Справа №702/1008/18
Провадження №2/702/61/19
У Х В А Л А
про призначення судової почеркознавчої експертизи,
зупинення провадження у справі
28 січня 2019 року м.Монастирище
Монастирищенський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Чорненької Д.С.,
секретар судового засідання Шковира А.М.,
учасники справи:
позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована та жителька АДРЕСА_1,паспорт НОМЕР_4, ідентифікаційний номер НОМЕР_2,
представник позивача ОСОБА_2, житель АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_3, алектронна адреса domachuk@ukr.net,
відповідач Селянське (фермерське) господарство "Нова Україна", місцезнаходження с.Теолин Монастирищенський район Черкаська область, 19141, ідентифікаційний код 32033545,
третя особа без самостійний вимог на предмет спору державний реєстратор Монастирищенської районної державної адміністрації Черкаської області, місцезнаходження вул.Соборна,121, м.Монастирище Черкаська область, 19101, ідентифікаційний код 04061263, адреса електронної пошти mail@monrada.gov.ua,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду м.Монастирище цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до СФГ "Нова Україна", третьої особи без самостійних вимог на предмет спору, державного реєстратора Монастирищенської районної державної адміністрації Черкаської області про визнання недійсною додаткової угоди до договору оренди землі,
встановив:
Позивач 18.12.2018 звернувся в суд з позовом до відповідача, третьої особи без самостійних вимог на предмет спору про визнання недійсною додаткової угоди до договору оренди землі.
18.12.2018 року на адресу суду від позивача ОСОБА_1 надійшло клопотання про призначення у справі судової почеркознавчої експертизи, яку просить призначити Черкаському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України.
У підготовчому засіданні позивач клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи підтримала.
У підготовочму засіданні представник позивача клопотання підтримав повністю, просить його задоволити.
У підготовче засідання представник відповідача СФГ Нова Україна не з'явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності та про заперечення щодо задоволення позову.
У підготовче засідання представник третьої особи без самостійних вимог на предмет спору не з'явився, по невідомій суду причині. Про дату, час та місце проведення підготовчого засідання повідомлений у встановленому законом порядку.
Заслухавши думку учасників підготовчого засідання, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи підлягає до задоволення, виходячи із наступного.
Відповідно до п.8 ч.2 ст.197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста.
Згідно ч.1 ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.76 ЦПК України ці дані встановлюються, в тому числі, висновками експертів.
Згідно ч.2 ст.77 ЦПК України предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч.1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Згідно ч.4 ст.103 ЦПК України питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Відповідно до ч.1 ст.104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Проведення експертизи доручити Черкаському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України.
Відповідно до п.1.13. І розділу Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України №53/5 від 08.10.1998 року строк проведення експертизи встановлюється залежно від складності дослідження з урахуванням експертного навантаження фахівців керівником експертної установи (або заступником керівника чи керівником структурного підрозділу) у межах: 60 календарних днів-щодо матеріалів з великою кількістю об'єктів та вирішуваних питань або складних за характером досліджень.
У розпорядження експерта надати матеріали цивільної справи №702/1008/18, провадження №2/702/61/19, експерементальні зразки підписів ОСОБА_1, оригінал додаткової угоди (а.с.64).
Витрати за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках: призначення судом експертизи, а тому на підставі п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України провадження у справі зупиняється до проведення експертизи та надання висновку суду.
Суд вважає за необхідне на роз яснити, що відповідно до ч.1 ст.109 ЦПК України у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.76,77, 102-104, 107-109, 197, 353, 354 ЦПК України, Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України №53/5 від 08.10.1998 року, суд
постановив:
У справі за позовом ОСОБА_1 до СФГ "Нова Україна", третьої особи без самостійних вимог на предмет спору, державного реєстратора Монастирищенської районної державної адміністрації Черкаської області про визнання недійсною додаткової угоди до договору оренди землі, призначити судову почеркознавчу експертизу на вирішення якої поставити запитання:
1.Чи виконаний підпис у Додатковій угоді від 18.08.2018 року до Договору оренди землі від 17.07.2013 року, укладений між Селянським (фермерським) господарством Нова Україна , ідентифікаційний код 32033545, село Теолин Монастирищенського району Черкаської області, 19141, та ОСОБА_1, в графі Орендодавець: -ОСОБА_1 чи іншою особою (а.с.64)?
У розпорядження експерта надати матеріали цивільної справи №702/1008/18, провадження №2/702/61/19, експерементальні зразки підписів ОСОБА_1 на 8 арк, а.с.10 зворотня сторона, 12, 14-19, 27-28, оригінал додаткової угоди від 18.08.2018 до договору оренди землі, б/н, укладеного 17.07.2013 між СФГ "Нова України" та ОСОБА_1 (а.с.64).
Проведення експертизи доручити судовому експерту Черкаського науково-дослідного експертно-криміналістичному центру МВС України, якого попередити про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України.
Витрати за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1.
Експертизу провести у строк до 28.03.2019.
Провадження у справі зупинити до надання висновку експерта суду.
До утворення апеляційних судів в апеляційних округах, апеляційна скарга на ухвалу суду в частині зупинення провадження у справі подається протягом п'ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали шляхом подання апеляційної скарги через Монастирищенський районний суд Черкаської області до апеляційного суду Черкаської області.
Ухвала суду в цій частині набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Оскарження ухвали в іншій частині не передбачено.
Суддя
Суд | Монастирищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2019 |
Оприлюднено | 30.01.2019 |
Номер документу | 79447897 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Монастирищенський районний суд Черкаської області
Чорненька Д. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні