СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Справа № 712/1079/19

Провадження № 1кс/712/659/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про призначення експертизи

28 січня 2019 року слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Мельник І.О., з участю секретаря Хоменко А.В., розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотанняЮ винесене в кримінальному № 12019251010000153 від 11.01.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, слідчим СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області старшим лейтенантом поліції Артемовим А.А. про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів,

В С Т А Н О В И В:

До Соснівського районного суду м. Черкаси звернувся слідчий СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області старший лейтенант поліції Артемов А.А. з клопотанням про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Клопотання мотивує тим, що 10.01.2019 до ЧЧ Черкаського ВП надійши матеріали працівників поліції про те, що 10.01.2019 здійснено виїзд за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 234, (СІЗО) звідки надійшло повідомлення, що під час обшуку вмісту посилки, яку надіслала ОСОБА_2, для ув'язненого ОСОБА_3, в пакеті із сливовим варенням, виявлено один згорток з фольги, із речовиною, зовні схожою на наркотичні засоби.

За даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019251010000153 за ч. 1 ст. 309 КК України.

Під час огляду місця події 10.01.2019 було виявлено та вилучено поліетиленовий згорток в якому знаходиться порошкоподібна речовина рожевого кольору, яка за зовнішніми ознаками може містити у своєму складі психотропну речовину, що упаковано до паперового конверту та опечатано.

Для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, тому виникла необхідність у призначенні та проведенні експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

В судове засідання слідчий не з'явився, скерував до суду заяву, якою просив розгляд клопотання проводити без його участі. Клопотання підтримав в повному обсязі.

Відповідно до ч.3 ст. 244 КПК України, неприбуття в судове засідання особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, вважає наступне.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Нормами статті 243 КПК передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Згідно з ч.1, 6 ст. 244 КПК України у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи те, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, вважаю за необхідне клопотання слідчого про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів задовольнити.

Керуючись ст. ст. 242, 243, 244, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області старшого лейтенанта поліції Артемова А.А. про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів задовольнити.

Призначити в рамках кримінального провадження № 12019251010000153 від 11.01.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, на вирішення якої поставити наступні питання:

- чи є надана на експертизу речовина наркотичним засобом, психотропною речовиною, прекурсором?

- яка маса наркотичного засобу (психотропної речовини чи прекурсору)?

Проведення експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

В розпорядження експертів надати: копію даної ухвали; поліетиленовий згорток, в якому знаходиться порошкоподібна речовина рожевого кольору, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, що упаковано до паперового конверту та опечатано..

Дозволити експертам видозміну об'єкта, об'єднання об'єкта, часткове або повне знищення об'єкта дослідження згідно з методикою.

Доручити слідчому СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області старшому лейтенанту поліції Артемову А.А. або за її дорученням іншому уповноваженому працівнику поліції надати в експертну установу рішення суду про призначення експертизи та отримати її висновок.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя І.О. Мельник

Зареєстровано 29.01.2019
Оприлюднено 29.01.2019
Дата набрання законної сили 28.01.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру