Ухвала
від 31.01.2019 по справі 925/624/18
ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@nag.court.gov.ua

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"31" січня 2019 р. Справа№ 925/624/18

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Калатай Н.Ф.

суддів: Зубець Л.П.

Мартюк А.І.

розглянувши апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства Дельта Банк

на рішення Господарського суду міста Києва, ухваленого 17.12.2018, повний текст якого складено та підписано 18.12.2018,

у справі № 925/624/18 (суддя Літвінова М.Є.)

за позовом Публічного акціонерного товариства Дельта Банк

до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Факторинг Про

2. Товариства з обмеженою відповідальністю Маквіс

3. Товариства з обмеженою відповідальністю Сорс-Інвест

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів Товариство з обмеженою відповідальністю Давлат Україна

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

про застосування наслідків недійсності правочину та внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

ВСТАНОВИВ:

Позов заявлено про:

1. застосування наслідків недійсності нікчемного правочину - Договору про надання фінансових послуг факторингу № 2208ЮФ, укладеного 22.08.2014 між Публічним акціонерним товариством Дельта Банк та Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Факторинг Про шляхом відновлення становища, яке існувало до укладення Договору про надання фінансових послуг факторингу № 2208ЮФ від 22.08.2014, у тому числі відновлення статусу Публічного акціонерного товариства Дельта Банк як іпотекодержателя та/або обтяжувача, визнавши наявність у Публічного акціонерного товариства Дельта Банк права майнової вимоги до Товариства з обмеженою відповідальністю Маквіс за Кредитним договором № 657 К-Т30.11.06 від 26.06.2007 та визнати за Публічним акціонерним товариством Дельта Банк права іпотекодержателя/обтяжувача щодо нерухомого майна загальною площею 17 280, 1 кв.м., з усіма приналежностями, а саме з системами вентиляції приміщень, кондиціювання, пожежної охорони і сигналізації, а також з іншими системами забезпечення, які є невід'ємними частинами нерухомого майна, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Якутська, 8, а саме:

- будинок нежитловий - склад літ. И загальною площею 51,1 кв.м.;

- будинок нежитловий - триповерхова адміністративно-побутова будівля, літ. Ж , загальною площею 2 553, 5 кв.м., в т.ч. двоповерхова прибудова загальною площею 198,2 кв.м.;

- будинок нежитловий - будівля критої автостоянки та будівля ремонтно-механічних майстерень, літ. З , загальною площею 10531,70 кв.м.;

- будинок нежитловий - будівля складських приміщень, літ. М , загальною площею 974,9 кв.м.;

- будинок нежитловий - будівля складських приміщень, літ. Л , загальною площею 3 168, 9 кв.м.,

яке виникло на підставі Іпотечного договору від 27.06.2007, посвідченого Приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Брагіною Н.В., зареєстрованого в реєстрі за № 1982 та Договору про внесення змін № 1 до Іпотечного договору від 01.10.2010, посвідченого Приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Брагіною Н.В., зареєстрованого в реєстрі за № 2448 та Договору купівлі-продажу права вимоги за кредитами, укладеного 22.08.2014 року між Публічним акціонерним товариством Омега Банк та Публічним акціонерним товариством Дельта Банк ;

2. внесення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запису про Державну реєстрацію іпотеки та державну реєстрацію обтяжень щодо нерухомого майна загальною площею 17 280, 1 кв.м., з усіма його при належностями, а саме з системами вентиляції приміщень, кондиціювання, пожежної охорони і сигналізації, а також з іншими системами забезпечення, які є невід'ємними частинами нерухомого майна, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Якутська, 8, а саме:

- будинок нежитловий - склад літ. И загальною площею 51,1 кв.м.;

- будинок нежитловий - триповерхова адміністративно-побутова будівля, літ. Ж , загальною площею 2 553, 5 кв.м., в т.ч. двоповерхова прибудова загальною площею 198,2 кв.м.;

- будинок нежитловий - будівля критої автостоянки та будівля ремонтно-механічних майстерень, літ. З , загальною площею 10531, 70 кв.м.;

- будинок нежитловий - будівля складських приміщень, літ. М , загальною площею 974,9 кв.м.;

- будинок нежитловий - будівля складських приміщень, літ. Л , загальною площею 3 168, 9 кв.м.;

яке виникло на підставі Іпотечного договору від 27.06.2007, посвідченого Приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Брагіною Н.В., зареєстрованого в реєстрі за № 1982 та Договору про внесення змін № 1 до Іпотечного договору від 01.10.2010, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Брагіною Н.В., зареєстрованого в реєстрі за № 2448 та Договору купівлі-продажу права вимоги за кредитами, укладеного 22.08.2014 між Публічним акціонерним товариством Омега Банк та Публічним акціонерним товариством Дельта Банк , шляхом визнання:

- Іпотекодержателем: Публічне акціонерне товариство Дельта Банк ;

- Майновим поручителем: Товариство з обмеженою відповідальністю Екторнет Україна ІХ ;

- Боржником: Товариство з обмеженою відповідальністю Маквіс .

Рішенням Господарського суду міста Києва від 17.12.2018, повний текст якого складено та підписано 18.12.2018, у справі № 925/624/18 у задоволенні позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись з рішенням, Публічне акціонерне товариство Дельта Банк звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 17.12.2018 у справі № 925/624/18 та винести постанову, якою задовольнити позов в повному обсязі.

Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.01.2019 справа № 925/624/18 передана на розгляд колегії суддів у складі: Калатай Н.Ф. (головуючий), судді Зубець Л.П., Мартюк А.І.

В апеляційній скарзі скаржник просить поновити пропущений строк на апеляційне оскарження.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

Статтею 4 Закону України Про судовий збір в редакції, чинній на дату звернення з цією апеляційною скаргою, при зверненні до господарського суду встановлені ставки судового збору в таких розмірах:

- за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

- за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

- за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду; апеляційних скарг у справі про банкрутство; заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги;

- за подання апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, виходячи з приписів Закону України Про судовий збір в редакції, чинній на дату звернення з апеляційною скаргою, судовий збір за звернення з апеляційною скаргою має бути сплачений в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви до суду першої інстанції.

Позовна заява Публічного акціонерне товариство Дельта Банк містить дві позовні вимоги немайнового характеру, а саме: застосування наслідків недійсності правочину та внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

З апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства Дельта Банк вбачається, що скаржник просить оскаржуване рішення скасувати та прийняти нове, яким задовольнити позов в повному обсязі.

Враховуючи, що апелянт оскаржує рішення повністю, тобто стосовно двох позовних немайнових вимог, судовий збір повинен бути сплачений за перегляд рішення суду першої інстанції у повному обсязі окремо з кожної з таких вимог.

За таких обставин, враховуючи встановлений законом мінімальний розмір заробітної плати на дату подання позовної заяви, відповідно до Закону України Про судовий збір судовий збір за подачу апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції підлягає сплаті у розмірі 5 286,00 грн., з яких 2 643,00 грн. (1 762,00*150%) становить судовий збір за першу вимогу немайнового характеру, 2 643,00 грн. (1 762,00*150%) - за другу вимогу немайнового характеру.

Позивачем до апеляційної скарги не додано доказів сплати судового збору, що підтверджується Актом № 18/19 від 17.01.2019, складеним Господарським судом міста Києва.

Отже, подана заявником апеляційна скарга не відповідає вимогами ст. 258 ГПК України, яка встановлює вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.

До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу (ч. 2 ст. 260 ГПК України).

Відповідно до приписів ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 174 ГПК України).

За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху на підставі ст. ст. 174, 260 ГПК України з метою надання заявнику можливості виправити вищенаведені недоліки шляхом подання в строк, визначений цією ухвалою, докази сплати судового збору у встановленому чинним законодавством розмірі.

Клопотання заявника про поновлення строку на апеляційне оскарження судом не розглядається.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 174, 234-235, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства Дельта Банк на рішення Господарського суду міста Києва від 17.12.2018 у справі № 925/624/18 залишити без руху.

2. Протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали Публічне акціонерне товариство Дельта Банк має право усунути недоліки, а саме, подати до Північного апеляційного господарського суду докази про сплату судового збору в сумі 5 286,00 грн.

3. Роз'яснити Публічному акціонерному товариству Дельта Банк , що:

- в разі невиконання зазначеної ухвали суду в строк, визначений п. 2 її резолютивної частини, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту;

- відповідно до приписів ст. 118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку (ч. 1).

4. Копію ухвали надіслати учасникам справи.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя Н.Ф. Калатай

Судді Л.П. Зубець

А.І. Мартюк

СудПівнічний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення31.01.2019
Оприлюднено31.01.2019
Номер документу79517005
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/624/18

Постанова від 06.03.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Калатай Н.Ф.

Ухвала від 13.02.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Калатай Н.Ф.

Ухвала від 31.01.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Калатай Н.Ф.

Рішення від 17.12.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

Ухвала від 03.12.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

Ухвала від 19.11.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

Ухвала від 07.11.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

Ухвала від 02.10.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

Ухвала від 20.09.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

Ухвала від 05.09.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні