СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

Справа № 523/17454/18

Провадження № 1-кс/523/192/19

УХВАЛА

22.01.2019 року м. Одеса

Суворовський районний суд м.Одеси в складі: слідчого судді - Боднар С.М., при секретарі - Смокіній Н.І., розглянувши клопотання слідчого СВ Суворовського ВП в м.Одеса ГУНП в Одеській області Липовської В.О. про призначення експертизи, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Суворовського ВП в м.Одесі ГУНП в Одеській області, розглянувши матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12018160490005460 від 06.12.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.115 ч.2 п.12 КК України, звернулась до Суворовського районного суду м.Одеси з клопотанням про призначення судово-медичної експертизи з постановленням відповідних питань.

Відповідно до даного клопотання досудовим розслідуванням встановлено, що між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, протягом останніх трьох років склались неприязні відносини на ґрунті виховання їх спільної дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, а також щодо того, з ким саме дитина буде проживати. На ґрунті вищевказаних неприязних відносин у ОСОБА_2 виник злочинний умисел спрямований на умисне вбивство ОСОБА_3 З метою реалізації зазначеного умислу, ОСОБА_2 встановив, коли саме ОСОБА_3 буде знаходитись за місцем свого проживання одна, а саме в ніч з 05.12.2018 на 06.12.2018. ОСОБА_2, розуміючи, що одному йому реалізувати свій протиправний умисел спрямований на вбивство ОСОБА_3 та залишитись при цьому непоміченим, з метою уникнення передбаченої діючим Кримінальним кодексом України відповідальності, буде складно, а також бажаючи приховати умисне вбивство шляхом інсценування пожежі за місцем проживання останньої, до початку злочину, домовився про спільне його вчинення разом зі своєю матір'ю - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4.

З метою реалізації вказаного умислу ОСОБА_2 та ОСОБА_5 заздалегідь заготували автомобіль марки ВАЗ 2105 з державними номерними знаками НОМЕР_2 щонайменше чотири пластикові ємності рідини зі специфічним запахом бензину, медичні рукавички, пару матерчатих рукавиць сіро-чорного кольору з написом ТЕGERA, запальничку, ліхтарик, бахіли, рюкзак чорного кольору, моток ізоленти чорного кольору, а також змінний одяг та взуття, тощо.

У подальшому, реалізуючи свій спільний умисел спрямований на спричинення смерті ОСОБА_3, а також приховування цього злочину, ОСОБА_2 та ОСОБА_5 06.12.2018 року приблизно о 02 годині 45 хвилин (більш точний час встановити не вдалося), діючи за попередньою змовою на автомобілі марки ВАЗ 2105 з державними номерними знаками НОМЕР_1 прибули за адресою: м.Одеса, вулиця Академіка Заболотного, 13а, де припаркували його поряд із зазначеним будинком.

Після чого, ОСОБА_2 та ОСОБА_5 проникли до квартири АДРЕСА_1, діючи умисно, з мотивів особистої неприязні, протиправно, з прямим умислом та за попередньою змовою групою осіб, з метою спричинення смерті ОСОБА_3, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді спричинення її смерті, ОСОБА_2 спричинив смерть ОСОБА_3 шляхом удушення, після чого з метою приховування слідів злочину разом з ОСОБА_5 влаштував пожежу у вищевказаній квартирі.

У результаті спільних протиправних дій ОСОБА_2 та ОСОБА_5, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, загинула на місці події. У свою чергу, ОСОБА_2 з метою втечі з місця злочину вистрибнув у вікно квартири АДРЕСА_1, внаслідок чого отримав травми у вигляді: закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку, перелому 7-8 ребер зліва, остистих відростків 5 та 6 грудних хребців, поперечних відростків 6, 9, 10 грудних хребців зліва, 1-3 поперекових хребців зліва, компресійні переломи тіл 7, 9 грудних хребців 1 ступеню, багатоскаловий перелом шийки лівої плечової кістки зі зміщенням уламків, отруєння чадним газом. Одразу після цього, ОСОБА_2 забрала ОСОБА_5 та вони разом зникли з місця злочину на вищевказаному автомобілі.

Згідно клопотання ОСОБА_2 та ОСОБА_5 06.12.2018 року о 09 годині 30 хвилин затримано у порядку ст.208 КПК України. ОСОБА_2 та ОСОБА_5 06.12.2018 року повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого п.12 ч.2 ст.115 КК України. Відносно ОСОБА_5 07.12.2018 року обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб. Відносно ОСОБА_2 17.12.2018 року обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 діб.

Крім того, в клопотанні слідчий вказує, що слідчим СВ Суворовського ВП в м.Одесі майором поліції Швачич Ольгою Василівною, 06.12.2018 року в період часу з 11:30 годин до 13:10 годин, при дотриманні вимог ст.ст.233, 234 КПК України, було проведено невідкладний обшук автомобіля марки ВАЗ 2105, 1996 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1, який був припаркований на стоянці при Суворовському ВП, розташованого за адресою: м.Одеса, вул.Академіка Заболотного, 18-а, що належить ОСОБА_7, яким фактично користується ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, в ході якого було виявлено та вилучено наступні речі: пара матерчатих перчаток сіро-чорного кольору з написом TEGERA, упаковані до спецпакету експертної служби ЕХР0205398; фрагменти резинових перчаток зі слідами горіння, упаковані до спецпакету експертної служби ЕХР 0005392; жіноча порожня косметичка сірого кольору та рюкзак чорного кольору, запаковані до полімерного пакету чорного кольору; волога серветка зі слідами речовини бурого кольору, упакована до паперового конверту білого кольору; бахіли (фрагменти) зі слідами горіння, упаковані до спецпакету експертної служби ЕХР 0005392; пара медичних рукавичок зі слідами горіння, упаковані до спецпакету експертної служби ЕХР 0005392; чоловіча куртка синього кольору, з запахом гарі, в районі ліктьової частини рукава є сліди бруду, в передній лівій кишені виявлений моток ізоленти чорного кольору, який упакований до спецпакету експертної служби ЕХР № 0205396; жіноча дублянка Daniel ricco , чорного кольору, чоловічі штани марки Vigoss, чорного кольору, спортивні чоловічі штани чорного кольору, куртка чоловіча, чорного кольору, автомобільний чохол сірого кольору, запаковані до полімерного пакету чорного кольору; полімерний пакет, в якому знаходиться жіночий светр сірого кольору розмір М, жіночі брюки чорного кольору, жіноча кофта, бежевого кольору марки Рreppi, розмір XS, куртка чорного кольору чоловіча, марки Адідас, жіноче взуття (туфлі), чорного кольору, кеди чоловічі, які були упаковані до полімерного пакету чорного кольору; фрагмент резинової перчатки зі слідами горіння, в якій виявлено волосся темного кольору, запаковано до паперового конверту білого кольору.

В поданому клопотанні слідчий, посилаючись на ст.242 КПК України, на Закон України Про судову експертизу , а також те, що для повного, всебічного та неупередженого розслідування кримінального провадження, для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, тому просила в клопотанні призначити по вищевказаному кримінальному провадженні судово-медичну експертизу з постановленням відповідних питань, виконання якої просила доручити експертам КУ Одеське обласне бюро судово-медичних експертиз .

Слідчий до судового засідання не з'явилась.

Відповідно до ст.107 ч.4 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи те, що учасники кримінального провадження в судове засідання не з'явилися, фіксація процесу технічними засобами не здійснювалась.

Відповідно до ст.242 ч.1 КПК України визначено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Статтею 7 Закону України Про судову експертизу встановлено, що судово-експертну діяльність у кримінальному провадженні здійснюють державні спеціалізовані установи, а в інших випадках - також судові експерти, які не є працівниками зазначених установ, та інші фахівці (експерти) з відповідних галузей знань у порядку та на умовах, визначених цим Законом. Виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов'язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.

Ознайомившись із поданим клопотанням та долученими до нього документами, приймаючи до уваги положення ст.242 КПК України, ст.7 Закону України Про судову експертизу , враховуючи, що для проведення повного, всебічного та неупередженого розслідування кримінального провадження та встановлення істини, для з'ясування всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання,за таких обставин слідчий суддя приходить до висновку про наявність достатніх підстав для задоволення клопотання слідчого СВ Суворовського ВП в м.Одесі ГУНП в Одеській області та призначення вищевказаної експертизи.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.242, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Суворовського ВП в м.Одеса ГУНП в Одеській області Липовської В.О. про призначення судово-медичної експертизи- задовольнити.

Призначити по кримінальному провадженню, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018160490005460 від 06.12.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.115 ч.2 п.12 КК України, судово-медичну експертизу, проведення якої доручити експертам КУ Одеське обласне бюро судово-медичних експертиз .

На вирішення експерта поставити наступні питання:

1.Чи присутні на наданих на дослідження речах, а саме - парі матерчатих перчаток сіро-чорного кольору з написом TEGERA; фрагментах резинових перчаток зі слідами горіння; жіночій порожній косметичці сірого кольору та рюкзаку чорного кольору, вологій серветці зі слідами речовини бурого кольору; бахілах (фрагменти) зі слідами горіння; парі медичних рукавичок зі слідами горіння; чоловічій куртці синього кольору, з запахом гарі, в районі ліктьової частини рукава якої є сліди бруду; жіночій дублянці Daniel ricco чорного кольору, чоловічих штанах марки Vigoss чорного кольору, спортивних чоловічих штанах чорного кольору, куртці чоловічій чорного кольору, автомобільному чохлі сірого кольору; жіночому светрі сірого кольору розміру М, жіночіх брюках чорного кольору; жіночій кофті, бежевого кольору марки Рreppi, розміру XS, куртці чорного кольору чоловічій, марки Адідас, жіночому взутті (туфлі) чорного кольору, кедах чоловічих; фрагментах резинової перчатки зі слідами горіння, в якій виявлено волосся темного кольору, виявлених та вилучених під час обшуку а/м марки ВАЗ 2105 з державними номерними знаками НОМЕР_1 потові виділення?

2.Якщо так , то яка їх групова та статева належність?

3.Чи можуть вони походити від підозрюваних ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 або ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4?

Для ознайомлення експертам, при необхідності, надати матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018160490005460 від 06.12.2018 року.

Надати експертам КУ Одеське обласне бюро судово-медичної експертиз для проведення судово-медичної експертизи пару матерчатих перчаток сіро-чорного кольору з написом TEGERA; фрагменти резинових перчаток зі слідам горіння; жіночу порожню косметичку сірого кольору та рюкзак чорного кольору вологу серветку зі слідами речовини бурого кольору; бахіли (фрагменти) слідами горіння; пару медичних рукавичок зі слідами горіння; чоловічу куртку синього кольору, з запахом гарі, в районі ліктьової частини рукава якої є сліди бруду; жіночу дублянку Daniel ricco чорного кольору, чоловічі штани марки Vigoss чорного кольору, спортивні чоловічі штани чорного кольору, куртку чоловічу чорного кольору, автомобільний чохол сірого кольору; жіночий светр сірого кольору розміру М, жіночі брюки чорного кольору; жіночу кофт бежевого кольору марки Preppi, розміру XS, куртку чорного кольору чоловічу; марки Адідас, жіноче взуття (туфлі) чорного кольору, кеди чоловічі; фрагмент резинової перчатки зі слідами горіння, в якій виявлено волосся темного кольору; виявлені та вилучені під час обшуку а/м марки ВАЗ 2105 з державним номерними знаками НОМЕР_1.

У разі направлення експертом, якому доручено проведення дослідження, клопотань, в порядку, передбаченому ч.3 ст.69 КПК України, ч.2 ст.13 Закону України Про судову експертизу , та з метою недопущення випадків затягування строків досудового розслідування, спрямувати їх на адресу Суворовського ВП в м.Одесі ГУНП в Одеській області: м.Одеса, вул.Ак.Заболотного, 18а.

При проведенні досліджень, використовувати такі методи та методики досліджень, які б унеможливлювали повне знищення об'єкту дослідження з метою проведення інших досліджень у разі виникнення такої необхідності.

Висновок експерта разом із об'єктами дослідження спрямовувати на адресу Суворовського ВП в м.Одесі ГУНП в Одеській області: м.Одеса, вул.Ак.Заболотного, 18а.

Попередити експертів, яким буде доручено проведення експертизи про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку експерта та відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов'язків, передбачених ст.ст.384, 385 КК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя : С.М. Боднар

Зареєстровано 03.02.2019
Оприлюднено 03.02.2019
Дата набрання законної сили 22.01.2019

Судовий реєстр по справі 523/17454/18

Проскрольте таблицю вліво →
Судові справи, в яких компанія згадана у тексті
Рішення Суд Форма
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 22.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 22.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 22.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 22.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 17.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 17.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 09.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 09.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 09.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру