Рішення
від 29.01.2019 по справі 645/6784/18
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 645/6784/18

Провадження № 2/645/560/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 січня 2019 року Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:

Головуючого судді Іващенко С.О.,

секретаря судових засідань Новицької Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до Житлового Кооперативу Простор - 5А про визнання права власності на квартиру згідно спадкування за законом, -

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Житлового кооперативу Постор -5А , в якій просила визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 45, 0 м. кв.; житловою площею 27, 3 м. кв. у порядку спадкування за законом після смерті ії батька - ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5, актовий запис № 9804.

В обґрунтування позову позивач зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_5 помер ії батько - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. При житті ії батьку належала квартира у ЖК Простор - 5 А АДРЕСА_1.

Після смерті батька , у встановлений законом строк позивач звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, її мати( дружина померлого) - ОСОБА_5 ; та її сестра - ОСОБА_6 звернулися з заявою про відмову від прийняття спадщини на користь позивачці, була заведена спадкова справа № 491/2003.

По закінченню шестимісячного строку, позивач не змогла отримати свідоцтво про право власності, скільки у неї був відсутній правовстановлюючий документ на квартиру.

Ухвалою судді про відкриття провадження у справі і прийняття справи до розгляду від 14.11.2018 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження. Також, відповідачу визначено п ,ятнадцяти - денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заву і всіх письмових та електронних доказів( які можливо доставити до суду),висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Копія даної ухвали суду від 14.11.2018 року була направлена та отримана учасниками справи.

Позивач надав суду заяву про забезпечення доказів, в якій просив суд витребувати з Дванадцятої Харківської державної нотаріальної контори копію спадкової справи після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5, актовий запис № 9804, яка була задоволена ухвалою суду від 19.12.2018 року,окрім того ухвалою закрито підготовче засідання та справу призначено до судового розгляду.

В судове засідання позивач ОСОБА_2, та її представник ОСОБА_7 не з'явилися , представник позивача надала до суду заяву про розгляд справи за її відсутність, також вказала, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просила їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, надав через канцелярію суду заяву, в якій позовні вимоги визнав, прохав розглядати справу за його відсутності та ухвалити рішення відповідно до чинного законодавства України (Вх №31236 від 19.12.2018 року).

У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у відповідність до положень ч.2 ст. 247 ЦПК України , судом не здійснювалося.

Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи докази їх сукупності, приходить до висновку про задоволення позову з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_4 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2, виданим міським відділом реєстрації актів громадянського стану Харківського обласного управління юстиції, актовий запис № 9804.(а.с.5)

Родинні відносини між позивачем та її батьком, підтверджуються свідоцтвом про народження ОСОБА_2, серія НОМЕР_3, виданого 28 листопада 1980 року Фрунзенським відділом РАГС( а.с.6).

Власником квартири АДРЕСА_1 був ОСОБА_4, що підтверджується довідкою ЖК Простор - 5А .

Рішенням № 12/15 від 20.11.2015 року про перейменування об'єктів топоніміки міста Харкова вулиця Корчагінцев була перейменована в вулицю Амосова.

Після смерті ОСОБА_4 - 16.05.2003 року позивач ОСОБА_2 звернулася до Дванадцятої Харківської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.

Також відповідно до копії спадкової справи 22.05.2003 року ОСОБА_5 та ОСОБА_6 звернулися з заявами до Дванадцятої Харківської державної нотаріальної контори про відмову від прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 на користь ОСОБА_2.

Постановою державного нотаріуса Дванадцятої Харківської державної контори Стрельниковим А.С. від 06 .11.2018 року ОСОБА_2 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_4, оскільки в матеріалах справи відсутні документи, які підтверджують склад спадщини.

Статтею 319 ЦК України передбачено, що власник володіє,користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Зі змісту ст. 328 ЦК України вбачається, що право власності набувається на підставах , що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не впливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлено судом.

Згідно ст.ст. 1216;1217 ЦК України спадкуванням є перехід права та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла(спадкодавця), до інших осіб(спадкоємців). Спадкування здійснюється за законом або за заповітом.

Згідно ст.ст.1220-1223 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлої, часом відкриття спадщини є день смерті або день, з якого вона оголошується померлою, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народженні живими після відкриття спадщини, право на спадкування мають, зокрема , особи, визначені у заповіті, право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Відповідно до ч.1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на день відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріуса заяву про прийняття спадщини. Згідно ч.1 ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Згідно ст.ст.1273-1275 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу.

При винесенні рішення суд приймає до уваги правову позицію, яка викладена в п. 23 ч. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду.

З вищевикладеного суд дійшов висновку, що позивач є єдиним спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_5, яка подала заяву про прийняття спадщини. Внаслідок відсутності документів на спадкове майно ,не має можливості реалізувати своє право на спадщину, а тому суд вважає за необхідним позов задовольнити та визнати право власності на квартиру АДРЕСА_1.

У положеннях ст. 2 ЦПК України зазначено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ч.1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи, інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, держави та суспільні інтереси у спосіб визначений законом або договором.

Згідно ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню, як підтверджені належними доказами, та такі, що ґрунтуються на нормах чинного законодавства.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15;16;1216-1281;1261;1268-1270 ЦК України, ст.ст.12;263;264-26;284;287-289ЦПК України; п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року 3 7 Про судову практику у справах про спадкування , суд,-

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_2 до Житлового Кооперативу Простор - 5А про визнання права власності на квартиру згідно спадкування за законом - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки м.Харкова, право власності на квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 45,0 кв.м., житловою 27,3 м.кв., після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5, згідно спадкування за законом.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Фрунзенський районний суд м. Харкова.

З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб - адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: https://fr.hr.court.gov.ua

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН :НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1

Відповідач - ЖК Простор-5А , ЄДРПОУ 32868588, м.Харків, вул.Амосова, буд.40;

Повний текст рішення виготовлено 31 січня 2019 року.

Суддя Фрунзенського районного суду С. О. Іващенко

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення29.01.2019
Оприлюднено01.02.2019
Номер документу79533861
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —645/6784/18

Рішення від 29.01.2019

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Іващенко С. О.

Рішення від 29.01.2019

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Іващенко С. О.

Ухвала від 19.12.2018

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Іващенко С. О.

Ухвала від 14.11.2018

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Іващенко С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні