Справа №295/672/19
1-кс/295/431/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.01.2019 року м. Житомир
Слідчий суддяБогунського районногосуду м.Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судуу м.Житомирі клопотанняпрокурора Житомирськоїмісцевої прокуратури ОСОБА_3 про проведенняобшуку покримінальному провадженню,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідувань №420190610200000002від 03.01.2019року,за ознакамикримінального правопорушенняпередбаченого ч.2ст.240 ККУкраїни, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до суду із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку, мотивуючи це наступним.
Слідчим відділом Житомирського відділу поліції ГУ Національної поліції в Житомирській області розслідується кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №420190610200000002 від 03.01.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України за фактом незаконного, без спеціального дозволу на користування надрами, видобутку прісних підземних вод, що є корисною копалиною загальнодержавного значення.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, згідно отриманих копій документів у порядку ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» із органів державного контролю та виконавчої влади встановлено, що ТОВ «Аквавелл» (код 39933532, 12411, місцезнаходження с. Вигода, вул. Т. Шевченка, 15) незаконно видобуває прісні підземні води з послідуючим виготовленням фасованої питної води.
Так, відповідно до державного обліку водокористування за формою № 2ТП-водгосп за 2016-2017 роки, ТОВ «Аквавелл» здійснило видобуток прісних підземних вод об`ємом - 0,2 та 0,9 тис. м. куб. відповідно, з них 0,1 та 0,7 тис. м. куб. використано для виготовлення напоїв.
Відповідно до поданих розрахунків до Житомирської ОДПІ щодо сплати рентної плати за видобуток прісних підземних вод, ТОВ «Аквавелл» задекларувало у 2018 році 881 м. куб, а в 2018 - 1740 м. куб видобутих прісних підземних вод.
Відповідно до вимог ст. 13 Конституції України, зокрема водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, є об`єктом права власності українського народу.
Згідно з вимогами ст. 19 Кодексу України про надра, надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр.
Відповідно до ст. 21 Кодексу України про надра видобування підземних вод здійснюється на підставі спеціальних дозволів, попередньо узгоджених з органами Міністерства охорони навколишнього середовища, Державним комітетом України з нагляду за охороною праці та Міністерства охорони здоров`я України на місцях.
Згідно з вимогами ст. 6 Кодексу України про надра та переліку корисних копалин загальнодержавного значення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.1994 року № 827, підземні води (мінеральні, промислові, прісні, термальні) є корисними копалинами загальнодержавного значення.
Статтею 16 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» визначено, що підприємство питного водопостачання має провадити свою діяльність на підставі дозволу на спеціальне водокористування або дозволу на користування надрами (у разі використання підземних вод).
Відповідно до загальнодоступних відомостей про видані дозволи на спеціальне водокористування, що розміщені на офіційному сайті Державного агентства водних ресурсів України (https://davr.gov.ua/informaciva-pro-vidani- dozvoli-na-specialne-vodokoristuvannya) TOB «Аквавелл» не отримало й дозволу на спецводокористування.
Проведеними під час досудового розслідування діями встановлено, що за адресою розташування ТОВ «Аквавелл», а саме: Житомирська область, Житомирський район, с. Вигода, вул. Тараса Шевченка 15, зберігаються речові докази, зокрема: знаряддя вчиненого кримінального правопорушення, обладнання для видобутку, виготовлення та фасування питної води в тому числі обладнання для додаткової обробки та поліпшення якості води, виготовлена продукція в тому числі готові напої, фасовані в герметичну тару, майно (речі, цінності), здобуті в результаті вчинення злочину, документація щодо здійснення діяльності підприємства пов`язана з видобуванням, виготовленням та подальшою реалізацією продукції, зошити, блокноти, журнали та інші письмові документи і чорнові записи щодо діяльності підприємства, грошових коштів отриманих від злочинної діяльності, інші предмети, речі та документи, які можуть бути засобами для розкриття злочину і виявлення винних осіб, встановлення істини у справі та слугуватимуть прийняттю об`єктивного рішення у кримінальному провадженні.
У зазначених предметах та документах наявна інформація, що є предметом доказування та має значення для встановлення фактичних обставин у кримінальному провадженні, а тому існує реальна загроза зміни або знищення таких речей.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав власності на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, щодо об`єкта нерухомого майна №152611942 від 15.01.2019 право власності на об`єкт нерухомого майна будівлі та споруди майнового комплексу по виробництву безалкогольних напоїв, що розташовані на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровано на праві приватної власності за ОСОБА_4 .
Згідно даних Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «Аквавелл» розташоване за адресою: Житомирська область, Житомирський район, с. Вигода, вул. Тараса Шевченка 15.
Враховуючи викладене, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, знаряддя кримінального правопорушення прокурор просить надати дозвілна проведення обшуку.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Слідчий суддя, перевіривши клопотання заявника на дотримання вимог Кримінального процесуального Кодексу України, заслухавши слідчого, приходить до наступного висновку.
З положень ч. 1 ст. 234 КПК України випливає, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді (ч. 2 ст. 234 КПК України).
Згідно ч. 3 ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Відповідно до ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
За таких обставин, враховуючи викладене, слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання та долучені до нього документи за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4 КПК України (показання, речові докази і документи та інші) свідчать про те, що клопотання є обґрунтованим, тобто містить в собі відомості передбачені ч. 3 ст. 234 КПК України, внаслідок чого воно кореспондується з положеннями ч. 3 ст. 132 КПК України, а тому його слід задовольнити частково, оскільки у частині надання дозволу на проведення обшуку з метою вилучення грошових коштів слідчий суддя не вбачає підстав для задоволення, оскільки з клопотання та доданих до нього документів не вбачається, що грошові кошти мають значення для досудового розслідування та відомості, які містяться у вкаханих речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-2, 7-29, 223, 234-236, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл прокурорам Житомирської місцевої прокуратури, які здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, групі слідчих у кримінальному провадженні за їх дорученням оперативним працівникам Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки НП України, дозволу на проведення обшуку приміщень, будівель, споруд та прилеглих до них територій розташованих на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення речових доказів, а саме: знаряддя вчиненого кримінального правопорушення, обладнання для видобутку, виготовлення та фасування питної води в тому числі обладнання для додаткової обробки та поліпшення якості води, виготовлена продукція в тому числі готові напої, фасовані в герметичну тару, майно здобуте в результаті вчинення злочину, документація щодо здійснення діяльності підприємства пов`язана з видобуванням, виготовленням та подальшою реалізацією продукції, зошити, блокноти, журнали та інші письмові документи і чорнові записи щодо діяльності підприємства, інші речі та документи, які можуть бути доказом для розкриття злочину і виявлення винних осіб, встановлення істини у кримінальному провадженні.
Строк дії ухвали встановити один місяць з дня її проголошення.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Ухвала оскарженню не підлягає, є обов`язковою і підлягає безумовному виконанню на всій території України.
Повний текст ухвали проголошено 16.01.2019 року о 09:05 год.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 79466768 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Ведмідь Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні