Справа №295/120/19
1-кс/295/61/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.01.2019 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
при секретарі с/з ОСОБА_2 , розглянув винесене в кримінальному провадженні № 42017061020000139слідчим СВ Житомирського ВП Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 , клопотання про арешт майна, та додані до клопотання матеріали,-
В С Т А Н О В И В :
Слідчий СВ Житомирського ВП Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням, в якому просить накласти арешт нанаступне майно: 5 пістолетів для видачі палива; 1 блокнот в темно-синій обкладинці з чорновими записами; 1 папку чорного кольору із документами про рух палива на 68 арк.; 1 папку червоного кольору із одним аркушем; 1 ноутбук в корпусі чорного кольору торгівельної марки «Samsung»; 1 флешку-накопичувач зеленого кольору із написом «ін 289»; 1 клавіатуру торгівельної марки «Genius» в корпусі чорного кольору; грошові кошти в сумі 14 057 грн.; 1 колонку з паливом із написом «А-92»; 2 шланги із написом «А-92»; 2 металеві бочки ємністю 50 м куб.; 1 шнур до ноутбука чорного кольору; 1 папку чорного кольору з документами на 10-ти арк.
В судове засідання слідчий та власник майна не з`явилися, що не перешкоджає розгляду клопотання.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні слідчого відділу Житомирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42017061020000139 від 07.08.2017 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 272, ч. 2 ст. 382 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що невстановлені особи, діючи на території міста Житомира, не маючи відповідної дозвільної документації компетентних органів, протягом 2017-2018 років організували та здійснюють господарську діяльність, пов`язану з реалізацією нафтопродуктів, шляхом розміщення автозаправних станцій, які є об`єктами підвищеної небезпеки, експлуатуючи при цьому потенційно небезпечне обладнання, використання якого несе у собі загрозу для життя і здоров`я оточуючих людей та виконують роботи з підвищеною небезпекою.
Зокрема, встановлено факти здійснення експлуатації об`єктів підвищеної небезпеки, а саме автомобільних газозаправних та дизельних пунктів у порушення правил безпеки, без відповідних дозвільних документів, на території міста Житомира, розташованих за адресами: по АДРЕСА_1 , та проспекту Миру, 22.
За результатами проведених слідчих (розшукових) дій та оперативно-розшукових заходів отримано відомості та документи, які підтверджують, що невстановлені особи організували функціонування нелегального автозаправного пункту, розташованого по вулиці Малинській, 4.
Відповідно до матеріалів та інформації Управління захисту економіки в Житомирській області, автозаправна станція, що розташовувалась за адресою: вул. Малинська, 4 у м. Житомирі, на даний час розміщена та здійснює діяльність.
Зокрема, невстановлені особи розмістили ємність високого тиску, яка попередньо призначена для заправлення автомобілів газом нафтовим пропан-бутаном, у місцях скупчення людей та функціонування громадських закладів інфраструктури м. Житомира. При цьому, автозаправна станція розташована на території земельної ділянки, розташованої за вказаною адресою.
Функціонування такого обладнання, яке не пройшло відповідну перевірку в органах Держпраці та не отримало дозволу на проведення робіт підвищеної небезпеки, несе у собі пряму загрозу життю і здоров`ю громадян, як таких, які користуються послугами автозаправної станції так і таких, які перебувають поряд.
Проведеними під час досудового розслідування діями встановлено, що на земельній ділянці, де функціонує нелегальна автозаправна станція, зберігаються речові докази та знаряддя вчиненого кримінального правопорушення, а саме ємності для зберігання (транспортування) палива (в тому числі, скрапленого газу), насоси, вузли обліку, шланги, труби, редуктори, спеціальні автомобілі, а також комп`ютерна техніка, флеш карти та інші носії інформації, телефони, які можуть містити інформацію в електронному вигляді щодо функціонування заправної станції, закупівлі та реалізації пального, свідків та співучасників злочину, касові апарати, термінали, та майно (речі, цінності), здобуті в результаті його вчинення, документація щодо функціонування заправної станції, зокрема: зошити, блокноти, журнали та інші письмові документи і чорнові записи, в тому числі, із записами прибутків і витрат, інформацію щодо клієнтів заправної станції та їх транспортних засобів, інші документи, що стосуються обслуговування автозаправної станції, грошові кошти, отримані від злочинної діяльності, інші предмети, речі та документи, які можуть бути засобами для розкриття злочину і виявлення винних осіб, встановлення істини у справі та слугуватимуть прийняттю об`єктивного рішення у кримінальному провадженні.
29.12.2018 року на підставі ухвали Богунського районного суду м. Житомира №295/17423/18-к від 20.12.2018 року на території земельної ділянки з кадастровим номером 1810136300:05:027:0059, площею 0, 7585 га, за адресою: АДРЕСА_2 , було проведено обшук, в ході якого було виявлено та вилучено наступне майно:
- 5 пістолетів для видачі палива;
- 1 блокнот в темно-синій обкладинці з чорновими записами;
- 1 папку чорного кольору із документами про рух палива на 68 арк.;
- 1 папку червоного кольору із одним аркушем;
- 1 ноутбук в корпусі чорного кольору торгівельної марки «Samsung»;
- 1 флешку-накопичувач зеленого кольору із написом «ін 289»;
- 1 клавіатуру торгівельної марки «Genius» в корпусі чорного кольору;
- грошові кошти в сумі 14057 грн.;
- 1 колонку з паливом із написом «А-92»;
- 2 шланги із написом «А-92»;
- 2 металеві бочки ємністю 50 м куб.;
- 1 шнур до ноутбука чорного кольору;
- 1 папку чорного кольору з документами на 10-ти арк.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України - арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
У відповідності до ч. 2 ст. 170 КПК України - слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу.
Відповідно до частини 4 ст. 170 КПК України, заборона використання майна, а також заборона розпорядження таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до знищення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Слідчим суддеювстановлена безумовна переконливість щодо застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт вищезазначеного майна, яке є речовим доказом у кримінальному провадженні, враховуючи правову підставу для арешту майна та достатність доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, наслідки арешту майна для інших осіб, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання обґрунтоване й підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.170-173, 372, 395 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт нанаступне майно:
- 5 пістолетів для видачі палива;
- 1 блокнот в темно-синій обкладинці з чорновими записами;
- 1 папку чорного кольору із документами про рух палива на 68 арк.;
- 1 папку червоного кольору із одним аркушем;
- 1 ноутбук в корпусі чорного кольору торгівельної марки «Samsung»;
- 1 флешку-накопичувач зеленого кольору із написом «ін 289»;
- 1 клавіатуру торгівельної марки «Genius» в корпусі чорного кольору;
- грошові кошти в сумі 14 057 грн.;
- 1 колонку з паливом із написом «А-92»;
- 2 шланги із написом «А-92»;
- 2 металеві бочки ємністю 50 м куб.;
- 1 шнур до ноутбука чорного кольору;
- 1 папку чорного кольору з документами на 10-ти арк.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя:
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 79495617 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Полонець С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні