ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
01.02.2019 м ХарківСправа № 922/244/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Чистякової І.О.
розглянувши матеріали
позовної заяви Приватного акціонерного товариства "Фінпрофіль" (62801, смт. Печеніги, вул. Незалежності, 3, ідентифікаційний код 25186483) до 1) Печенізької селищної ради Харківської області (62801, смт. Печеніги, вул. Незалежності, 48, ідентифікаційний код 25617167) , 2) Комунального підприємства Печенізьке бюро технічної інвентарізації (62801, смт. Печеніги, вул. 1-го Травня, 26, ідентифікаційний код 23144204) про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство "Фінпрофіль" (позивач) звернувся до господарського суду Харківської області із позовною заявою до відповідачів: 1) Печенізької селищної ради Харківської області; 2) Комунального підприємства Печенізьке бюро технічної інвентаризації, в якій позивач просить визнати за ним право власності на адміністративну будівлю площею 438,7 кв.м, що знаходиться за адресою: смт. Печеніги, вул. Незалежності, 3. Також, позивач просить стягнути з 2-го відповідача суму судового збору у розмірі 11 114,46 грн. та суму вартості оцінки адміністративної будівлі у розмірі 200,00 грн., що сплачена позивачем при підготуванні даного позову до суду.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає проте, що згідно витягу з Єдиного реєстру об'єктів нерухомого майна від 02.01.2019р. дізнався про відсутність у технічному паспорті на адміністративну будівлю літ. "В", що знаходиться за адресою: смт. Печеніги, вул. Незалежності, 3 даних про 2-ий поверх адміністративної будівлі 228,8 кв.м., що помилково не відображено 2-им відповідачем у 2009 році у свідоцтві про право власності, а саме витяг містить такий запис: літ. "В" загальною площею 246,61 кв.м. Проте, позивач зазначає, що у 2007 році було введено в експлуатацію адміністративний корпус, що знаходиться за адресою: смт. Печеніги, вул. Незалежності, 3, кількість поверхів: 2, загальна площа 400,05 кв.м., площа забудови 295,51 кв.м., про що свідчить рішення виконавчого комітету Печенізької селищної ради Харківської області №200 від 20.12.2007р. про затвердження акту державної приймальної комісії по прийняттю в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту та актом державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта від 07.12.2007р. Позивачем надано до матеріалів звіт про ринкову вартість нерухомості нежитлової адміністративної будівлі літ. "В", загальною площею 438,70 кв.м., за адресою: Харківська область, Печенізький район, смт. Печеніги, вулиця Незалежності, буд. 3, згідно якого вартість вказаної будівлі становить: 740 964,00 грн.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
При цьому, згідно з ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з п.п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. N 270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Факт надання послуг поштового зв'язку підтверджує розрахунковий документ, встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) (п. 2 Правил).
Розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну (ст. 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").
З огляду на наведене, належним доказом направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення до цінного листа та розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Втім, до позовної заяви, всупереч п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України позивачем не додано описів вкладення про направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу відповідачів.
Також, суд вважає зазначити про наступне.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, оскільки у разі подання позову про визнання права власності ставка судового збору обчислюється від суми вартості майна, на яке просить визнати право власності позивач, у даному випадку згідно звіту про вартість майна ринковою вартістю майна є 740 964,00 грн., а тому за подання цієї позовної заяви до господарського суду, сплаті підлягає судовий збір у розмірі 11 114,46 грн.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Докази сплати судового збору подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору, який визначений позивачем, як додаток до позовної заяви.
Тобто, долучена позивачем до матеріалів позовної заяви ксерокопія платіжного доручення №100 від 23.01.2019 про сплату судового збору у розмірі 11 114,46 грн. не може вважатись оригіналом розрахункового документу та не приймається судом у якості належного та допустимого доказу сплати судового збору.
Канцелярією господарського суду було складено відповідний акт щодо відсутності документів від 28.01.2019, а саме оригіналу квитанції про сплату судового збору.
Також, згідно із п. 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, позовна заява не містить підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, що не відповідає вимогам п. 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач можу подати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Подані позивачем копії письмових доказів не відповідають вимогам частини четвертої, п'ятої статті 91 ГПК України (копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення) та приписам пункту 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 (відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи).
Так, судом встановлено, що надані до позовної заяви документи містять підпис, проте не містять дату їх посвідчення, назви посади особи, що посвідчує документи та прізвища такої особи.
Згідно ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що позовну заяву у відповідності до положень ст. 174 ГПК України слід залишити без руху, надати позивачу строк для усунення вище перелічених недоліків, шляхом подання господарському суду Харківської області у 10-денний строк з дня вручення даної ухвали: доказів направлення на адресу відповідачів копії позовної заяви та доданих до неї документів, а саме описи вкладення до цінних листів; оригіналу платіжного доручення №100 від 23.01.2018р. на суму 11 114,46 грн. на підтвердження сплати судового збору за подання даного позову до суду; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; засвідчені відповідно до вимог чинного законодавства копії додатків до позову.
Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Фінпрофіль" без руху.
Встановити позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня вручення даної ухвали.
Позивачу у 10-денний строк з дня вручення даної ухвали подати до господарського суду Харківської області:
- докази направлення на адресу відповідачів копії позовної заяви та доданих до неї документів, а саме описи вкладення до цінних листів;
- оригінал платіжного доручення №100 від 23.01.2018р. на суму 11 114,46 грн. на підтвердження сплати судового збору за подання даного позову до суду;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- засвідчені відповідно до вимог чинного законодавства копії додатків до позову.
Роз'яснити позивачу, що якщо заявник усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.
Ухвала набирає законної сили 01.02.2019р.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 01.02.2019р.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2019 |
Оприлюднено | 01.02.2019 |
Номер документу | 79545156 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Чистякова І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні