Ухвала
від 01.02.2019 по справі 240/52/19
ОЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 240/52/19 р.

Номер провадження № 1-кс/240/19/19 р.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 лютого 2019 року с.м.т. Олександрівка

Слідчий суддя Олександрівського районного суду Донецької області - ОСОБА_1 ,

розглянувши скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань ,

В С Т А Н О В И В:

До Олександрівського районного суду Донецької області надійшла скарга ОСОБА_2 від 28 січня 2019 року на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань стосовно самовільного використання земельної ділянки.

Приймаючи рішення по скарзі встановлено таке.

Частиною 1 ст. 303 КПК визначено рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора , що можуть бути оскарженими під час досудового провадження .

З огляду на додану до скарги копію заяви вбачається,що ОСОБА_2 звернувся до Олександрівського ВП Краматорського ВП ГУМВС України в Донецькій області 14 січня 2019 року.

Згідно ч.1 ст.214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Отже ,вимоги ,зазначені у ч.1 ст.214 КПК України, повинні бути виконані протягом 24 годин,тобто до 15 січня 2019 року включно.

Відповідно до ч.1ст. 304 КПК України,скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності.

З урахуванням цих вимог ОСОБА_2 повинен був звернутися зі скаргою до 25 січня 2019 року включно, але до суду скаргу , датовану 28 січня 2019 року , подано лише 28 січня 2019 року.

У відповідності із п. 3 ч. 2 ст. 304 КПК України, скарга повертається, якщо вона подана після закінчення строку, передбаченого ч. 1 цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його .

Заявником не заявлено клопотання про поновлення десятиденного строку оскарження, передбаченого ч. 1 ст. 304 КПК України.

У відповідності до положень ст. 22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.

За нормами ст. 26 КПК України , сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.

Тобто, виходячи з положень ст.ст. 22, 26 КПК України, на особу, яка подає скаргу покладається обов`язок доведення перед слідчим суддею факту того, що скаргу подала особа, яка має на це право; скарга підлягає розгляду в цьому суді; скарга подана у встановлений строк та на дію чи бездіяльність, що підлягають оскарженню до слідчого судді.

Як вбачається із змісту скарги, заявником не викладено вказані обставини, а отже , скарга ОСОБА_2 підлягає поверненню заявникові.

Керуючись ч. 2, 6 ст. 304, ч. 2 ст. 309 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Скаргу ОСОБА_2 від 28 січня 2019 року на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань - повернути заявникові.

Повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Олександрівський районний суд Донецької області протягом п`яти днів з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОлександрівський районний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення01.02.2019
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу79550549
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора

Судовий реєстр по справі —240/52/19

Ухвала від 17.02.2020

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Нагірняк Микола Федорович

Рішення від 07.03.2019

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Нагірняк Микола Федорович

Ухвала від 01.02.2019

Кримінальне

Олександрівський районний суд Донецької області

Щербак Ю. В.

Ухвала від 22.01.2019

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Нагірняк Микола Федорович

Ухвала від 08.01.2019

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Нагірняк Микола Федорович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні