СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

Справа № 523/17454/18

Провадження № 1-кс/523/190/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 січня 2019 року Слідчий суддя Суворовського районного суду м. Одеси Шкуренков М.В., за участю секретаря Заболотної Л.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду подане в кримінальному провадженні №12018160490005460 від 06.12.2018 року клопотання про доручення проведення експертизи,

в с т а н о в и в:

09 січня 2019 року до Суворовського районного суду м. Одеси надійшло клопотання слідчого СВ Суворовського ВП в м. Одесі Головного управління національної поліції України в Одеській області Липовської В.О. про призначення судово-медичну експертизу, проведення якої доручити експертам КУ Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи .

Розгляд клопотання проведено у відсутність слідчого, оскільки будучі належним чином повідомлений про час і місце судового розгляду клопотання, слідчий до суду не прибув, про поважність причин неявки не повідомив. Згідно ч.3 ст.244 КПК України неприбуття особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання, у зв'язку з чим фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів у відповідності до ч.4 ст.107 КПК України не здійснювалося.

Вивченням клопотання із долученими до нього додатками встановлено, що слідчим відділом Суворовського ВП ГУ НП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018160490005460 від 06.12.2018 року, за ознаками злочину, передбаченого п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, протягом останніх трьох років склались неприязні відносини на ґрунті виховання їх спільної дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, а також щодо того, з ким саме дитина буде проживати.

На ґрунті вищевказаних неприязних відносин у ОСОБА_2 виник злочинний умисел спрямований на умисне вбивство ОСОБА_3 З метою реалізації зазначеного умислу, ОСОБА_2 встановив, коли саме ОСОБА_3 буде знаходитись за місцем свого проживання одна, а саме в ніч з 05.12.2018 на 06.12.2018.

ОСОБА_2, розуміючи, що одному йому реалізувати свій протиправний умисел спрямований на вбивство ОСОБА_3 та залишитись при цьому непоміченим, з метою уникнення передбаченої діючим Кримінальним кодексом України відповідальності, буде складно, а також бажаючи приховати умисне вбивство шляхом інсценування пожежі за місцем проживання останньої, до початку злочину, домовився про спільне його вчинення разом зі своєю матір'ю - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4.

З метою реалізації вказаного умислу ОСОБА_2 та ОСОБА_5 заздалегідь заготували автомобіль марки ВАЗ 2105 з державними номерними знаками НОМЕР_1, щонайменше чотири пластикові ємності рідини зі специфічним запахом бензину, медичні рукавички, пару матерчатих рукавиць сіро-чорного кольору з написом TEGERA, запальничку, ліхтарик, бахіли, рюкзак чорного кольору, моток ізоленти чорного кольору, а також змінний одяг та взуття, тощо.

У подальшому, реалізуючи свій спільний умисел спрямований на спричинення смерті ОСОБА_3, а також приховування цього злочину, ОСОБА_2 та ОСОБА_5 06.12.2018 приблизно о 02 годині 45 хвилин (більш точний час встановити не вдалося), діючи за попередньою змовою на автомобілі марки ВАЗ 2105 з державними номерними знаками НОМЕР_1 прибули за адресою: АДРЕСА_1, де припаркували його поряд із зазначеним будинком.

Після чого, ОСОБА_2 та ОСОБА_5 проникли до квартири АДРЕСА_1, діючи умисно, з мотивів особистої неприязні, протиправно, з прямим умислом та за попередньою змовою групою осіб, з метою спричинення смерті ОСОБА_3, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді спричинення її смерті, ОСОБА_2 спричинив смерть ОСОБА_3 шляхом удушення, після чого з метою приховування слідів злочину разом з ОСОБА_5 влаштував пожежу у вищевказаній квартирі.

У результаті спільних протиправних дій ОСОБА_2 та ОСОБА_5, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, загинула на місці події. У свою чергу, ОСОБА_2 з метою втечі з місця злочину вистрибнув у вікно квартири АДРЕСА_1 в м. Одесі, внаслідок чого отримав травми у вигляді: закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку, перелому 7-8 ребер зліва, остистих відростків 5 та 6 грудних хребців, поперечних відростків 6, 9, 10 грудних хребців зліва, 1-3 поперекових хребців зліва, компресійні переломи тіл 7, 9 грудних хребців 1 ступеню, багатоскаловий перелом шийки лівої плечової кістки зі зміщенням уламків, отруєння чадним газом. Одразу після цього, ОСОБА_2 забрала ОСОБА_5 та вони разом зникли з місця злочину на вищевказаному автомобілі.

ОСОБА_2 та ОСОБА_5 06.12.2018 о 09 годині 30 хвилин затримано у порядку ст. 208 КПК України.

ОСОБА_2 та ОСОБА_5 06.12.2018 повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України.

Слідчим СВ Суворовського ВП в м. Одесі майором поліції ОСОБА_6, 06.12.2018 в період часу з 11:30 годин до 13:10 годин, при дотриманні вимог ст.ст. 233, 234 КПК України, було проведено невідкладний обшук автомобіля марки ВАЗ 2105, 1996 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1, який був припаркований на стоянці при Суворовському ВП, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Заболотного 18-а, що належить ОСОБА_7, яким фактично користується ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, в ході якого було виявлено та вилучено наступні речі: пара матерчатих перчаток сіро-чорного кольору з написом TEGERA, упаковані до спецпакету експертної служби ЕХР0205398; фрагменти резинових перчаток зі слідами горіння, упаковані до спецпакету експертної служби ЕХР 0005392; жіноча порожня косметичка сірого кольору та рюкзак чорного кольору, запаковані до полімерного пакету чорного кольору; волога серветка зі слідами речовини бурого кольору, упакована до паперового конверту білого кольору; бахіли (фрагменти) зі слідами горіння, упаковані до спецпакету експертної служби ЕХР 0005392; пара медичних рукавичок зі слідами горіння, упаковані до спецпакету експертної служби ЕХР 0005392; чоловіча куртка синього кольору, з запахом гарі, в районі ліктьової частини рукава є сліди бруду, в передній лівій кишені виявлений моток ізоленти чорного кольору, який упакований до спецпакету експертної служби ЕХР № 0205396; жіноча дублянка Daniel ricco , чорного кольору, чоловічі штани марки Vigoss, чорного кольору, спортивні чоловічі штани чорного кольору, куртка чоловіча, чорного кольору, автомобільний чохол сірого кольору, запаковані до полімерного пакету чорного кольору; полімерний пакет в якому знаходиться жіночий светр сірого кольору розмір М, жіночі брюки чорного кольору, жіноча кофта, бежевого кольору марки Preppi, розмір XS, куртка чорного кольору чоловіча, марки Адідас, жіноче взуття (туфлі), чорного кольору, кеди чоловічі, які були упаковані до полімерного пакету чорного кольору; фрагмент резинової перчатки зі слідами горіння, в якій виявлено волосся темного кольору, запаковано до паперового конверту білого кольору.

Слідчий звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, мотивуючи виниклою необхідністю проведення експертизи з метою вирішення інших питань, що мають істотне значення для кримінального провадження.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання з наступних підстав.

Частиною 1 ст.242 КПК України регламентовано, що експертиза проводиться експертною установою, експертом за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

За змістом ч.6 ст.244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питання, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Враховуючи наведені вимоги КПК України, слідчий суддя вважає за необхідне доручити проведення експертизи КУ Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи .

Керуючись ст.ст.238,242-244,369-372,309 КПК України, слідчий суддя,

п о с т а н о в и в :

Клопотання слідчого СВ Суворовського ВП в м. Одесі Головного управління національної поліції України в Одеській області Липовської В.О. - задовольнити.

Призначити в кримінальному провадженні №12018160490005460 від 06.12.2018 року, за ознаками злочину, передбаченого п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України, судово-медичну експертизу, проведення якої доручити експертам КУ Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи .

2. На вирішення експертам поставити наступні питання:

- Чи присутні на наданих на дослідження речах, а саме - парі матерчатих перчаток сіро-чорного кольору з написом TEGERA; фрагментах резинових перчаток зі слідами горіння; жіночій порожній косметичці сірого кольору та рюкзаку чорного кольору, вологій серветці зі слідами речовини бурого кольору; бахілах (фрагменти) зі слідами горіння; парі медичних рукавичок зі слідами горіння; чоловічій куртці синього кольору, з запахом гарі, в районі ліктьової частини рукава якої є сліди бруду; жіночій дублянці Daniel ricco чорного кольору, чоловічіх штанах марки Vigoss чорного кольору, спортивних чоловічіх штанах чорного кольору, куртці чоловічій чорного кольору, автомобільному чохлі сірого кольору; жіночому светрі сірого кольору розміру М, жіночіх брюках чорного кольору; жіночій кофті, бежевого кольору марки Preppi, розміру XS, куртці чорного кольору чоловічій, марки Адідас, жіночому взутті (туфлі) чорного кольору, кедах чоловічіх; фрагментах резинової перчатки зі слідами горіння, в якій виявлено волосся темного кольору, виявлених та вилучених під час обшуку а/м марки ВАЗ 2105 з державними номерними знаками НОМЕР_1 потові виділення?

- Якщо так , то яка їх групова та статева належність?

- Чи можуть вони походити від підозрюваних ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 або ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4?

3. 3. Для ознайомлення експертам, при необхідності, надати матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018160490005460 від 06.12.2018.

4. Надати експертам КУ Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи для проведення судово-медичної експертизи пару матерчатих перчаток сіро-чорного кольору з написом TEGERA; фрагменти резинових перчаток зі слідами горіння; жіночу порожню косметичку сірого кольору та рюкзак чорного кольору, вологу серветку зі слідами речовини бурого кольору; бахіли (фрагменти) зі слідами горіння; пару медичних рукавичок зі слідами горіння; чоловічу куртку синього кольору, з запахом гарі, в районі ліктьової частини рукава якої є сліди бруду; жіночу дублянку Daniel ricco чорного кольору, чоловічі штани марки Vigoss чорного кольору, спортивні чоловічі штани чорного кольору, куртку чоловічу чорного кольору, автомобільний чохол сірого кольору; жіночий светр сірого кольору розміру М, жіночі брюки чорного кольору; жіночу кофту, бежевого кольору марки Preppi, розміру XS, куртку чорного кольору чоловічу, марки Адідас, жіноче взуття (туфлі) чорного кольору, кеди чоловічі; фрагменти резинової перчатки зі слідами горіння, в якій виявлено волосся темного кольору, виявлені та вилучені під час обшуку а/м марки ВАЗ 2105 з державними номерними знаками НОМЕР_1.

При проведенні досліджень, використовувати такі методи та методики досліджень, які б унеможливлювали повне знищення об'єкту дослідження з метою проведення інших досліджень у разі виникнення такої необхідності.

Висновок експерта направити ініціатору клопотання - до СВ Суворовського ВП ГУ НП в Одеській області.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта, відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків під час провадження досудового розслідування.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Зареєстровано 29.01.2019
Оприлюднено 30.01.2019
Дата набрання законної сили 09.01.2019

Судовий реєстр по справі 523/17454/18

Проскрольте таблицю вліво →
Судові справи, в яких компанія згадана у тексті
Рішення Суд Форма
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 09.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 09.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 09.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 18.12.2018 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 17.12.2018 Апеляційний суд Одеської області Кримінальне
Ухвала від 17.12.2018 Апеляційний суд Одеської області Кримінальне
Ухвала від 13.12.2018 Апеляційний суд Одеської області Кримінальне
Ухвала від 11.12.2018 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 10.12.2018 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 10.12.2018 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру