Рішення
від 04.02.2019 по справі 904/5202/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.02.2019м. ДніпроСправа № 904/5202/18

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДНІПРОСПЕЦСЕРВІС-УКРАЇНА", сел.Дослідне

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЦЕНТР МОЛОДІЖНОГО БУДІВНИЦТВА", м.Дніпро

про стягнення 192 272,40 грн.

Суддя Красота О.І.

Без участі представників сторін.

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпроспецсервіс-Україна" звернулося до господарського суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр молодіжного будівництва" і просить суд стягнути суму основного боргу за Договором підряду на капітальне будівництво №15-07/15 від 15.07.2015р. та судовий збір.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням Відповідачем зобов'язань за Договором підряду №15-07/15 на капітальне будівництво від 15.07.2015р. в частині оплати виконаних робіт.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 20.11.2018р. відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Відповідач відзив на позов, а також докази повної оплати до суду не надав, поштове відправлення №49300 0688477 8 повернуто на адресу суду з відміткою за закінченням строку зберігання .

Вважаючи на те, що ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою Відповідача зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і повернуто підприємством зв'язку з посиланням на закінчення строку зберігання поштового відправлення, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. (висновок Верховного Суду, викладений у постанові від 25.06.2018 у справі №904/9904/17).

З огляду на викладене, Відповідач вважається належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи в зв'язку із чим, керуючись ч. 9 ст. 165 ГПК України, справа вирішується за наявними матеріалами.

Справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

15.07.2015р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Дніпроспецсервіс-Україна" (далі-Позивач, підрядник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Центр молодіжного будівництва" (далі-Відповідач, замовник) було укладено Договір підряду №15-07/15 (а.с.9).

Відповідно до п. 1.1 Договору, підрядник зобов'язується виконати роботи з будівництва зовнішнього водогону житлового будинку за адресою: Дніпропетровський р-н, сел. Дослідне, вул. Наукова, 54Б згідно із затвердженою проектною-кошторисною документацією, здати і експлуатацію об'єкт у встановлений термін.

Згідно з п. 1.2 Договору, замовник зобов'язується надати підряднику будівельний майданчик, проектно-кошторисну документацію, забезпечити своєчасне фінансування будівництва, прийняти завершений будівництвом об'єкт і повністю сплатити вартість виконаних робіт у порядку і в розмірах, передбачених цим договором та додатками до нього.

Пунктом 4.1 Договору передбачено, що загальна сума цього договору складається з витрат підрядника та вартості робіт, що виконуються підрядником за цим договором. Загальна попередня сума цього договору - 183 933,60 грн., у т.ч. ПДВ 30 655,60 грн. - договірна ціна є динамічною.

Замовник перераховує аванс у сумі 10% - 18 393,00 грн. у т.ч. ПДВ 3 065,50 грн. - від суми договору протягом 5-ти банківських днів з моменту підписання договору (п.4.2 Договору).

Відповідно до п. 4.7 Договору, остаточний розрахунок з підрядником здійснюється протягом 3 робочих днів після здачі об'єкта в експлуатацію і підписання акта державної комісії про здачу об'єкта в експлуатацію.

Згідно з п. 5.1 Договору, здавання-приймання виконаних робіт оформлюється актами приймання-передачі, підписаними обома сторонами, які щомісяця (до 25 числа відповідно) подаються підрядником замовнику.

Позивачем були виконані підрядні роботи на загальну суму 192 272,40 грн., що підтверджується підписаним обома сторонами актом приймання виконаних будівельних робіт від 15.09.2016р. (а.с.16-21).

Сторонами був підписаний акт звіряння за період квітень 2014р. - липень 2017р., відповідно до якого заборгованість Відповідача перед Позивачем за Договором підряду № 15-07/15 від 15.07.2015р. становить 192 272,40 грн. (а.с.23).

Відповідачем суму заборгованості у розмірі 192 272,40 грн. не оплачено, що і є причиною виникнення спору.

Приймаючи рішення господарський суд виходив з наступного.

Частиною 1 статті 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частиною 1 статті 509 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ч. 1 ст. 837 Цивільного кодексу України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Відповідно до ч. 1 ст. 843 Цивільного кодексу України, у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення.

Частиною 1 статті 612 Цивільного кодексу України зазначено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Господарське зобов'язання виникає, зокрема із господарського договору (стаття 174 Господарського кодексу України).

Статтями 525 та 526 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова вiд зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином вiдповiдно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (стаття 530 Цивільного кодексу України).

Відповідно до п. 4.7 Договору, остаточний розрахунок з підрядником здійснюється протягом 3 робочих днів після здачі об'єкта в експлуатацію і підписання акта державної комісії про здачу об'єкта в експлуатацію.

Постановою Верховного суду від 14.08.2018р. встановлено, що 15 січня 2015 року Дніпропетровське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву подало до Департаменту державно архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації Житловий будинок по вул. Науковій, 54-а в сел. Дослідне Дніпропетровського району Дніпропетровської області , другої черги будівництва, фактична адреса: Житловий будинок по вул. Науковій, 54-б в сел. Дослідне Дніпропетровського району Дніпропетровської області. Дата початку будівництва - 17.05.2012, дата закінчення будівництва - 12.12.2014, строк введення в експлуатацію - 14.01.2015. Перелік інженерного обладнання: водопостачання, водовідведення, газопостачання, опалення від індивідуальних опалювальних установок.

У вказаній декларації засвідчено, що на об'єкті виконано всі передбачені проектною документацією згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами роботи. Обладнання встановлено згідно з актами про його прийняття після витребування у визначеному порядку. І тільки роботи з оздоблення фасаду через несприятливі погодні умови на момент прийняття в експлуатацію будівлі не були виконані, строки їх виконання були перенесені до 01.06.2015.

На день підписання Додаткової угоди №2 всі роботи по встановленню, прокладенню і монтуванню інженерних мереж були виконані і прийняті до експлуатації.

Таким чином, суд дійшов висновку, що оскільки об'єкт введено в експлуатацію 14.01.2015р., тому строк оплати виконаних робіт є таким, що настав.

Станом на час розгляду справи доказів сплати заборгованості у повному обсязі від представників сторін не надійшло.

Відповідно до ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Частина 1 ст. 74 ГПК України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.

Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання. (ст. ст. 76-79 ГПК України)

Відповідно до ст.. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З урахуванням викладеного, господарський суд дійшов висновку, що позовна вимога Позивача щодо стягнення з Відповідача заборгованості у розмірі 192 272,40 грн. підлягає задоволенню.

Відповідно статті 129 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати покладаються на Відповідача.

Керуючись ст.193 Господарського Кодексу України, ст. ст.509, 525, 526, 530, 837, 843 Цивільного кодексу України, ст. ст. 123, 129, 232, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр молодіжного будівництва" (49006, м. Дніпро, вул. Робоча, буд. 28, кв. 2, ЄДРПОУ 24226281) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпроспецсервіс-Україна" (52071, Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, с. Дослідне, вул. Наукова, 54-А, ЄДРПОУ 39134437) основний борг у розмірі 192 272,40 грн. та судовий збір у розмірі 2 884,09 грн., про що видати наказ.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено до Центрального апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області протягом 20 днів з дня його оголошення.

Суддя О.І. Красота

Повне рішення складено

04.02.2019р.

Повне рішення складено 04.02.2019

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення04.02.2019
Оприлюднено04.02.2019
Номер документу79574358
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/5202/18

Судовий наказ від 26.02.2019

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Красота Олександр Іванович

Рішення від 04.02.2019

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Красота Олександр Іванович

Ухвала від 04.12.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Красота Олександр Іванович

Ухвала від 20.11.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Красота Олександр Іванович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні