11/307пн
ГОСПОДАРСЬКИЙ
СУД
Луганської області
91016, м.Луганськ
пл.Героїв ВВВ 3а
тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ
СУД
Луганской области
91016, г.Луганск
пл.Героев ВОВ 3а
тел.55-17-32
П О С Т А Н О В А
Іменем України
02.07.07 Справа № 11/307пн.
Господарський суд Луганської області у складі судді Москаленко М.О., при секретарі Мелеховій О.С., розглянувши матеріали справи за позовом
Рубіжанської об»єднаної державної податкової інспекції Луганської області
до Приватного малого підприємства «Ломіс», м. Кремінна Луганської області
про припинення юридичної особи
в присутності представників сторін:
від позивача –Кошаков Д.В., дов. № 28/10 від 10.01.2007
від відповідача –не прибув.
Суть спору: позивачем заявлено вимогу про припинення юридичної особи відповідача –Приватного малого підприємства “Ломіс”.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, встановивши фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, суд, -
в с т а н о в и в:
З позовною заявою позивач звернувся до господарського суду за правилами Господарського процесуального кодексу України, проте позивач у справі –Рубіжанська об"єднана державна податкова інспекція Луганської області, є суб'єктом владних повноважень у розумінні пункту 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з п. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” неподання більше року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи. У такому випадку органи державної податкової служби наділені повноваженнями звернення до суду з позовами про припинення юридичних осіб, якими були допущені зазначені вище порушення чинного законодавства.
Таким чином, позов у даній справі позивачем пред'явлено з метою реалізації своїх владних повноважень.
Згідно п.4 ч.1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Таким чином, даний спір підвідомчий адміністративному суду і повинен розглядатися за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до п. п. 6, 7 Розділу УІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
З урахуванням викладеного зазначена позовна заява повинна розглядатися господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України зі стадії судового розгляду, проти чого не заперечив позивач у справі.
Приватне мале підприємство «Ломіс»”, м. Кремінна Луганської області, зареєстроване Кремінської районною державною адміністрацією 25.05.2004 за реєстраційним № 776, за юридичною адресою: м. Кремінна Луганської області. вул. Тітова, 7/41.
Позивачем заявлено вимогу про припинення юридичної особи у зв'язку з тим, що відповідач більше року не подає органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності.
Відповідач відзив на позовну заяву та витребувані судом матеріали не надав, вимогу позивача не оспорив, участь свого представника у судовому засіданні не забезпечив.
Оцінивши надані документи, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на такі обставини.
Матеріалами справи, висновком Рубіжанської державної податкової інспекції Луганської області від 27.06.2007 № 2173/15 підтверджується, що звітність згідно з чинним законодавством не здається відповідачем до органів державної податкової служби з 10.02.2006.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно з п. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
За таких обставин позовні вимоги слід визнати обґрунтованими та такими, що підтверджені матеріалами справи, тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даному випадку.
Згідно ст. 160, 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено, що повний текст постанови буде виготовлений та підписаний протягом п"ятиденного строку з дня закінчення розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 94, 98, 158, 160 –163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
п о с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити повністю.
2.Припинити юридичну особу –Приватне мале підприємство “Ломіс”, м. Кремінна Луганської області. вул. Тітова, 7/41, код 21782432.
3. Копію даної постанови направити Державному реєстратору Кремінської районної державної адміністрації після набрання постановою законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржене судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 09.07.2007.
Суддя М.О. Москаленко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2007 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 794089 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Москаленко М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні