ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 161/1429/19

Провадження № 1-кс/161/967/19

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей і документів

31 січня 2019 року м. Луцьк

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Пушкарчук В.П., з участю секретаря судового засідання Загоровської І.І., розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління Головного управління національної поліції у Волинській області Костюка С.В., про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління Головного управління національної поліції у Волинській області Костюк С.В., звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення завірених їх копій , які перебувають у володінні Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (юридична адреса: 03115, м. Київ, Святошинський район, пр. Перемоги, 126), а саме до: матеріалів реєстраційної справи ТОВ "МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР "ВІТАЛОНГ" , (код ЄДРПОУ 38274617).

Оскільки, вищевказані документи, на думку слідчого, мають важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні №12017030110000777 від 31.03.2017 року, у зв'язку з чим слідчий звернувся з даним клопотанням.

Згідно ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

До судового засідання слідчий подав до суду заяву, в якій просить проводити розгляд даного клопотання без його участі та просить клопотання задовольнити.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити.

Судом встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Волинській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12017030110000777 від 31.03.2017 за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 286 та ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України.

Згідно вимог ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.

Частиною 5 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Водночас, ч. 7 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе, зокрема, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Зважаючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав, передбачених ч.5, ч.7 ст. 163, п.5 ст. 162 КПК України, тому старшому слідчому відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління Головного управління національної поліції у Волинській області Костюку С.В, слід надати (забезпечити) тимчасовий доступ до документів, що викладені у клопотанні з можливістю їх вилучення.

При цьому, суд враховує ту обставину, що речі і документи, які є предметом клопотання, містять охоронювану законом таємницю, однак стороною кримінального провадження, доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

На підставі викладеного, керуючись ст.159-166, 167 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Надати (забезпечити) слідчому Костюку Сергію Васильовичу, Білану Анатолію Степановичу, Терлецькому Сергію Миколайовичу, Плебановичу Андрію Сергійовичу, Главічці Віктору Йосиповичу, Радахевич Ользі Юліанівні, а за їх дорученням - оперативному підрозділу чи іншому слідчому з групи слідчих, дозвіл на тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення завірених їх копій , які перебувають у володінні Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (юридична адреса: 03115, м. Київ, Святошинський район, пр. Перемоги, 126), а саме до:

- матеріалів реєстраційної справи ТОВ "МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР "ВІТАЛОНГ" , (код ЄДРПОУ 38274617).

Тимчасовий доступ до документів провести до 01 березня 2019 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, згідно ст. 166 КПК України, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду В.П. Пушкарчук

Дата ухвалення рішення 31.01.2019
Зареєстровано 03.02.2019
Оприлюднено 03.02.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону