Ухвала
від 24.01.2019 по справі 405/431/19
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 405/431/19

1-кс/405/199/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" січня 2019 р. м. Кропивницький

слідчий суддяЛенінського районногосуду м.Кіровограда ОСОБА_1 ,секретар судовогозасідання ОСОБА_2 ,за участюслідчого ОСОБА_3 ,розглянувши клопотання старшогослідчого відділуСУ ГУНаціональної поліціїв Кіровоградськійобласті ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.10.2018 р. за №12018120000000299, пронадання дозволуна проведенняобшуку,-

ВСТАНОВИВ:

слідчий запогодженням ізпрокурором звернувсядо судуз клопотаннямпро наданнядозволу напроведення обшуку приміщення за адресою: Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Шостаківка, пров. Зоряний, 2, яке належить Малому виробничо-торгівельному підприємству «АМІД», та перебуває у користуванні ПФ «Левко» як складське приміщення, з метою відшукання речей, документів, які мають значення як речові докази у кримінальному провадженні, тобто документи укладені за період з 08.11.2017 по 01.07.2018, які підтверджують господарські відносини між ПФ «Левко», філією ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Кіровоградський комбінат хлібопродуктів №1», юридичними особами що здійснюють діяльність з постачання зернової продукції та перевезення, а саме: бланки товарно-транспортних накладних, які надавались водіям представниками ПФ «Левко» для внесення недостовірної інформації про вантаж, складські книги у яких відображено рух зернової продукції, журнали руху автотранспорту, чорнові журнали, печатки, штампи, комп`ютерна техніка на якій виготовлялись документи та використовувались у подальшому у злочинній діяльності та носії інформації, що можуть зберігати в електронному вигляді документи, договори поставок зерна та зерновідходів (побічного продукту) з додатками та додатковими угодами, договори купівлі-продажу зерна та зерновідходів (побічного продукту) з додатками та додатковими угодами, договори перевезення вантажів з додатками та додатковими угодами, видаткові накладні.

В обґрунтуванняклопотання слідчийзазначив,що у провадженні слідчого управління ГУНП в Кіровоградській області перебувають матеріали досудового розслідування внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018120000000299 від 12 жовтня 2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що на підставі наказу публічного акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» від 06.07.2018 №34-АГ та наказу по філії ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Кіровоградський Комбінат Хлібопродуктів №1» (далі Філія) від 09.07.2018 №117 «Про проведення інвентаризації» проведено повну інвентаризацію залишків зерна та насіння олійних культур, що зберігались на елеваторі Філії за адресою: Кіровоградська область м. Кропивницький вул. Варшавська, 91А.

За результатами інвентаризації шляхом переважування виявлено нестачу зерна кукурудзи 3 класу кормові потреби врожаю 2017 року в кількості 475484 кг, зерна кукурудзи 3 класу кормові потреби врожаю 2016 року в кількості 48365 кг, зерна кукурудзи 3 класу кормові потреби врожаю 2015 року в кількості 22760 кг, зерна пшениці 3 класу врожаю 2017 року в кількості 147440 кг, а також зерна пшениці 6 класу врожаю 2017 року в кількості 99129 кг, загальною вартістю 4094898, 39 грн.

Крім того, по результатах інвентаризації встановлено надлишки: відходів 3 категорії в кількості 22 120 кг., кукурудзи некласної в кількості 14260 кг., відходів 1 категорії група Б в кількості 43678 кг., відходів 1 категорії група А в кількості 250879 кг., жита 2 класу в кількості 62180 кг., відходів 3 категорії група А в кількості 4980 кг.

Про факт нестачі, вказаних зернових та олійних культур свідчать, зокрема наступні документи від 16.07.2018: протокол інвентаризаційної комісії, зведена відомість інвентаризації хлібопродуктів по підприємству, інвентаризаційний опис необоротних активів, акти інвентаризації хлібопродуктів по складах.

Вказана нестача зернової продукції утворилась у період 2017-2018 маркетингових років. У зазначений період Філію очолював ОСОБА_4 , начальником виробничої дільниці «Елеватор і поточна лінія» був і залишається ОСОБА_5 .

Згідно з контрактом, укладеним ПАТ «ДПЗКУ» з ОСОБА_4 та посадовими обов`язками начальника виробничої дільниці «Елеватор і поточна лінія», ОСОБА_4 зобов`язаний був забезпечувати збереження та ефективне використання майна та інших об`єктів власності ПАТ «ДПЗКУ», а також майна переданого Філії в користування, а ОСОБА_5 несе персональну матеріальну відповідальність за збереження матеріальних цінностей на території виробничої дільниці «Елеватор і поточна лінія». Таким чином службові особи Філії, діючи за попередньою змовою, заволоділи чужим майном шляхом зловживання службовим становищем.

Встановлено, що поклажодавцем ПФ «Левко» з Філією ПАТ «ДПЗКУ» «Кіровоградський КХП №1» укладено договір складського зберігання зерна №52-ЗБ/2017 від 08.11.2017 року та додаткові угоди до вказаного договору: №1 від 21.12.2017, №2 від 13.02.2018, №3 від 31.05.2018, №4 від 13.06.2018, №5 від 27.07.2018, №6 від 02.08.2018, №7 від 31.08.2018, №8 від 30.08.2018.

В ході розслідування даного кримінального провадження проведено слідчі (розшукові) дії та встановлено, що в 2017-2018 роках поклажодавець ПФ «Левко» завозив на Філію кукурудзу, відходи кукурудзи та жито, що встановлено при візуальному огляді продукції працівниками Філії. Проте, згідно вказівки колишнього директора Філії ОСОБА_4 в первинних документах обліку, а саме: в картках лабораторних аналізів, журналі середньодобових аналізів по прийому зерна, електронної системи 1С зазначалось приймання кукурудзи 3-го класу та некласної кукурудзи від поклажодавця ПФ «Левко», хоча фактично завозились зерновідходи. В подальшому, ПФ «Левко» з Філії було переоформлено, а також вивезено автомобільним та залізничним транспортом зерно, яке відповідає базовим показникам якості. Таким чином утворився надлишок відходів з кукурудзи, зерно жита та з`явилась нестача зерна кукурудзи, пшениці.

В ході допиту заступника начальника Виробничо-технічної лабораторії (далі - ВТЛ) Філії ОСОБА_6 встановлено, що поклажодавцем ПФ «Левко» для дослідження до ВТЛ окрім зерна кукурудзи та пшениці, яке відповідає базовим показникам якості надавались відходи та зерно жита. Про факти надання для лабораторних досліджень відходів ОСОБА_6 повідомляла бувшого директора Філії ОСОБА_4 , так як Філія не здійснює приймання відходів. В супереч цьому, ОСОБА_4 надав усну вказівку працівникам лабораторії на відображення в журналі Форми №49 та картках аналізу зерна даних, про те, що привезені відходи відповідають базовим показникам якості для товарного зерна кукурудзи, а зерно жита відображати як завезення зерна пшениці. Після цього зерновідходи завозились на територію Філії. З показань водіїв транспортних засобів з якими ФП «Левко» було укладено договори про перевезення встановлено, що вони здійснювали перевезення відходів, проте перед приїздом до ВТЛ Філії представники ПФ «Левко» надавали їм товарно-транспортні накладні, де було зазначено недостовірну інформацію, а саме перевезення ними зерна кукурудзи. На зазначених товарно-транспортних накладних працівниками ВТЛ ставився штамп та вносились дані, що водій перевозить не відходи з кукурудзи, а зерно кукурудзи. Після цього, здійснювалось завезення відходів на склади Філії, але в усіх супровідних документах зазначалось завезення зерна кукурудзи. В своїх показаннях зазначені вище факти ОСОБА_4 повністю заперечив, та пояснив, що йому не відомо при яких обставинах утворилась нестача зерна та надлишок відходів. Допитані особи зазначають, що завезення відходів ПФ «Левко» здійснювалось систематично, а також і вивезення зерна, тому утворилась нестача зерна кукурудзи, пшениці та надлишок відходів, зерна жита.

Відповідно до показів свідків та водіїв транспортних засобів з якими службовими ПФ «Левко» було укладено договори про перевезення зернової продукції встановлено, що останні здійснювали вивезення та завезення зерна кукурудзи та відходів зерна кукурудзи зі складських приміщень, що знаходяться у користуванні ПФ «Левко», які знаходяться за адресами: м. Кропивницький, Аджамський проїзд, 6А, м. Кропивницький, вул. Осипенко, та Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Шостаківка. Дана зернова продукція як завозилась так і вивозилась з Філії ПАТ «ДПЗКУ» «Кіровоградський КХП №1»

Відповідно рапорту співробітника УЗЕ в Кіровоградській області встановлено місця з яких та до яких вивозилась/завозилась зернова продукція зерно кукурудзи та відходи зерна кукурудзи:

-м. Кропивницький, Аджамський проїзд, 6А, відповідно інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру власності на нерухоме майно, власником даного комплексу є ПАТ «Укртелеком»;

-м. Кропивницький, вул. Осипенко 1А, відповідно інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру власності на нерухоме майно, власником даного комплексу є ПП «Агропромсервіс», код ЄДРПОУ 32039835;

-Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Шостаківка, пров. Зоряний, 2, відповідно інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру власності на нерухоме майно, власником даного комплексу є МВТП «АМІД», код ЄДРПОУ 13764590.

У зв`язку вищевикладеним, виникла необхідність у проведенні обшуків в даних складських приміщеннях.

При розгляді клопотання в суді слідчий підтримав його повністю.

Заслухавши слідчого та вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до наступних висновків.

Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Одночасно ч. 5 ст. 234 КПК України визначено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення;2)відшукувані речіі документимають значеннядля досудовогорозслідування; 3)відомості,які містятьсяу відшукуванихречах ідокументах,можуть бутидоказами підчас судовогорозгляду; 4)відшукувані речі,документи абоособи знаходятьсяу зазначеномув клопотанніжитлі чиіншому володінніособи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

У даному випадку відзначається наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, зазначені в клопотанні слідчого речі і документи мають значення для досудового розслідування, відомості, які містяться в них, можуть бути доказами під час судового розгляду, а самі речі і документи знаходяться у вказаному в клопотанні приміщенні.

За таких обставин слід визнати наявність передбачених законом підстав для надання дозволу на проведення обшуку за адресою Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Шостаківка, пров. Зоряний, 2.

Керуючись ст. 234, 235, 369-372 КПК України, слідчий суддя,

П О С Т А Н О В И В :

клопотання задовольнити.

Надатидозвіл напроведення обшуку приміщення за адресою: Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Шостаківка, пров. Зоряний, 2, яке належить Малому виробничо-торгівельному підприємству «АМІД», та перебуває у користуванні ПФ «Левко» як складське приміщення з метою відшукання речей, документів, які мають значення як речові докази у кримінальному провадженні, тобто документи укладені за період з 08.11.2017 по 01.07.2018, які підтверджують господарські відносини між ПФ «Левко», філією ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Кіровоградський Комбінат Хлібопродуктів №1», юридичними особами що здійснюють діяльність з постачання зернової продукції та перевезення, а саме: бланки товарно-транспортних накладних, які надавались водіям представниками ПФ «Левко» для внесення недостовірної інформації про вантаж, складські книги у яких відображено рух зернової продукції, журнали руху автотранспорту, чорнові журнали, печатки, штампи, комп`ютерна техніка на якій виготовлялись документи та використовувались у подальшому у злочинній діяльності та носії інформації, що можуть зберігати в електронному вигляді документи, договори поставок зерна та зерновідходів (побічного продукту) з додатками та додатковими угодами, договори купівлі-продажу зерна та зерновідходів (побічного продукту) з додатками та додатковими угодами, договори перевезення вантажів з додатками та додатковими угодами, видаткові накладні.

Строк дії ухвали визначити до 24.02.2019.

Ухвала оскарженнюне підлягає.

Слідчий суддя Ленінського

районного суду м. Кіровограда ОСОБА_7

СудЛенінський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення24.01.2019
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу79530471
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —405/431/19

Ухвала від 24.01.2019

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Загреба А. В.

Ухвала від 24.01.2019

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Загреба А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні