області, код в ЄДР-39394513, 58013 м. Чернівці вул. Героїв Майдану, 200-А;

Банківська установа , що здійснює розрахунково-касове обслуговування боржника - ПАТ "БАНК ВОСТОК", м. Дніпро;

Ліквідатор - арбітражний керуючий Лященко С.С. (адреса для листування: АДРЕСА_1)

Установив :

Постановою господарського суду Запорізької області від 22.11.2018 у справі № 908/1711/18 визнано ТОВ "ОПТРОЗНТОРГ" банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Лященка С.С.

На офіційному веб-порталі судової влади в мережі Інтернет 22.11.2018 оприлюднено повідомлення № 55768 про визнання ТОВ "ОПТРОЗНТОРГ" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Головне управління ДФС у Чернівецькій області подано заяву про грошові вимоги до боржника (вх. №08-08/1627/19 від 24.01.2019).

Відповідно до ч. 4 статті 40 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі - Закон про банкрутство) у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) учасників ліквідаційної процедури та здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом поточні вимоги (грошові вимоги, що виникли під час проведення процедур банкрутства) можуть бути заявлені згідно з частиною першою статті 38 Закону про банкрутство.

Порядок розгляду вимог кредиторів визначений у статті 23 Закон про банкрутство.

Згідно з частиною третьою статті 23 Закону про банкрутство, заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, які підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, які додаються до заяви. До заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору , докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника. Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.

Відповідно до частини першої статті 24 Закону про банкрутство господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Закону. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої статті 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.

Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому випадку суд виносить ухвалу про повернення заяви (ч. 2 статті 24 Закону про банкрутство).

При зверненні до суду із заявою про грошові вимоги до боржника Головне управління ДФС у Чернівецькій області доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі не надало. При цьому, в заяві викладено клопотання про відстрочення сплати судового збору до 15.02.2019.

Відповідно до частини 2 статті 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з підпунктом 10 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом - 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір ).

Відповідно до статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік встановлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року - 1921,00 гривні.

Виходячи з цього, заявник має сплатити судовий збір у розмірі - 3842,00 грн.

Відповідно до ч.1 статті 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Отже, наведеними правовими нормами Закону України Про судовий збір встановлено чіткий і вичерпний перелік умов, а також суб'єктних та предметних критеріїв, за яких, з огляду на майновий стан сторони, суд може, зокрема, відстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Вивчивши доводи заявника про відстрочення сплати судового збору, суд не вбачає визначених статтею 8 Закону України Про судовий збір підстав, за яких, з огляду на майновий стан сторони, суд міг би, зокрема, відстрочити сплату судового збору Головному управлінню ДФС у Чернівецькій області, а тому відхиляє клопотання. Відсутність наразі фінансування з оплати судового збору у новому бюджетному році не є визначеною Законом умовою для відстрочення сплати судового збору.

Враховуючи відхилення судом клопотання про відстрочення сплати заявником судового збору, суд вважає за необхідне даною ухвалою повідомити заявника - Головне управління ДФС у Чернівецькій області про недоліки заяви, які полягають у відсутності доказів сплати судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до боржника.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 9, 23, 24, 38, 40 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , статтями 3, 12, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

Ухвалив :

Повідомити заявника - Головне управління ДФС у Чернівецькій області про такі недоліки заяви за вх.№08-08/1627/19 від 24.01.2019: відсутність доказів сплати судового збору за подання до господарського суду заяви кредитора з вимогами до боржника в розмірі - 3842,00 грн.

Встановити строк для усунення недоліків - до 15.02.2019 та надати суду до 20.02.2019 докази сплати судового збору в розмірі - 3842,00 грн.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає окремому оскарженню.

Копію ухвали надіслати : заявнику - ГУ ДФС у Чернівецькій області, банкруту, ліквідатору.

Суддя В.А. Кричмаржевський

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення25.01.2019
Оприлюднено25.01.2019
Номер документу79396858
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/1712/18

Ухвала від 26.03.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 05.03.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 14.02.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 05.02.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 28.01.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 25.01.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 14.01.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 19.12.2018

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 17.12.2018

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 10.12.2018

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні