С У М С Ь К И Й О К Р У Ж Н И Й А Д М І Н І С Т Р А Т И В Н И Й С У Д
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 січня 2019 р. Справа № 480/4863/18
Сумський окружний адміністративний суд в особі судді Шаповала М.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ларвін" про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Державної фіскальної служби у Сумській області просить суд стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Ларвін" в обслуговуючих банках та за рахунок готівки, що належать товариству, кошти в рахунок погашення податкового боргу на користь Державного бюджету України, а саме: по податку на додану вартість в сумі 635029 грн.
Свої вимоги обґрунтовує тим що податковий борг відповідача виник в результаті несплати податкових зобов'язань, визначених самостійно в уточненому розрахунку. З метою погашення боргу відповідачу надсилалась податкова вимога, проте сума боргу залишилась несплаченою.
Ухвалою суду від 29.12.2018 відкрито провадження в справі, ухвалено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Відзиву на позовну заяву від відповідача до суду не надходило.
Перевіривши письмові матеріали справи та дослідивши наявні докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ТОВ "Ларвін" зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку в ГУ ДФС у Сумській області як платник податків.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в розмірах і порядку, встановлених законом.
Згідно з п. 4.1.1 ст. 4 Податкового кодексу України (далі - ПК України) кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (п. 36.1 ст. 36 ПК України).
Згідно з підпунктами 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до п. 54.1. ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПК України платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті: а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку; б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.
09.10.2018 відповідач подав до ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість за червень 2017 року у зв'язку виправленням самостійно виявлених помилок (а.с. 12), відповідно до якого позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду, яке сплачується до державного бюджету складає 616 368 грн, сума штрафу, нарахована платником самостійно у зв'язку виправленням помилок, складає 18 491 грн.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку визначеному цим Кодексом, вважається податковим боргом.
Отже, самостійно визначене податкове зобов'язання та несплачене відповідачем у встановлений строк вважається податковим боргом.
За приписами п. 59.1 ст. 59 ПК України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання вказаних норм та з метою погашення податкового боргу на податкову адресу ТОВ "Ларвін" позивач направив податкову вимогу від 02.02.2018 № 662-17 (а.с. 13), відповідно до якої станом на 01.02.2018 загальна сума боргу становить - 635029 грн, у т.ч.: основний платіж - 634859 грн, штрафні санкції - 170 грн.
Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.4 ст. 95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи те, що узгоджена сума податкового зобов'язання своєчасно та в повному обсязі не сплачена, заборгованість перед бюджетом на момент розгляду справи в загальному розмірі не погашена та складає 635029 грн, доказів сплати відповідачем не надано, суд дійшов висновку, що вимога про стягнення податкового боргу є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Ларвін" про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Ларвін" (40030, м. Суми, вул. Соборна, 32, код ЄДРПОУ - 41124386) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих цього платника податків, та готівки, що йому належить, податковий борг з податку на додану вартість в сумі 635029 грн (шістсот тридцять п'ять тисяч двадцять дев'ять гривень) до Державного бюджету України (отримувач - УК у м. Сумах/м.Суми/14060100, код ЄДРПОУ - 37970593, розрахунковий рахунок - 31110029018002, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО банка отримувача - 899998, код класифікації доходів бюджету - 14060100).
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М. Шаповал
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2019 |
Оприлюднено | 30.01.2019 |
Номер документу | 79463413 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
М.М. Шаповал
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні